נשירת שיער: הטיפול החדשני באמצעות PRP

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר באבאיב
השאירו פרטים או חייגו
077-2315366

  מדיקו > רפואת עור

  סובלים מנשירת שיער או דלילות בשיער? טיפול PRP המבוסס על שימוש בטסיות הדם של המטופל מצליח לעצור את הנשירה ואף להצמיח שיער חדש. ייחודיות הטיפול היא בכך שהאפקט מתקבל לאחר שני טיפולים בלבד, ללא צורך בתחזוקה, המהווה יתרון על פני טיפולים אחרים הזמינים בשוק. טיפול PRP מייצר תוצאות יוצאות דופן המחזיקות מעמד למשך שנה, ואינו כרוך בתופעות לוואי

  צפו בד”ר מאיר באבאיב מסביר על הטיפול החדשני

  מהו הטיפול ב-PRP?

  המונח PRP מייצג את ראשי התיבות Platelets Rich Plasma, ובעברית: פלזמה עשירה בטסיות.

  הטיפול ידוע גם בשמו “טיפול הערפד” או בשם “פלזמה לשיער”. בדם הזורם בגופנו, ישנם שלושה סוגים של תאים: תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם.

  הטסיות הן אלו שאחראיות על תהליכי השחזור בגוף, וכך למשל הן הראשונות שנכנסות לפעולה לאחר שאנו נחתכים, על מנת לשחזר את הרקמה שנהרסה. במסגרת טיפול PRP לשיער מבודדים את טסיות הדם, ומזריקים אותן באזור השיער בכדי לשחזר את צמיחתו.

  טיפול PRP הוא אינו טיפול חדש, והוא מיושם במגוון רחב של טיפולים מתחומים אחרים. כעת הותאם הטיפול לצורך טיפול בנשירת שיער, ובפועל מדובר בבשורה של ממש עבור נשים וגברים הנמצאים בראשית התהליך של נשירת השיער וההתקרחות.

  לאחר קבלת טיפול PRP לשיער צפוי תהליך הנשירה להיעצר לחלוטין, ואף ליהנות משיפור בצמיחת השיער, צפיפותו, עובי השערה והמראה הכללי.

  למי הטיפול מתאים?

  הטיפול מתאים לגברים הסובלים מנשירת שיער והתקרחות ולנשים הסובלות משיער דליל ו/או נשירה.

  מהם שלבי טיפול PRP להתקרחות ושיער דליל?

  טיפול PRP הוא טיפול המבוסס על ארבעה שלבים מרכזיים:

  1. בשלב ראשון, נאספת כמות של 50-150 מ”ל דם מגופו של המטופל.
  2. בשלב השני, מעבירים את דמו של המטופל למכונות ייעודיות, המיועדות להפריד בין הסוגים השונים של התאים
  3. בשלב השלישי, מבוצעת שאיבה של שכבת טסיות הדם בלבד מתוך התוצר המתקבל בשלב הקודם
  4. לבסוף מבוצעת הזרקה של טסיות הדם אל הקרקפת באמצעות טכניקות הזרקה שונות

  טטיאנה אחרי הטיפול ב-PRP:הטיפול הזה עצר לי את הנשירה והצמיח לי שיער חדש”

  מהן שיטות ההזרקה הקיימות?

  הזרקת PRP לקרקפתו של המטופל יכולה להתבצע באמצעות מספר שיטות וטכניקות הזרקה. השיטה הפשוטה ביותר היא שיטת ההזרקה הרגילה באמצעות מחט עם מזרק.

  המדובר בשיטת ההזרקה הוותיקה ביותר, אך יתרונה הוא ביכולת להזריק את החומר עמוק אל תוך הקרקפת מבלי לאבד חומר פעיל. שיטת הזרקה נוספת היא הזרקה באמצעות מכשיר הזרקה אוטומטי, המבצע הזרקות מרובות אך שטחיות.

  היתרון בשיטה זו הוא היכולת לפזר את הטסיות בקלות בכל שטח הקרקפת, וכן לשפעל את עור הקרקפת לייצר שיער חדש. השיטה החדשה והמהפכנית ביותר היא שיטה של הזרקה ללא מחט כלל.

  שיטה זו מבוססת על דחיסת הטסיות אל עור הקרקפת באמצעות סילון מרוכז של לחץ אוויר. שיטה זו יוצרת טראומה מסוימת, אך רצויה, לעור הקרקפת, באופן שמעודד את צמיחת השיער.

  האם מדובר בטיפול חד פעמי?

  טיפול PRP להתקרחות ושיער דליל מבוצע במסגרת טיפול אחד מרכזי, ולאחר שלושה חודשים טיפול אחד נוסף. סט זה של שני טיפולים מספיק בדרך כלל בכדי להשיג את האפקט הרצוי.

  האם הטיפול מתאים לקירחים לחלוטין?

  ד”ר מאיר באבאיב: “הטיפול מתאים רק למטופלים עם שיער דליל או חלקי וזאת על מנת שהפלזמה תוכל לעבוד על זקיקי השיער הקיימים, מטופלים עם קרחת מלאה אינם מועמדים לטיפול זה”.

  במה שונה טיפול זה מטיפולים אחרים?

  הטיפולים הקיימים כיום מבוססים על התעסקות יומיומית ולאורך זמן, וזהו גם החיסרון הגדול ביותר שמאפיין אותם. תרופות, קרמים, ספריי ואפילו מסרקי לייזר חדשים, כולם מבוססים על טיפול יומיומי שהופך לשגרה בחייו של המטופל.

  טיפול PRP הניתן כאמור במסגרת שני טיפולים, שאורכים יחד כשעתיים סה”כ, מאפשר להשיג תוצאות המחזיקות מעמד למשך שנה שלמה, ללא צורך בהתעסקות יומיומית. כעבור שנה יש לחזור על הטיפול על מנת לחדש את אפקט הצמיחה.

  לפני ואחרי דר טיפול PRP לנשירת שיער דר מאיר באבאיב
  אחרי ולפני טיפול נשירת שיער באמצעות PRP : באדיבות ד”ר מאיר באבאיב מומחה לרפואת עור

  מהן התוצאות שניתן לצפות להן?

  התוצאות של טיפול PRP נחשבות ליעילות מאוד ומתחילות בכך שתהליך ההתקרחות נעצר לחלוטין. בנוסף, אזורים הסובלים מדלילות שיער מקבלים עיבוי של השערה וצמיחה צפופה יותר של זקיקי שיער.

  המשמעות היא שבאמצעות טיפול PRP ניתן להצמיח למעשה שיער חדש באמצעות “החייאה” של זקיקים, רגע לפני שהם נעלמים ולשפר את מצב השיער הדליל. חשוב לציין שהטיפול אינו יעיל כשיש קרחת של ממש כי במקרה כזה אין זקיקי שיער חיים שניתן להשפיע עליהם.

  האם הטיפול כרוך בתופעות לוואי כלשהן?

  טיפול PRP אינו כרוך בתופעות לוואי כלשהן, וזאת בזכות העובדה שהטיפול כולו מבוסס על דמו של המטופל, ולא על חומר זר לגוף. מעבר לכאב מינורי שעלול להתעורר במהלך הטיפול בגין הזריקות המרובות, טיפול PRP הוא למעשה נטול תופעות לוואי.

  כמה עולה הטיפול בנשירת שיער באמצעות PRP ?

  כידוע, השתלת שיער בישראל עולה בין 15-30 אלף ₪ ואילו עלות השתלת שיער בתורכיה הינה כ-10,000 ₪.

  הטיפול באמצעות PRP הינו בעלות של 2,500-4,000 ₪ בלבד.

  ד”ר מאיר באבאיב: “כמחצית מהמטופלים במרפאה כבר עברו השתלת שיער אך הם עדיין צריכים לעבור אחת לשנה טיפול PRP על מנת לתחזק את התוצאה ומי ששוקל לעבור השתלת שיער מומלץ לפני כן לבדוק התאמה לטיפול באמצעות PRP אשר עשוי לחסוך להם אלפי שקלים”

  למי הטיפול אינו מתאים?

  חשוב מאד לעדכן את הרופא המטפל לגבי כל התרופות שאתם נוטלים, כולל תוספי מזון וצמחי מרפא. לפעמים, כבר בייעוץ ראשוני, ייתכן וטיפול PRP לא מתאים לך במידה והנך עונה על אחד הקריטריונים הבאים:

  • אתה נוטל מדללי דם
  • אתה מעשן כבד
  • יש לך היסטוריה של התמכרות לסמים או משקאות חריפים

  טיפול PRP לא מתאים לסובלים ממחלות כרוניות, בעיות עור וכבד, חוסר יציבות המודינמית, הפרעה מטבולית, אלח דם, ספירת טסיות נמוכה (תרומבוציטופניה), בעיות בבלוטת התריס.

  לכן חשוב מאד לענות בצורה מדויקת לכל שאלה של הרופא המומחה בייעוץ הראשוני ולא לשכוח לעדכן אותו בכל הפרטים מתוך התיק הרפואי.


  ד"ר מאיר באבאיב
  רפואת עור
  ד”ר מאיר באבאיב הינו מומחה לרפואת עור אסתטית, בעל קליניקה פרטית בנס ציונה. ד”ר באבאיב מתמקד בטיפולים החדישים ביותר להצמחת שיער, משפר את איכות העור ומראה הפנים, ונותן מענה לבעיות אסתטיות ללא התערבות ניתוחית. במרפאתו...

  להתייעצות עם ד”ר באבאיב
  השאירו פרטים או חייגו
  077-2315366

   תגובות