ניתוח הקטנת חזה

מדיקו > מדריכים > כירורגיה פלסטית > ניתוח הקטנת חזה
ניתוח הקטנת חזה
2 גולשים דירגו 5
103 רופאים המבצעים ניתוח הקטנת חזה
כמה עולה: 27,000 - 35,000
1403 תמונות של ניתוח הקטנת חזה
זמן החלמה: 1 - 2 שבועות
סוג הרדמה: מלאה

מדריך ניתוח הקטנת חזה

אם השדיים שלך גדולים באופן לא פרופורציונלי ובגללם כואב לך הצוואר הגב או שיש לך תסמינים גופניים נוספים שפוגעים באיכות חיים, ייתכן וכדאי לך לשקול ניתוח הקטנת חזה. נשים רבות שעשו ניתוח הקטנת חזה מאד מרוצות מהתוצאות. כמו כן, ניתוח דומה יכולים לעבור גברים הסובלים מגינקומסטיה (מקרה בו יש עודף רקמת שד בחזה הגברי). מדובר בניתוח תחת הרדמה מלאה שמשפיע על המראה החיצוני, לכן חשוב מאד להכיר את השיטות הקיימות, סיבוכים אפשריים ומה דורש תהליך ההחלמה.


הכנה לניתוח

לניתוח הקטנת חזה יש משמעות פסיכולוגית רבה, בנוסף למשמעות הפיזיולוגית ולכן כבר בייעוץ הראשוני, בנוסף לכל המידע הרפואי הדרוש, תהיי מוכנה להעלות נושאים רגשיים מורכבים הקשורים למהלך. במהלך פגישת הייעוץ תוכלי לבקש תמונות של ניתוחים דומים בכדי לראות את מראה השדיים הצפוי אחרי הניתוח. ייתכן וכחלק מהכנה לניתוח תצטרכי לעבור בדיקת שדיים ובדיקת ממוגרפיה.

הקפידי למסור לרופא את המידע לגבי הרגלי העישון שלך והתרופות הקבועות שאת נוטלת. ייתכן וכדי לזרז את תהליך ההחלמה תצטרכי להפסיק לעשן וליטול תרופות מסוימות, ביניהן אספירין ותרופות אנטי-דלקתיות.
מומלץ להכין את הבית לתקופה של אחרי הניתוח: בדי גזה ומגבות, חולצות וגופיות לא צמודות, משחות וקרמים שהומלצו לך על ידי המנתח לאזור הצלקת. כדי לבקש ממישהו שיסיע אותך הביתה ויישאר איתך לפחות בלילה הראשון אחרי הניתוח, אם בחרת לא להישאר באשפוז.


מהלך הניתוח

ניתוח הקטנת חזה מתנהל בהרדמה כללית ונמשך בין שעתיים לחמש שעות. המנתח עושה חתך סביב העטרה ואז בכיוון מטה (בצורה של חור המנעול או סוכריה). לאחר מכן יוסרו העור והרקמה העודפת והפטמה תמוקם מחדש. לסיום עודפי העור בקוטב התחתון של השד יוסרו בצלקת נוספת בצורת עוגן (צלקת הוריזונטלית בקפל התת שדי) או סוכריה (המשך הצלקת מטה בלבד). בנוסף, לפני התפירה הסופית המנתח יכול להכניס צינורות ניקוז ולעטוף את השדיים בבד גזה מיוחד. ייתכן ותצטרכי חזייה כירורגית מיוחדת.


החלמה לאחר ניתוח

תצטרכי לקחת חופש של שבוע לפחות מהעבודה. ייתכן ותצטרכי שבועיים, תלוי במצבך הבריאותי והמלצות רפואיות. אחרי הניתוח תזדקקי להגיע למספר מפגשי ביקורת, במהלכן בין היתר יסירו את התפרים מאזור הניתוח. כמו כן, תצטרכי להפסיק כל פעילות גופנית לחודש לפחות אחרי הניתוח.

אחרי הניתוח ייתכן ותרגישי עייפה ותסבלי מכאב שדיים. מדובר בתופעת לוואי מוכרת, ניתן להקל על המצב על ידי נטילת משככי כאבים. עליך גם להקפיד לא להרים חפצים כבדים. חלק מהנשים שעברו ניתוח, דיווחו על תגובה אמוציונלית, תחושת דכדוך אחרי הניתוח. מדובר בתופעת לוואי נפוצה, אך כדאי מאד לשתף בתחושותייך את הרופא המנתח.


סיבוכים לאחר ניתוח

צלקות פוסט-ניתוחיות הן תופעת לוואי מוכרת לאחר הניתוח. הצלקות יטשטשו עם הזמן, אך לעולם לא יעלמו לחלוטין. מצב הצלקות יכול להחמיר אם תרימי חפצים כבדים בשלב מוקדם מדי אחרי הניתוח. במקרים מאד נדירים יכולה להיות בעיה איחוי רקמות באזור הפטמה, מה שיכול דרוש החלמה ארוכה עם צלקת ובמקרים נדירים בשתל עור.
במידה ועולה החום, אזור הניתוח מתנפח, מאדים ונראה מזוהם, יש הפרשות מצלקת ניתוחים או חלק התפרים השתחררו מוקדם מדי עליך ליצור קשר מידי עם הרופא המנתח או לגשת לחדר המיון הקרוב.

שאלות ותשובות בנושא

האם אוכל להניק אחרי ניתוח הקטנת חזה?

לפעמים כן ולפעמים לא, ולכן מומלץ לקחת עובדה זו בחשבון אם ההנקה חשובה מאוד למטופלת.

לאיזו מידה מקטינים את השדיים?

למידה שתהיה פרופורציונלית לשאר הגוף שלך.

איך אדע האם אני צריכה הקטנת חזה או הרמת חזה?

אם הבעיה העיקרית שלך היא צניחת שדיים, תזדקקי להרמה, אם הבעיה העיקרית שלך היא נפח ומשקל, מתאים לך לבצע הקטנת חזה.

תגובות

דירוג:

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד”ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב.