הרמת גבות

מדיקו > מדריכים > כירורגיה פלסטית > הרמת גבות
הרמת גבות
רופאים שעשויים לסייע לך: 26 רופאים בתחום הרמת לחיים
כמה עולה: כ- 12,000
2 תמונות של הרמת גבות
זמן החלמה: 1 - 2 שבועות
סוג הרדמה: מקומית או כללית

מדריך הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות, שקוראים לו לפעמים "הרמת מצח" מיועד לטפל בעור רפוי באזור המצח, הגבות והעפעף העליון. אנשים רבים משלבים בו זמנית בין ניתוח זה להרמת עפעפיים ומתיחת פנים.
קיימים כמה סוגים של הרמת גבות – קלאסית בקו השיער, ישירה בקו הגבה ואנדוסקופית.

הרמת גבות קלאסית כוללת חתך מתמשך באזור הצדע בצמוד לקו השיער, זה נועד כדי שהרופא המנתח יצליח להסתיר את הצלקת כמה שיותר.

הרמת גבות ישירה בקו הגבה כוללת הסרת עור במצח התחתון ממש בקו השיער של הגבה ובסיומה הצלקת מוחבאת בגבול שיער הגבה.

כדי לבצע הרמה אנדוסקופית, המנתח מבצע מספר חתכים קצרים יותר בקרקפת. לתוך החתכים, כל אחד בתורו מכניסים אנדוסקופ – מצלמה קטנה מחוברת לצינורית דקה ומשתמשים במכשיר נוסף שנכנס גם כדי לבצע את השינויים הנדרשים מתחת לעור.

בהרמה אנדוסקופית, מנתח משתמש בעוגנים קטנים כדי לאבטח את הרקמות. מאחר ומדובר בחתכים קטנים יותר, זו פעולה הרבה פחות פולשנית מההרמה הקלאסית, עם צלקות מינימליות ותקופת החלמה קצרה בהרבה.


מה חשוב לדעת לפני ניתוח הרמת גבות?

בייעוץ לפני הניתוח כדאי לשוחח עם הרופא המנתח על המטרות שלך, על מצב הבריאות הנוכחי וההיסטוריה הרפואית שלך. המנתח יבחן את אזור המצח, כולל עפעף עליון, תוך דגש על רקמת השריר.

ייתכן ויבקש ממך לבצע מספר פרצופים כדי להבין את גמישות העור והבין טוב יותר כיצד ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר במהלך הניתוח. זה הזמן לשאול את כל השאלות ולהסיר את כל הדאגות והספקות – כולל בירור מעמיק לגבי הוראות בזמן תקופת ההחלמה.


כיצד להתכונן לניתוח הרמת הגבות?

לפני הניתוח חשוב מאד להפסיק לעשן ולצרוך אלכוהול. כמו כן, יש להימנע מתרופות מסוימות, כגון אספירין או נוגדי דלקת אחרים, מאחר והם יכולים לגרום לדימום יתר וסיבוכים אחרי הניתוח.. כל המידע הזה יימסר לך על ידי הרופא המנתח.

חשוב לוודא שבבית יש לך מספיק בד גזה ומגבות נקיות שישמשו אותך בתקופת החלמה. כמו כן, יש להכין הרבה קרח, כלי לקרח או מים קרים, שקיות הקפאה מפלסטיק כדי לשמור בהן את הקרח, או שקיות של ירקות קפואים, כגון תירס או אפונה. יש להכין כריות נוספות, כדי לשמור על הראש מורם בזמן שינה וכמובן משחה לאזור הניתוח (עליה ימליץ כמובן, הרופא המנתח, במקרה הצורך).


הרמת גבות – מהלך הניתוח

ניתוח הרמת גבות נמשך פחות משעתיים ובדרך כלל ניתן לחזור הביתה מיד אחרי. חשוב שמישהו יגיע איתך לקחת אותך הביתה לאחר הניתוח ואם צריך גם להישאר ללילה בביתך.

ברוב המקרים בניתוח הרמת גבות משתמשים בהרדמה מקומית, אבל אם זה יותר נוח, ניתן לבקש הרדמה כללית.

אחרי שהניתוח מסתיים, הרופא המנתח סוגר את החתכים עם תפרים או סיכות, מנקה את האזור וחובש את פניך.

חשוב מאד להישמע להוראות הרופא בנוגע לטיפול בתפרים ותדירות החלפת התחבושות.


מהי תקופת החלמה לאחר הניתוח?

ההחלמה תהיה מאד תלויה בסוג הניתוח שעברת – קלאסי או אנדוסקופי. בשני המקרים אחרי הניתוח יישארו תפרים או סיכות שצריך להסיר בערך אחרי שבוע. אם בנוסף לתפרים או לסיכות יש גם עוגנים, בדרך כלל מסירים אותם אחרי שבועיים, הם נועדו כדי לשמור את הגבה המורמת במקומה.

תיתכן נפיחות האזור ושטפי דם מרובים, זה יכול להשפיע גם על חלקי הפנים שלא נותחו, כולל העיניים והלחיים. הנפיחות אמורה לעבור תוך שבוע. בערך יומיים אחרי הניתוח חושב להחזיק את הראש מורם כל הזמן כדי להקל על הנפיחות. ניתן להניח על האזורים הנפוחים שקיות קפואות או קרח.

במשך כמה חודשים אחרי הניתוח ייתכן ותסבלו מגרד קל. רוב האנשים יכולים לחזור לעבודה או ללימודים תוך 10 ימים, תלוי בסוג הניתוח ובקצב ההחלמה האישי. יש להימנע מהרמת חפצים כבדים, פעילות גופנית נמרצת או כל פעילות אחרת במהלך שבועות ראשונים אחרי הניתוח.


מהם הסיבוכים האפשריים?

אף על פי שתופעות לוואי מינימליות בדרך כלל, ייתכנו סיבוכים הכוללים זיהום, דימום ובעיות החלמה בעור של המצח. חשוב לזכור שמדובר בתופעות לוואי נדירות, אך עם הופעתן יש לפנות לרופא המנתח.

תופעות לוואי נוספות יכולות לכלול נמלול, שינויים בתחושת אזור הניתוח או תנועה לא סימטרית של שרירי הגבה – בנושאים כאלו כדאי להיוועץ עם הרופא המנתח. כמו כן, חשוב לפנות לרופא במידה והחום עולה בפתאומיות ויש דימום או התנפחות מוגזמים.


מה המחיר של הרמת גבות?

ניתוח הרמת גבות יעלה לכם כ-12,000 ₪ מתוכן, כ-5,000 ₪ תשלום עבור חדר ניתוח ועוד כ-7,000 ₪ עבור הניתוח עצמו, הבדיקות והמעקב.

שאלות ותשובות בנושא

האם ניתוח הרמת הגבות יגרום לי להיראות צעירה יותר?

נפילת גבות צידית מביאה למראה עייף ומבוגר יותר - על כן ניתוח יגרום למראה פנים רענן ולעור פנים חלק יותר, אחד הסימנים הבולטים של גיל צעיר.

אם אבצע ניתוח הרמת גבות, אצטרך לניתוח נוסף בהמשך?

כל אחד מזדקן בקצב שלו, זה תלוי בגנטיקה, סגנון חיים ומשתנים אחרים ולכן ייתכן ויהיה צורך בניתוח נוסף בעתיד, תלוי בהעדפות האישיות שלך ובהמלצות של הרופא המנתח.

האם אחרי כמה שנים יש צורך שוב לחזור על הניתוח של הרמת גבות?

תלוי בנתונים גנטיים וקצב ההתבגרות של העור. מומלץ מאד להתייעץ עם הרופא המנתח ולבדוק מהן האפשרויות העומדות בפניך, כולל ניתוח מתיחת פנים.

תגובות

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד"ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב. ד"ר ויסמן פרסם למעלה מ-50 מאמרים בעיתונות הרפואית הפלסטית ומרצה בין לאומי בכנסים בחו"ל.

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר

כתבות בנושא