ניתוח אף

מדיקו > מדריכים > כירורגיה פלסטית > ניתוח אף
ניתוח אף
רופאים שעשויים לסייע לך: 45 רופאים בתחום ניתוח אף
כמה עולה: 10,000 - 18,000
143 תמונות של ניתוח אף
זמן החלמה: 1 - 3 שבועות
סוג הרדמה: הרדמה כללית / סדציה

מדריך ניתוח אף

ניתוח אף נחשב לאחד מהניתוחים המסובכים ברפואה האסתטית ומעריכים כי 5-10% מהניתוחים לא מצליחים ודורשים ניתוח תיקון. למרות זאת, ניתוח אף הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר שיש ולעיתים קרובות הוא משפר את המראה  של המטופל ואת הביטחון העצמי שלו באופן משמעותי.

לפניכם מדריך מקיף ומעודכן לשנת 2024 בנושא ניתוח אף הכולל מחירים, תמונות לפני ואחרי, רופאים מומלצים, כתבות וידאו עם רופאים מומחים ועוד.

צפו בד"ר אופיר שיין מסביר על השיטות השונות של ניתוח אף


ישנם שלושה סוגים של ניתוחי אף:

 • ניתוחי אף אסתטיים – המטפלים במראה האף.
 • ניתוחי אף רפואיים – המטפלים במעבר האוויר והנשימה דרך האף.
 • ניתוחי אף משולבים – המטפלים הן במעבר האוויר דרך האף והן במראה האף.

אילו בעיות פותר הניתוח?

 • בעיית האף ה"רחב" לרוב מדובר במבנה הכללי ומיקום הנחיריים
 • בעיית האף ה"גדול" כאשר האף גדול ביחס לפנים ונוצרת תחושה של "אף לא פרופורציונלי ביחס לפנים" 
 • אף בעל מראה נשרי (נפול).
 • גבנון – בליטה בפרופיל האף. 
 • בעיית ה"אסימטריות" אף לא סימטרי 
 • בעיית נשימה – ממבנה הקונכיות ומחיצת האף

צפו בסרטון: ד"ר אברהם לוי על ניתוח אף

תמונות לפני ואחרי – ניתוח אף:


מתי עושים ניתוח אף? 

ניתוח פלסטי של האף מבוצע למטופלים המרגישים צורך לשנות את מראה האף שלהם מסיבות אסתטיות. האף, שנמצא במרכז הפנים, הוא גורם מרכזי באסתטיקה של הפנים ומשפיע פעמים רבות על הביטחון העצמי של המטופל. רבים מקבילים את ניתוח האף לאומנות, כשהמנתח הוא כמו אמן שמפסל את האף של המטופל לבקשתו.

על המנתח לבצע את הניתוח במיומנות ודיוק רבים ולהביא את האף למראה אסתטי לו ייחל המטופל, בדיוק כמו עבודתו של אמן. לעיתים קרובות, הניתוח האסתטי משולב בטיפול רפואי בהפרעות בזרימת האוויר במטרה לתקן בעיות אנטומיות בדרכי האוויר באף.


בסרטון מסביר ד"ר שלמה צרפתי על ניתוחי אף משולבים

בניתוח אף פלסטי ניתן לשנות את צורתו של האף במגוון דרכים כמו הצרה, הנמכה, חידוד, הסרת גבנון, תיקון חבלות, הצרת נחיריים ותיקון סטייה. בהיבט הרפואי ניתן לתקן את המחיצות באף, את הקונכיות, את שסתומי האוויר ואת הנחיריים. מומלץ להמתין עם ביצוע הניתוח לסיום ההתפתחות וגדילת האף, לרוב באזור גיל 16 אצל נשים וגיל 17 אצל גברים. בנוסף, חשוב שהניתוח יגיע בשלב בו המטופל מוכן נפשית לשינוי ומודע להשלכות הניתוח. חשוב לזכור – ניתוח אף הוא ניתוח לכל דבר וכולל סיבוכים וסיכוי לכישלון הניתוח ופגיעה במראה האף.

לכתבה המלאה בנושא "ניתוח אף משולב"


סוגי ניתוחי אף 

ישנן שתי גישות עיקריות לניתוח אף: ניתוח בגישה פתוחה (OPEN RHINOPLASTY) וניתוח בגישה סגורה (CLOSED RHINOPLASTY):

1. ניתוח אף בגישה סגורה

ניתוח המבוצע על ידי חתכים בתוך האף ובכך מונע הישארות צלקות חיצוניות לאחר הניתוח. יתרונות נוספים של סוג ניתוח זה הוא היכולת של המנתח לצפות במראה האף בזמן אמת בניתוח ונפיחות פחותה של האף לאחר הניתוח. החיסרון בשיטה זו הוא היכולת המוגבלת של המנתח לראות את מבנה האף מבפנים.

למדריך “ניתוח אף סגור” הכולל מחירים ותמונות לפני ואחרי

2. מנגד, ניתוח בגישה פתוחה

ניתוח בו מבצעים חתך קטן בבסיס האף (בסחוס שבין הנחיריים) והוא מאפשר למנתח גישה וזווית ראייה טובה יותר. בנוסף לצלקת הקטנה שנוצרת מהחתך, הניתוח בשיטה זו ארוך, מורכב ויקר יותר. ניתוח בגישה פתוחה נפוץ בסוגי ניתוחים ספציפיים ולרוב מבוצע במקרים של ניתוחים חוזרים או ניתוחים בקצה האף.

למדריך “ניתוח אף פתוח” הכולל מחירים ותמונות לפני ואחרי


בסרטון מסביר ד"ר מרקוס הראל על הניתוח הפופולארי בישראל – ניתוח אף


הכנה לניתוח אף

בפגישה עם הרופא לפני הניתוח מציגים לו את הציפיות מהניתוח והמנתח בוחן את האף, שואל שאלות על ההיסטוריה הרפואית וחווה את דעתו על הניתוח. טרם הניתוח מבצעים בדיקות דם, צריך להפסיק לעשן מס' שבועות טרם הניתוח, ובהתייעצות עם הרופא המטפל בלבד, להפסיק לקחת מדללי דם כמו קומדין ואספירין. לניתוח חשוב להגיע עם פנים נקיות, לאחר חפיפה של השיער ובצום של מס' שעות.


מה מהלך הניתוח?

הניתוח מתבצע לרוב בהרדמה כללית, אך לעיתים מבוצע רק תחת הרדמה מקומית וטשטוש. הרדמה מלאה כוללת הזרקת תרופות הרדמה למטופל והנשמתו בזמן הניתוח. לעומת זאת, בניתוח בהרדמה מקומית המטופל לא מגיע למצב של חוסר הכרה מוחלט ואין צורך בהנשמתו. גם במהלך ניתוח בהרדמה מקומית, המטופל לא מרגיש כאב ולא זוכר את מרבית הטיפול.

הניתוח אורך לרוב בין חצי שעה לשעתיים, כתלות בסוג הניתוח. במהלך הניתוח חושפים את שלד האף והמנתח מעצב את השלד ואת הסחוס בהתאם למטרת הניתוח. במהלך הניתוח, המנתח יכול לשייף חלק מהסחוס, לשבור חלק מהעצם ולהוסיף סחוס שנלקח ממקום אחר. לאחר מכן, משיב המנתח את העור למקומו ותופר אותו. לאחר התפירה מקבע הרופא את האף בעזרת סד גבס ולעיתים מוסיף טמפונים בנחיריים כדי לספוג את הדם ולייצב את מבנה האף.

מהלך ניתוח אף


מתי אחזור לעצמי לאחר ניתוח אף?

לאחר הניתוח מתאשפז המטופל בדרך כלל כיממה להשגחה ולאחר מכן משוחרר לביתו.

ההחלמה מהניתוח משתנה באופן מהותי בין מטופל למטופל וסוג ניתוח למשנהו. הימים הראשונים שלאחר הניתוח אינם נעימים והמטופל עלול לסבול מנפיחות וקשיי נשימה. בנוסף לתחושה הלא נעימה, ישנו את סד הגבס שנשאר מס' ימים לאחר הניתוח ואת הטמפונים שבדרך כלל נשארים יום-יומיים לאחר הניתוח (אך יכולים גם להישאר יותר). לעיתים יש גם כאבים, אם כי לרוב קלים, וכדי להקל עליהם המטופל ימליץ הרופא על כדורים לשיכוך כאב כמו אקמול ואופטלגין.

לאחר הניתוח יתכנו גם שטפי דם מתחת לעיניים, תחושת גירוד, ירידה בחוש הריח, כאבי ראש, שינויים בקול, רגישות יתר והפרשות – כולם חולפים עצמאית לרוב תוך כמה ימים. לעיתים ניתנות תרופות אנטיביוטיות כטיפול מונע לאחר ניתוח ולעיתים נותן הרופא טיפול בסטרואידים לסיוע בהליך ההחלמה. התפרים לרוב מסיסים ואין צורך בהסרתם. במקרים בהם השתמשו בתפרים לא מסיסים, בדרך כלל מסירים אותם לאחר מס' ימים. האף מגיע לצורתו הסופית רק מס' חודשים עד שנה לאחר הניתוח.

לאחר הניתוח יש להימנע מפעילות מאומצת, חבלות לאף, שפשוף האף, צריכת אוכל או שתייה חמים וחשיפה לשמש. בנוסף, יש להימנע מחבישת משקפיים מס' שבועות לאחר הניתוח ולהימנע מקינוח האף. שכיבה עם ראש מורם רצויה גם כן לאחר הניתוח.

ניתוח אף


מהם הסיבוכים בניתוח אף?

סיבוכים משמעותיים במהלך ולאחר הניתוח, כמו דימומים קשים וזיהומים, הם נדירים מאוד, אך כמו כל ניתוח קיימים. במקרים הנדירים בהם מתפתח זיהום, הזיהום עלול להתפתח לאבצס הדורש ניקוז בניתוח.  לעיתים, נוצר קושי בנשימה אפית אך לרוב עם הזמן הנשימה חוזרת לסדרה.

בנוסף, לאחר הניתוח יכולות להתרחש הידבקויות בתוך האף שיפגעו בהליך הנשימה התקין ועיתים יכולה להיווצר פגיעה בצינור הדמעות. לרוב, הסיבוך הנפוץ ביותר הוא הפרעות במראה של האף. באחוז קטן מניתוחי האף לא מגיעים לתוצאה הרצויה ודרוש ניתוח חוזר.


תיקון ניתוח אף

מטרתו של ניתוח אף חוזר הוא לתקן נזקים או להשלים ניתוח קודם שלא צלח. ניתוח חוזר הוא לרוב מורכב ומסובך יותר. הסחוס והעצם שעברו שינוי בניתוח הראשון כבר קשים יותר לעבודה והעור נעשה קשה יותר ופחות גמיש. לעיתים ניתוח תיקון יכול להתבצע יותר מפעמיים, במקרים בהם גם ניתוח האף השני לא צלח.

ניתוח תיקון לרוב מבוצע בגישה פתוחה, אך יכול במקרים מסוימים להתבצע גם בגישה סגורה. בנוסף, בניתוח תיקון לרוב יש השתלה של סחוסים באף. ההליך ההכנה וההתאוששות מהניתוח זהה לרוב לניתוח הראשון.

צפו בסרטון: תיקון ניתוח אף


מתי מבצעים השתלת סחוס באף?

כאמור, השתלת סחוס נפוצה בדרך כלל בניתוח תיקון לניתוח אף ולרוב הסחוס נלקח מהמחיצה באף, אך ניתן לקחת גם מאתרים נוספים כמו האוזניים והצלעות. המנתח מתאים ומעצב את הסחוס ומשתיל אותו באף המטופלת. סחוס הנלקח מהמחיצה באף משאיר את הניתוח מקומי ומונע צלקות נוספות. מנגד, במחיצה יש כמות מוגבלת של סחוס אותה ניתן לקחת להשתלה.

סחוס נלקח מהאוזן במקרים בהם אין מספיק סחוס במחיצה, אך לא נדרש הרבה סחוס ונלקח מהצלעות כשצריך השתלה יותר משמעותית. לקיחת סחוס מהצלעות מאריכה את הניתוח וגורמת לכאבים וצלקת באזור הניתוח. לעיתים לאחר הניתוח הסחוס עלול לשנות את צורתו, מצב שעלול להצריך תיקונים קלים נוספים.


תיקון קצה האף

הבעיות האסתטיות הנפוצות בקצה האף הן לרוב חוסר סימטריה (נטייה לצד), קצה אף רחב וקצה נפול. חלק זה של האף הוא סחוסי ועל כן הניתוח כולל הסרה של חלק מהסחוס. הסכנה האסתטית בניתוח זה היא הסרת יתר של סחוס ומראה צר או לא סימטרי של האף.


הסרת גבנון באף

הגבנון באף מורכב משני חלקים: חלק סחוסי וחלק גרמי (עצם). בניתוח הסרת הגבנון, מסירים אותו בעזרת סכין או פצירה, כתלות בגודל הגבנון, ומחליקים את גב האף ע"י שיוף. הסכנה האסתטית בניתוח זה היא שיוף או חתיכת יתר של גב האף.

הסרת גבנון באף


ניתוח הצרת נחיריים

הצרת נחיריים מתרחשת כשהנחיריים רחבות ביחס לרוחב האף. החתך בניתוח זה מתבצע בחיבור בין הנחיר ללחי ועל כן הוא מותיר צלקת קטנה בחיבור בין הנחיר ללחי. לרוב ניתוח זה נחשב ניתוח קל יותר וקצר יותר משאר ניתוחי האף.


ניתוח הצרת אף

ניתוח הצרת אף מתרחש במקרים בהם אף המטופל רחב יחסית לפרופורציית הפנים שלו. במהלך הניתוח מסירים חלק מרקמת הסחוס באף ומזיזים את עצמות האף לכיוון אמצע הפנים. ניתוח זה נחשב לניתוח מסובך יחסית, הדורש מיומנות רבה.


ניתוח אף לגברים, מה ההבדל?

בעבר, ניתוח אף היה נפוץ בעיקר בקרב נשים, אך בשנים האחרונות יותר ויותר גברים מבצעים את הניתוח. ההבדל העיקרי בין נשים לגברים בניתוח הוא התפיסה האידאלית הרווחת לגבי "אף גברי". לרוב, אף גברי נתפס כפחות סולד ומעט גדול יותר. בנוסף, גיל ביצוע הניתוח המינימלי בגברים מעט גבוה יותר.

ניתוח אף לגברים


ניתוח לטיפול בהפרעות נשימה

כאמור, לעיתים רבות משלבים ניתוח אסתטי עם ניתוח רפואי לשיפור תפקוד הנשימה. לרוב מטפלים בסטייה של המחיצה, בקונכיות מוגדלות או בהפרעה בכניסת האוויר. בניתוח לתיקון סטייה של המחיצה מיישרים את המחיצה או מורידים ממנה סחוס עודף. הקונכיות הן מבנים באף שמטרתן הענקת לחות לאוויר וקונכיות מוגדלות מפריעות למעבר האוויר באף ומקשות על הנשימה. במצב של קונכיות מוגדלות, מבוצע ניתוח להסרתן.


בסרטון מסביר פרופ' מיכאל וימן על ניתוח חדשני לטיפול בנחירות ודום נשימה בשינה


האם ניתן לבחור את מראה האף מראש?

ניתן לתת למנתח הנחיות כלליות למראה האף הרצוי, אך לרוב קשה לדעת ולהעריך את המראה הסופי ברמה גבוהה. בנוסף, חשוב להקשיב לעצת הרופא המנתח – הוא ראה מקרים רבים בעבר וידע להתאים את מראה האף המתאים לפרופורציית הפנים. לכל מבנה פנים ולכל מוצא אתני יש צורת אף שיותר מתאימה לו. למשל, מטופלים עם מראה "אירופאי" יתאים לרוב מראה אף סולד יותר לעומת מטופלים עם מראה מזרח תיכוני.


מהו פיסול אף ללא ניתוח?

בשנים האחרונות צובר תאוצה הליך פיסול של האף ללא ניתוח. היתרון בהליך ברור – אין צורך בהרדמה, ההליך קצר ופשוט וההחלמה קצרה. מנגד, טיפול זה אינו מתאים לכל אחד ומתאים בדרך כלל לפגמים ספציפיים באף ובנוסף תוצאות הטיפול זמניות בלבד. הטיפול מבוצע ע"י הזרקה של חומצה היאלרונית לאף ואורך מס' דקות בודדות. תוצאות הטיפול נשארות לרוב בין שנה לשנתיים.


בסרטון מסבירה ד"ר אלה אגוזי-ריינמן על פיסול אף ללא ניתוח


כיצד בוחרים מנתח?

הליך בחירת המנתח עלול להיות הליך ארוך ומייגע, אך הוא חשוב ויכול למנוע תוצאות לא רצויות של הניתוח. מומלץ לחפש מנתח עם המלצות ממקור ראשון, להסתכל באתר האינטרנט של המנתח ולהתרשם מניתוחיו וללכת לפגישת היכרות והתרשמות. לכל מבנה פנים יש צורת אף המתאימה לו ובכך באים לידי ביטוי הניסיון, הידע והמקצועיות של הרופא המנתח והם אלו שעשויים לעשות את ההבדל בין ניתוח מוצלח לבין צורך בתיקון ניתוח. בנוסף, חשוב לבחור מנתח שנותן תחושת ביטחון והרגשה רגועה. מומלץ לא להחליט על המנתח תחת לחץ ולשקול את ההחלטה החשובה הזאת בנחת.

ניתוח אף


כמה עולה ניתוח אף?

מחירון ניתוח אף:

מחיר ניתוח אף פלסטי10,000 ₪ - 18,000 ₪
מחיר ניתוח אף רפואי6,000 ₪ - 12,000 ₪
מחיר ניתוח אף משולב10,000 ₪ - 18,000 ₪
מחיר תיקון ניתוח אף18,000 ₪ - 40,000 ₪

מחיר ניתוח אף משתנה בהתאם לגורמים שונים כמו סוג הניתוח והרופא המנתח. ההחלטה האם ללכת לרופא מסוים תלויה לעיתים קרובות במחיר. אמנם ניתוחים אלו הם ניתוחים יקרים יחסית אך השפעות הניתוח הן לטווח ארוך ועשויות לפגוע/לשפר את תחושת הביטחון של המטופל בצורה משמעותית. המחירים נעים לרוב בין 10,000 ₪ ועד 18,000 ₪, קופות החולים וביטוחי הבריאות עשויים להשתתף בעלות הניתוח ועל כן מומלץ לברר איזה מנתח עובד עם איזו קופה/חברת ביטוח.

קופת חולים מכבי משתתפים בעד כ-20% מעלות הניתוח אצל רופא בהסדר.
קופת חולים כללית משתתפים בעד כ-70% דרך כללית אסתטיקה.

שאלות ותשובות בנושא

לאחר כמה זמן אחזור לעצמי?

לרוב שבוע-שבועיים לאחר הניתוח ההרגשה משתפרת באופן מהותי ולמרות שנותרות מס' הגבלות, ניתן לחזור לתפקוד מלא.

חשוב לציין שהשיקום משתנה ממטופל למטופל ותלוי גם בסוג הניתוח.

האם הניתוח מסוכן?

הניתוח נחשב ניתוח בטוח יחסית וסיבוכים מסכני חיים או משמעותיים מאוד נדירים.

האם עדיף מומחה אף אוזן גרון או פלסטיקאי?

הניסיון בניתוח האף חשוב יותר ממומחיות המנתח. בשני המקרים, ישנם רופאים שמתעסקים בעיקר בניתוחי אף ויש רופאים שעושים ניתוחים נוספים בתחום.

האם ניתן לשלב ניתוח אף עם ניתוחים נוספים?

תלוי בסוג הניתוח, בניתוחים מורכבים שלוקחים מס' שעות לרוב לא מומלץ לשלב ניתוח נוסף. בנוסף, ניתוחים באזורים נוספים מעלים את הסיכון לזיהום ואת מורכבות הניתוח.

האם תוצאות הניתוח עלולות להשתנות עם הזמן?

בשבועות הראשונים האף נפוח וככל שעובר הזמן האף מתחיל לקבל את צורתו הסופית. לאחר מס' חודשים ועד שנה, האף מתייצב ונשאר בצורתו הסופית.

עם הליך ההזדקנות הטבעית, חל הליך של אובדן נפח בפנים ונוצרת לעיתים הרגשה מוטעית שהאף גדל.

מהי הדמיית מחשב אותה מציעים הרופאים בפגישת היעוץ?

הדמיה ממוחשבת היא הדמיה של תוצאות הניתוח על תמונה תלת ממדית במחשב. ההדמיה יכולה לעזור למטופל להעריך את תוצאות הניתוח, אך אין לקחת אותה כהבטחה לתוצאה.

הבעיה העיקרית בשיטה זו היא הנטייה של מטופלים לקחת את ההדמיה כחיזוי מדויק לתוצאה ואז להתאכזב.

תגובות

 • אורה 21 בינואר 2024 3:17

  היי, אני בת18 רוצה לעשות ניתוח אף, מפריע לי מאדד המראה….
  רציתי לשאול על דר מיכל בנקלר, כמה הייתם ממליצים לי?
  אני נורא חוששת…תודה.

   הגב

  1. מערכת מדיקו 25 בינואר 2024 14:49

   אורה שלום,
   מדיקו הינו אתר המספק מידע, אנחנו לא עוסקים בהמלצות על רופאים / מרפאות.

    הגב

 • מרינה 7 בינואר 2024 18:20

  שלום, קוראים לי מרינה. הייתי לברר על ניתוח אף. אני גרה בגרמניה ואין לי ביטוח בריאות ישראלי. האם עדיין אפשר לעשות את זה דרכיכם? מה העלות? הייתי רוצה לעשות את הניתוח בביקור ההבא שלי בארץ.

   הגב

  1. מערכת מדיקו 10 בינואר 2024 14:51

   שלום מרינה,
   המחירים שמופיעים במדריך הינם עבור מתנתחים באופן פרטי
   כמו כן מדובר בממוצע מחירים ויתכן שמרופא לרופא יהיו הבדלים.
   רק בריאות

    הגב

 • אדם לוי 18 באוגוסט 2023 5:54

  רציתי לדעת אם יש אפשרות לשנות את כל האף בניתוח אף אחד, כלומר הצרת האף, הקטנת נחיריים, טיפול באף נישרי וכו׳, ואם כן, האם זה עולה יותר ?

   הגב

  1. מערכת מדיקו 20 באוגוסט 2023 17:42

   שלום אדם,
   רצוי לבדוק כל מקרה לגופו, באופן כללי למעט מקרי קצה לרוב הכל מבוצע בניתוח אחד.

    הגב

 • לירון אסור 4 באוגוסט 2023 14:30

  אשמח לדעת פרטים נוספים

   הגב

  1. מערכת מדיקו 16 באוגוסט 2023 15:45

   היי לירון,
   אילו פרטים תרצי לדעת?
   נשמח לעזור

    הגב

 • חננאל 9 ביולי 2023 10:23

  אשמח לדעת איפה ליצור קשר יש הרבה המלצות עליכם

   הגב

 • קינדה גזייל 23 במאי 2023 20:24

  רוצה לעשות ניתוח אף

   הגב

  1. מערכת מדיקו 23 במאי 2023 20:58

   שלום קינדה,
   ניתן לעיין ברשימת הרופאים המבצעים ניתח אף

    הגב

 • גליה 5 במאי 2023 10:59

  מאמר מרתק. מסקרן אותי לדעת האם נשאר סימן ע"ג האף לאחר תפירת העור חזרה?

   הגב

 • שלומית אוחיון 13 בינואר 2021 18:28

  תודה על כל המידע,
  מה ההבדל בין ניתוח אף פתוח לניתוח אף סגור, אם אפשר בהרחבה
  שוב תודה מראש.

   הגב

  1. מערכת מדיקו 13 בינואר 2021 21:36

   היי שלומית,
   כאן תכלי למצוא מדריך מקיף בנושא ניתוח אף פתוח וגם בנושא ניתוח אף סגור
   בברכה,
   ליאת

    הגב

 • שי 18 בנובמבר 2020 10:05

  אחלה מדריך, שפו!
  אשמח לדעת אם יש לכם מידע בהרחבה על פיסול אף ללא ניתוח?
  תודה

   הגב

  1. מערכת מדיקו 19 בנובמבר 2020 9:53

   היי שי, תודה על הפירגון!
   אכן, יש לנו גם מדריך מפורט על פיסול אף, אשר כולל בתוכו מחירים ותמונות לפני ואחרי.
   בברכה, צוות מדיקו

    הגב

 • סנדר 29 באוקטובר 2020 0:34

  קיבלתי את כל המידע, חבל שלא שמתי לב למדריך הזה קודם, היה חוסך לי המון חיפושים 🤗

   הגב

 • יונית שמואלי 17 באוקטובר 2020 10:54

  עשיתי ניתוח אף להסרת גבנון ויצא מושלם, הניתוח שווה את זה במקום כל פעם לעשות פיסול אף

   הגב

  1. נעמה 11 בדצמבר 2022 22:59

   אשמח לשמוע אצל מי עשית ומה הייתה העלות, זה בדיוק הניתוח בו אני מעוניינת.

    הגב

המדריך נכתב בתמיכה של

מערכת מדיקו
מדיקו הינו אתר בריאות מוביל אשר נועד לתת מידע עדכני ומקיף בתחום הבריאות לציבור הגולשים הישראלי זאת במטרה להוות צומת מרכזית המסייעת לגולשי האינטרנט בישראל בחיפוש המידע הרפואי ברשת וזאת בהתאם לתנאי השימוש באתר. במסגרת פעילות האתר, מדיקו מפעילה גם את תכני המילון הרפואי בוידאו בהנחיית פרופסור רפי קרסו. התוכן המוצג באתר מדיקו מוגן בזכויות יוצרים ואין לעשות בו שימוש ללא אישור מערכת האתר. לפניה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת: info@medico.co.il

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר