ציפויי חרסינה: חיוך מושלם בדרך בטוחה ומהירה

להתייעצות עם ד”ר ממרייב
השאירו פרטים או חייגו
077-230-9334

מדיקו > רפואת שיניים

שיניים שחוקות, קצרות או שיניים עם מרווחים או צבע שיניים לא יפה? ציפויי חרסינה הם עלי חרסינה דקים המיוצרים בהתאמה אישית למטופל במעבדה ומודבקים על פני השיניים ללא התערבות כירורגית וללא כאבים, במטרה להעניק להם מראה אסתטי יותר, הן מבחינת גוון והן מבחינת צורה

צפו בד”ר מאיר ממרייב ומטופלים מספרים על השינוי שעברו לאחר ציפויי החרסינה בשיניים

מה הם ציפויי חרסינה?

ציפויי חרסינה הם עלים דקיקים עשויים חרסינה, אותם מצמידים לשטח פני השן על מנת לצפות אותה. טיפול ציפויי חרסינה הוא בעיקרו טיפול אסתטי, ולכן ישנה חשיבות רבה לרמת הביצוע של הטיפול, לייצור המדויק והמוקפד של עלי החרסינה , לגוון העלים והתאמתם לגוון הכללי של השיניים הסמוכות וכמובן למראה הסופי המתקבל בתום הטיפול.

לאור הרמה המקצועית הגבוהה הנדרשת לקבלת תוצאה מיטבית, הפעולה צריכה להתבצע על ידי רופא שיניים אשר מנוסה בפרוטוקול הטיפולי של תכנון ועיצוב החיוך של המטופל.

באלו מקרים יכולים ציפויי חרסינה לטפל ?

ציפויי חרסינה מיועדים לטיפול במגוון פעולות אסתטיות ובהן :

  • כיסוי, שחזור ובנייה של שיניים פגומות או שבורות
  • יישור שיניים צפופות במקום טיפול אורתודונטי קל.
  • שינוי גוון השיניים
  • הבהרת שיניים
  • סגירת מרווחים בין השיניים
  • כיסוי והגנה על שורשים חשופים או צווארי שיניים שחוקים

חיוך לבן ציפויי חרסינה

ד”ר ממרייב : “רוב המטופלים המגיעים למרפאה מעוניינים לשפר את מראה השיניים, ציפויי החרסינה הם רכיבים המותאמים באופן אישי למטופל בהתאם למידות הנלקחות מראש לצורך הכנת הציפויים במעבדה ומכאן ניתן להתאים כל צורה או גוון באופן אינדיבידואלי בהתאם לצורכי המטופל תוך כדי הקפדה על מראה טבעי, יפה והרמוני של השיניים בסיום הטיפול” 

כיצד מבוצע טיפול ציפויי חרסינה?

טיפול ציפויי חרסינה מתחיל בשלב התכנון האסתטי, במסגרתו נבחנות דרישות ומטרות הלקוח, ובהתאם לכך מגובשים המרכיבים והמאפיינים המרכזיים לטיפול.

בהמשך, מתבצעת הדמיה ממוחשבת של התוצאה הסופית הרצויה למטופל בשיטות שונות ומגוונות בהתאם לתנאי המטופל.

לאחר ההחלטה לצאת לדרך, מתבצעת הכנה זעיר פולשנית של השיניים. הכנה זו נועדה ליצור בסיס טוב יותר להדבקת הציפויים. תוספת הציפויים לרוב לא יוצרת בליטה או עיבוי של השיניים וזאת בזכות התכנון המוקדם ובזכות הדקיקות של העלים לציפוי שעוביים הינו לכל היותר עד 0.5 מילימטר.

למדריך “ציפוי חרסינה לשיניים” הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

ממרייב מטופלת

ד”ר מאיר ממרייב : “מדובר בתהליך מאוד קצר ופשוט יחסית של שלושה שבועות בלבד הכוללת 2 מפגשים : אחד של לקיחת המידות ופגישה נוספת שבהם מבצעים את הדבקת הציפויים, בסיום ההדבקה המטופל יוצא עם מערכת שיניים חדשה וחיוך מושלם , היתרון הוא שהטיפול מחזיק לשנים רבות ובנוסף עישון או שתיית קפה אינה משפיעים על הציפויים”.

כמה זמן אורך התהליך של ציפויי חרסינה עד להשלמת הטיפול ?

מדובר בתהליך מאוד קצר ופשוט יחסית של שלושה שבועות בלבד הכוללת 2 מפגשים : אחד של לקיחת המידות ופגישה נוספת שבהם מבצעים את הדבקת הציפויים, בסיום ההדבקה המטופל יוצא עם מערכת שיניים חדשה וחיוך מושלם.

מה לגבי מטופלים מעשנים או במקרים של שתיית קפה האם זה יכול להשפיע על מראה ציפויי החרסינה ?

ציפויי החרסינה אינם מושפעים משתיית קפה או עישון ושומרים על הצבע והגוון לאורך שנים רבות.

האם ישנו יתרון לציפויי חרסינה על פני כתר לשן?

ובכן, בבחינת היתרונות והחסרונות של ציפויי חרסינה מול כתר לשן, חשוב לבחון תחילה מהי מטרת הטיפול.

ככלל, בכל טיפול שהמניע מאחוריו הוא אסתטי, וכאשר לא מדובר בשיניים טוחנות או שיניים שעליהן מופעל עומס גבוה, ציפויי חרסינה עדיפים, הן בגלל הגמישות בעיצובם, הן בגלל היכולת ליישם אותם בקבוצת שיניים בקלות רבה יחסית, והן לאור העובדה שטיפול זה דורש שחיקה מועטה יותר של אמייל השן הטבעית (השחזה קלה מאוד) לעומת הסרה של אמייל השן בעובי של 1.5 מ”מ בכל היקף השן, במקרה של התקנת כתר לשן.

במידה והמטרה היא הגנה על שן לאחר טיפול שורש או כאשר מדובר בשן טוחנת שמופעל עליה עומס רב, כתר חרסינה הוא הפתרון העדיף.

ציפויי חרסינה - מטופלת מאיר ממרייב
יפה, מטופלת במרפאת ד”ר ממרייב אחרי ציפויי חרסינה בכל הפה

יפה, מטופלת שעברה את הטיפול : “שמעתי על הטיפול של ציפויי חרסינה לשיניים מחברה שלי מהעבודה שגם עשתה את הטיפול,הגעתי לייעוץ אצל ד”ר ממרייב ותוך 3 שבועות סיימנו את התהליך, אני היום יכולה לחייך בפה מלא וזה שדרג לי מאוד את המראה”.

האם זה נכון שציפויי חרסינה מבוצעים בשיניים הקדמיות בלבד?

מטבע הדברים, מאחר ומדובר בטיפול אסתטי בעיקרו, ציפויי חרסינה אכן מבוצעים בעיקר בשיניים הקדמיות.

בביטוי שיניים קדמיות הכוונה היא לכל השיניים הנחשפות כאשר אנו מחייכים. השיניים האחוריות פחות רלוונטיות לעניין האסתטיקה, המה גם ששיניים אלה הן שיניים הממלאות תפקיד חשוב בפעולת הלעיסה והטחינה של המזון, ולכן עבורן נכון יותר לבצע טיפול כתר.

שיניים יפות לאחר טיפול כתר

ד”ר ממרייב : “קפה או עישון אינם פוגעים בציפויי חרסינה וזה אחד מהיתרונות הבולטים של החומר העמיד ממנו עשויים הציפויים”.

לכמה זמן מחזיקים ציפויי החרסינה על השיניים ?

הטיפול דורש מיומנות גבוהה של הרופא המטפל ושל המעבדה המכינה את הציפויים בהתאם למידות המטופל, יחד עם תחזוקה נכונה הציפויים יכולים להחזיק שנים רבות , למעלה מעשור. שתיית קפה או עישון אינם פוגעים בציפויי החרסינה וזהו אחד היתרונות הבולטים של הטיפול.

דירוג:

90 גולשים דירגו 4.3
ד"ר מאיר ממרייב
רפואת שיניים
ד”ר מאיר ממרייב הינו בעל תואר דוקטור לרפואת שיניים (DMD) והינו גם המנהל הרפואי של חברת השתלים הדנטליים קורטקס Cortex. ד”ר ממרייב סיים בשנת 1992 לימודים בהצטיינות. ד”ר ממרייב בעל תואר במשפטים  LL.B משנת 2005....

להתייעצות עם ד”ר ממרייב
השאירו פרטים או חייגו
077-230-9334

תגובות

דירוג: