הרמת חזה

מדיקו > מדריכים > כירורגיה פלסטית > הרמת חזה
הרמת חזה
רופאים שעשויים לסייע לך: 117 רופאים בתחום כירורגיה פלסטית
כמה עולה: 27,000 - 36,000
1017 תמונות של הרמת חזה
זמן החלמה: 1 - 3 שבועות
סוג הרדמה: מקומית או כללית

מדריך הרמת חזה

כל אחת רוצה שהחזה שלה יראה מושלם, והרמת חזה יכולה להביא לתוצאות הרצויות, חזה סימטרי וגבוה.

צניחת שדיים היא בעיה נפוצה מאד אצל נשים בגילאים שונים. לא מדובר רק בבעיה אסתטית, אלא בהרגשה הכללית. נשים רבות טוענות שצניחת החזה מתרחשת בעקבות הלידה או ההנקה.

במקרים רבים מתרחשת נפילת חזה בעקבות ההיריון כאשר העור מאבד מהאלסטיות שלו ואפילו שגם להנקה יש תפקיד, הוא לא תמיד דומיננטי. לעתים אין קשר להריון ומדובר בכלל בנטייה גנטית. הפתרון בכל המקרים כאלה – ניתוח הרמת חזה שנשים רבות בוחרות לשלב אותו עם ניתוח הגדלת חזה.

ניתוח הרמת חזה מיועד להרמה והקניית צורה חדשה לשדיים שצנחו, להקטנה של עטרת הפטמה. המטרה של הניתוח – להרים את הפטמה גבוה יותר ולהעניק לשד צורה חדשה ומראה צעיר יותר. למי שמתכננת עוד להיכנס להריון, מומלץ לחכות עם ניתוח הרמה, כי כפי שציינו כבר, במהלך ההיריון החזה עלול לצנוח שוב ואף לגרום לסימני מתיחה בולטים.


תמונות לפני ואחרי – הרמת חזה:

תמונות נוספות בתחתית העמוד


השיטות השונות להרמת חזה

ישנם שלושה סוגים של ניתוחים להרמת חזה, כולל חתך סביב העטרה, לאורך השד וצלקת "T" הפוכה. הניתוח בשיטת החתך סביב העטרה בדרך כלל מומלץ למישהי שיש לה עטרות גדולות וצניחת חזה מינימלית שצריך לתקן רק מעט. שיטת החתך לאורך השד דומה לשיטה קודמת, אבל מאפשרת הרמה משמעותית יותר.

שיטת "צלקת T הפוכה" כוללת גם חתך בתוך כפל השד. זו השיטה הכי נפוצה ומאפשרת הרמה מספקת.

שיטה נוספת היא שיטת הסוכריה המחליפה את הצלקת הארוכה בקפל התת שדי בצלקת קצרה יותר הממשיכה כלפי מטה מהקפל התת שדי. ההחלטה על שיטת הניתוח מתקבלת בהתאם לנפח החזה, כמות הרקמה ודרגת הצניחה שלו.


הכנה לניתוח הרמת חזה

בייעוץ ראשוני מומלץ להסביר לרופא המנתח מה המטרות שלך ולהבין, האם את רוצה הרמת חזה או הגדלה והרמת חזה באמצעות שתלים. כדאי להביא איתך תמונות שממחישות את הצורה ואת גודל של השדיים שהיית רוצה לקבל אחרי הניתוח וההחלמה.

חשוב מאד לעדכן את הרופא בכמה שיותר פרטים מהתיק הרפואי שלך ולעבור איתו על מהלך הניתוח צעד אחרי צעד, להבין את כל הסיכונים וגם מה דורש ממך תהליך ההתאוששות וההחלמה.


מהלך הניתוח

הרופא המנתח יסמן את המיקום המדויק של הרמת הפטמה. אחרי ההרדמה, יוסרו עודפי עור ורקמת השד תעלה למעלה למיקום המתאים. אם בחרת להוסיף שתלים, זה הזמן להכניס אותם ולחבוש את האזור. ייתכן ובמשך 24 עד 48 שעות ראשונות אחרי הניתוח, יחוברו לשדייך צינורות ניקוז.


החלמה לאחר הניתוח

התחבושות וצינורות הניקוז יוסרו בביקורת ראשונה יום או יומיים אחרי הניתוח. הרופא יבדוק גם את צבע הפטמה ואת אספקת הדם. בימים ראשונים אחרי הניתוח ייתכן ותרגישי חוסר נוחות באזור. בדרך כלל מומלץ ללבוש חזייה מיוחדת.

ייתכן ובמשך השבוע הראשון תצטרכי משככי כאבים. התפרים יוסרו אחרי שבועיים או שלושה. גודל וצורת השדיים ימשיכו להשתפר עם הזמן עד שיגיעו לצורת הסופית. ייתכן ויהיו הבדלים קלים בסימטריה בין שני השדיים. אם כך, המנתח יכול לבצע תיקונים קלים כדי לסייע לפטמה להתמקם בצורה מדויקת.


סיבוכים אפשריים

מדובר בסיבוכים נדירים שיכולים להתרחש אחרי כל ניתוח: דימום, זיהום, הצטלקות. חשוב להישמע להוראות הרופא בתקופת ההתאוששות וההחלמה – להגביל פעילות גופנית, ללבוש חזייה מיוחדת, לקחת אנטיביוטיקה, לא לישון על הבטן, לשטוף ידיים בסבון אנטי-בקטריאלי ולא לגעת באזור הצלקת.


מה המחיר של הרמת חזה?

עלות הרמת חזה תלויה אם עושים שימוש בשתלים. השתלים עצמם יעלו בין 2400 ל-3500 ש"ח ואליהם יתווספו 12,000 עלויות של הניתוח עצמו ובין 14,000-17,000 ש"ח עלות חדר ניתוח. סה"כ בין 27,000 ל-36,000 ש"ח.

שאלות ותשובות בנושא

באיזה גיל מומלץ לבצע הרמת חזה?

ניתן לעשות הרמת חזה בכל גיל אחרי שהשדיים סיימו להתפתח. אפשר לבצע הרמת חזה לפני או אחרי הריון. אל חשש, לרב עדיין תוכלי להניק גם אחרי ההרמה.

אם הסרתי שתלים, האם אזקק להרמת חזה?

ייתכן. מנתחים לפעמים מבצעים הרמת חזה במקרים של הסרת שתלים.

האם אצטרך אי פעם עוד הרמת חזה?

ייתכן, לעתים נשים מעדיפות לחזור על הרמת חזה קלה כדי לשפר את המראה הכללי של השדיים, הנטייה של השדיים ליפול חוזרת על עצמה - בעיקר אם יש שינויים קיצוניים במשקל או שלא מקפידים על חזייה תומכת לאחר הניתוח.

תגובות

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד"ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב. ד"ר ויסמן פרסם למעלה מ-50 מאמרים בעיתונות הרפואית הפלסטית ומרצה בין לאומי בכנסים בחו"ל.

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר