טיפול בצלקות אקנה

מדיקו > מדריכים > רפואת עור > טיפול בצלקות אקנה
טיפול בצלקות אקנה
רופאים שעשויים לסייע לך: 47 רופאים בתחום טיפול בצלקות אקנה
כמה עולה: 2,000 - 12,000
26 תמונות של טיפול בצלקות אקנה
זמן החלמה: מספר ימים - שבוע
סוג הרדמה: מקומית

מדריך טיפול בצלקות אקנה

מהן צלקות אקנה?

צלקות פוסט אקנה הינן תוצאה של החלמה לא תקינה של העור מהתהליך הדלקתי שמאפיין אקנה פעילה.

צלקות אלו הן סוג של הפרעה במרקם העור, צבעו ופני השטח שלו ולמעשה יוצרות סימנים קבועים בעור אשר פוגעים במראהו לאחר חלוף מחלת אקנה פעילה. הן יכולות להיות בולטות או שקועות, בעלות גוון חום/אפור או גוון אדמדם.

טיפול בצלקות אקנה

צפו בסרטון: בד"ר גיא שלום מסביר על הטיפולים החדשים המסייעים בטשטוש צלקות אקנה

מתוך ראיון לתכנית סטטוסקופ


תמונות לפני ואחרי

תמונות נוספות בתחתית העמוד


מדוע הן מופיעות?

צלקות אקנה מופיעות בשל נטייה גנטית של הפרט, אולם הן קשורות גם לחומרת מחלת האקנה, למהירות ויעילות הטיפול שניתן בעת המחלה הפעילה.

הצלקות מופיעות בשל תהליך החלמה שאינו תקין המוביל לפגמים בלתי הפיכים, קבועים, בשלושת שכבות העור- שכבת השומן התת עורי החשובה לנפח העור, שכבת הדרמיס והאפידרמיס.

צפו בסרטון: ד"ר גיא שלום על צלקות פוסט אקנה


באיזה גיל אפשר להתחיל לטפל בצלקות אקנה?

כל גיל מתאים לטיפול בצלקות אקנה. ככל שמקדימים לטפל כך הסיכוי לתוצאה טובה יותר ומהירה יותר עולה.

טיפול בצלקות אקנה


מהן שיטות הטיפול?

בניגוד לאקנה פעילה, טיפול בצלקות אקנה לא יכול להיעשות באמצעים תרופתיים או תכשירים קוסמטיים למריחה.

הטיפול יכול להתבצע רק באמצעות מכשור מבוסס אנרגיה הכולל מכשרי לייזר כגון לייזר פחמן דו חמצני (כגון מכשיר הcore או מכשיר הPIXEL) אשר לרוב ישמשו לשיוף העור, מכשירים המבוססים על אנרגיית גלי רדיו (RF) כגון מכשיר הפרופאונד אשר לרוב ישמשו לtightening כשבנוסף ניתן לבצע טיפולים להפרדת הידבקויות תת עוריות כגון subcision.

לרוב לאחר הטיפול נדרשת תקופת החלמה של 3-7 ימים בהם העור מגורה, אדמומי ולא פעם מתקלף. בתקופה זו, המכונה החלמה חריפה, חשוב מאוד להימנע מחשיפה לשמש ישירה ולאפשר מנוחה לצורך החלמה טובה. לאחר ההחלמה החריפה בד"כ תיוותר אדמומיות שתמשך פרק זמן של מספר שבועות עד חודשים לאחר הטיפול.

שימוש לא נכון במכשור המבוסס אנרגיה עלול להיות כרוך בתופעות לוואי משמעותיות כגון היוותרות צלקות, פיגמנטציה או עיוות במראה עור הפנים. כמנגד, טיפול בידיים מיומנות ומנוסות לרוב בטוח וכרוך במעט מאוד סיכונים ותופעות לוואי.

צפו בסרטון: ד"ר מאיר באבאיב על הטיפול המשולב לצלקות אקנה בתוכנית "סטטוסקופ"


מהו משך תהליך הטיפול?

טיפול בצלקות אקנה הינו לרוב "רומן ארוך טווח" שכן כמעט תמיד נדרשת סידרת טיפולים עם תקופת החלמה מסוימת בין טיפול לטיפול ומכיוון שלעתים תקופת ההחלמה יכולה להתפרש עד מספר שבועות לרוב משך סידרת הטיפולים יהיה מספר חודשים עד שנה.

את התוצאות חשוב לראות כבר מהמפגש הראשון, שכן כל טיפול אמור לקדם את המטופל לעבר התוצאה הסופית. התוצאה הסופית לעולם לא תהיה עור חלק ומושלם אלא טשטוש ועידון הממצאים לעומת מה שהיה בנקודת הפתיחה.

שאלות ותשובות בנושא

האם הטיפולים הללו כואבים?

התהליך מבוצע תחת הרדמה מקומית ולרוב הטיפולים אינם כרוכים בכאב, אך לפעמים תיתכן הרגשת אי נוחות מסוימת.

מהו משך כל טיפול?

לרוב משך הטיפול הינו בין שעה לשעתיים.

תגובות

המדריך נכתב בתמיכה של

ד״ר גיא שלום
רפואת עור
ד"ר גיא שלום הינו מומחה לרפואת עור ואסתטיקה, בעל מרפאה פרטית בנס ציונה. ד"ר שלום שימש כעורך, חבר מערכת או סוקר בכתבי עת מדעיים ומקצועיים, נוטל חלק בפרסום מאמרים מדעיים ומקצועיים רבים בתחום רפואת העור...

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר

כתבות בנושא

בשורה לסובלים מצלקות אקנה: מכשיר הפרופאונד שכבש את ארה
בשורה לסובלים מצלקות אקנה: מכשיר הפרופאונד שכבש את ארה"ב הגיע לישראל
ד״ר גיא שלום

בחודשים האחרונים הגיע לישראל מכשיר מהפכני המבוסס על טיפול בגלי רדיו המטפל בעור הפנים ובצלקות אקנה. אחרי 4 שנים עם תוצאות מוצלחות ביותר בארה"ב, מספר מצומצם של מרפאות מומחים בישראל החלו להציע את הטיפול, אשר...


טיפולים מתקדמים בצלקות פוסט אקנה: לעור פנים חלק
טיפולים מתקדמים בצלקות פוסט אקנה: לעור פנים חלק
אליסה יצחקוב

צלקות פוסט אקנה מהוות בעיה נפוצה לנשים וגברים רבים היום. צלקת פוסט אקנה -היא צלקת הנגרמת כתוצאה מדלקת אקנה המתפרצת לרוב בגילאי ההתבגרות המוקדמים, למרות שבחלק מהמקרים גם מאוחר יותר בגילאי 30-40 צפו באליסה מסבירה...


צלקות פוסט אקנה: הטיפול החדשני בלייזר
צלקות פוסט אקנה: הטיפול החדשני בלייזר
ד״ר גיא שלום

פצעי בגרות או צלקות פוסט אקנה וחטטים, מהווים בעיה נפוצה ומתסכלת. קיומה באזור הפנים מעיב ויוצר בעיה חברתית המעיבה על הביטחון העצמי ומקשה על התפקוד היומיומי. הטיפולים הניתנים במסגרת קופת החולים דורשים לרוב טיפול ממושך...