טיפול PRP להתקרחות ושיער דליל: שני טיפולים בלבד וללא תופעות לוואי

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר באבאיב
השאירו פרטים או חייגו
077-2315366

  מדיקו > רפואת עור

  במצבים של נשירת שיער, ניתן להיעזר בטיפולי PRP המבוססים על טיפול באמצעות טסיות דם מדמו של המטופל. ייחודיותו של הטיפול הוא בכך שהאפקט מתקבל לאחר שני טיפולים בלבד, ללא צורך בטיפול רציף וארוך טווח שהופך לשגרת חיים, כפי שמוכר מטיפולים אחרים הזמינים בשוק. טיפול PRP מייצר תוצאות יוצאות דופן המחזיקות מעמד למשך שנה, והוא אינו כרוך בתופעות לוואי כלשהן

  צפו בד"ר באבאיב מסביר על כך בראיון עם פרופ' קרסו בתכנית המילון הרפואי בוידיאו

  מהו הטיפול ב-PRP?

  המונח PRP מייצג את ראשי התיבות Platelets Rich Plasma, ובעברית: פלזמה עשירה בטסיות. בדם הזורם בגופנו, ישנם שלושה סוגים של תאים: תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם.

  הטסיות הן אלו שאחראיות על תהליכי השחזור בגוף, וכך למשל הן הראשונות שנכנסות לפעולה לאחר שאנו נחתכים, על מנת לשחזר את הרקמה שנהרסה. במסגרת טיפול PRP מבודדים את טסיות הדם, ומיישמים אותן באזור השיער בכדי בעצם לשחזר את צמיחת השיער.

  טיפול PRP לשיער הוא אינו טיפול חדש, והוא מיושם במגוון רחב של טיפולים מתחומים אחרים. כעת הותאם הטיפול לצורך טיפול בנשירת שיער, ובפועל מדובר בבשורה של ממש עבור נשים וגברים הנמצאים בראשית התהליך של נשירת השיער וההתקרחות.

  לאחר קבלת טיפול PRP צפוי תהליך הנשירה להיעצר לחלוטין, ואף ליהנות משיפור בצמיחת השיער, צפיפותו, עובי השערה והמראה הכללי.

  מהם שלבי טיפול PRP להתקרחות ושיער דליל?

  טיפול PRP הוא טיפול המבוסס על ארבעה שלבים מרכזיים:

  1. בשלב ראשון, נאספת כמות של 50-150 מ"ל דם מגופו של המטופל
  2. בשלב השני, מעבירים את דמו של המטופל למכונות ייעודיות, המיועדות להפריד בין הסוגים השונים של התאים
  3. בשלב השלישי, מבוצעת שאיבה של שכבת טסיות הדם בלבד מתוך התוצר המתקבל בשלב הקודם
  4. לבסוף מבוצעת הזרקה של טסיות הדם אל הקרקפת באמצעות טכניקות הזרקה שונות

  מהן שיטות ההזרקה הקיימות?

  הזרקת הטסיות לקרקפתו של המטופל יכולה להתבצע באמצעות מספר שיטות וטכניקות הזרקה. השיטה הפשוטה ביותר היא שיטת ההזרקה הרגילה באמצעות מחט עם מזרק.

  מדובר בשיטת ההזרקה הוותיקה ביותר, אך יתרונה הוא ביכולת להזריק את החומר עמוק אל תוך הקרקפת מבלי לאבד חומר פעיל. שיטת הזרקה נוספת היא הזרקה באמצעות מכשיר הזרקה אוטומטי, המבצע הזרקות מרובות אך שטחיות.

  היתרון בשיטה זו הוא היכולת לפזר את הטסיות בקלות בכל שטח הקרקפת, וכן לשפעל את עור הקרקפת לייצר שיער חדש.

  השיטה החדשה והמהפכנית ביותר היא שיטה של הזרקה ללא מחט כלל. שיטה זו מבוססת על דחיסת הטסיות אל עור הקרקפת באמצעות סילון מרוכז של לחץ אוויר.

  שיטה זו יוצרת טראומה מסוימת, אך רצויה, לעור הקרקפת, באופן שמעודד את צמיחת השיער.

  האם מדובר בטיפול חד פעמי?

  טיפול PRP להתקרחות ושיער דליל מבוצע במסגרת טיפול אחד מרכזי, ולאחר שלושה חודשים טיפול אחד נוסף. סט זה של שני טיפולים מספיק בדרך כלל בכדי להשיג את האפקט הרצוי.

  במה שונה טיפול זה מטיפולים אחרים?

  הטיפולים הקיימים כיום מבוססים על התעסקות יומיומית ולאורך זמן, וזהו גם החhסרון הגדול ביותר שמאפיין אותם. תרופות, קרמים, ספריי ואפילו מסרקי לייזר חדשים, כולם מבוססים על טיפול יומיומי שהופך לשגרה בחייו של המטופל.

  טיפול PRP הניתן כאמור במסגרת שני טיפולים, שאורכים יחד כ-3 שעות סה"כ, מאפשר להשיג תוצאות המחזיקות מעמד למשך שנה שלמה, ללא צורך בהתעסקות יומיומית. כעבור שנה יש לחזור לטיפול חוזר על מנת לחדש את אפקט הצמיחה.

  מהן התוצאות שניתן לצפות להן?

  התוצאות של טיפול PRP נחשבות ליעילות מאוד ומתחילות בכך שתהליך ההתקרחות נעצר לחלוטין. בנוסף, אזורים הסובלים מדלילות שיער מקבלים עיבוי של השערה וצמיחה צפופה יותר של זקיקי שיער.

  המשמעות היא שבאמצעות טיפול PRP ניתן להצמיח למעשה שיער חדש באמצעות "החייאה" של זקיקים, רגע לפני שהם נעלמים.

  האם הטיפול כרוך בתופעות לוואי כלשהן?

  טיפול PRP אינו כרוך בתופעות לוואי כלשהן, וזאת בזכות העובדה שהטיפול כולו מבוסס על דמו של המטופל, ולא על חומר זר לגוף. מעבר לכאב מינורי שעלול להתעורר במהלך הטיפול בגין הזריקות המרובות, טיפול PRP הוא למעשה נטול תופעות לוואי.


  ד"ר מאיר באבאיב
  רפואת עור
  ד"ר מאיר באבאיב הינו מומחה לרפואת עור אסתטית, בעל קליניקה פרטית בנס ציונה. ד"ר באבאיב מתמקד בטיפולים החדישים ביותר להצמחת שיער, משפר את איכות העור ומראה הפנים, ונותן מענה לבעיות אסתטיות ללא התערבות ניתוחית. במרפאתו...

  להתייעצות עם ד"ר באבאיב
  השאירו פרטים או חייגו
  077-2315366

   תגובות