חומצה היאלורונית: הדרך הקלה והבטוחה לעור פנים צעיר

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר זיתון
השאירו פרטים או חייגו
077-997-7727

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > רפואת עור

  החומצה ההיאלורונית נתגלתה לפני יותר מ-80 שנים, רק משלהי שנות ה-90 הזרקתה לעור הפכה לשיטה טיפולית ברפואה האסתטית ולכמעט שגרת טיפוח עבור המעוניינים בפתרון נגיש ובטוח לשמירה על מראה עור צעיר ורענן או לטשטוש סימני הזדקנות | לקראת פסח מדיקו מציגה : כל מה שרצית לדעת חומצה הילארונית

  צפו בד"ר שנטל זיתון אזוגי מסבירה על חומצה היאלורונית במילון הרפואי בהנחיית פרופ' קרסו

  החומצה ההיאלורונית מורכבת משרשראות סוכר ונמצאת באופן טבעי בין תאי רוב הרקמות בגוף ובעיקר בעור.

  תרומתה של חומצה היאלורונית טבעית לעור מתרכזת ב-5 תכונות חיוניות:

  1. סופחת הרבה מים וכך שומרת על רמת לחות גבוהה של העור.
  2. בעלת מרקם צמיגי המעניק לעור נפח וגמישות.
  3. מאיצה את תהליך חידוש התאים ובכך מעודדת ריפוי העור.
  4. מגבירה ייצור קולגן.
  5. בעלת תפקיד של הגנה כנגד הרדיקלים החופשיים אשר נוצרים מקרינת השמש.

  עם תהליך ההזדקנות, ריכוזה של החומצה ההיאלורונית ברקמת העור יורד בהדרגה, כך שבגיל 50 נשארת רק כחצי מכמותה ובגיל 60 היא כבר נעלמת לגמרי והעור הופך להיות יותר ויותר יבש, רפוי ומקומט.

  למדריך "הזרקת חומצה היאלורונית" הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים ואת חומרי המילוי

  ד"ר אזוגי מסבירה : "הטיפול נעשה בהרדמה מקומית (מריחת קרם מאלחש או הזרקה) או באמצעות נוכחות הלידוקאין בתוך המזרק, המשפרת באופן משמעותי את חווית הטיפול (אם כי הלידוקאין מעלה את הסיכוי לתופעה אלרגית).הטיפול בהזרקת חומצה היאלורונית, אשר נעשה בידי רופא מנוסה שמכיר היטב את האנטומיה של אזורי הטיפול ושעבר הכשרה בתחום, הינו טיפול בטוח".

  פיתוח חומצה היאלורונית להזרקה בעור

  לפני כ-20 שנה הצליחו להפיק חומצה היאלורונית (דרך פרמנטציה בקטריאלית) הזהה לזו של גוף האדם, וזאת ללא נוכחות של חלבון זר. כך נוצר חומר  אנטי אלרגני, טהור וסטרילי המתאים להזרקה לגוף האדם.

  יחד עם זאת, חומצה היאלורונית טבעית מתפרקת בעור תוך מספר ימים עקב פירוקה האנזימטי  וכן ע"י הרדיקלים החופשיים של הגוף.

  סטילאז' Stylage

  על מנת להתגבר על הבעיה, פותחה שיטת הצלבה בין שרשראות החומצה (CROSS LINKING) המעכבת את פירוקה המהיר וכך מאריכה את השפעתה על העור. כך נוצרה לראשונה חומצה היאלורונית להזרקה בעור באינדיקציה של מילוי קמטים.

  בעקבות זאת, פותחו מאות מוצרים נוספים על בסיס חומצה היאלורונית, בעלי הבדלים מבניים ייחודים לכל יצרן כגון רמה ושיטת ההצלבה, ריכוז וגודל חלקיקי החומצה, גודל השרשראות ועוד, אשר משפיעים על התכונות הראולוגיות של המוצר וכן על סוג ואורך השפעתו על העור.

  בתחילה, הזרקת חומצה היאלורונית הייתה מיועדת רק לטיפול בקמטים כמו לדוגמה: בצידי האף, בין הגבות, וסביב הפה) .

  סקין בוסטר רסטילן
  סקין בוסטר לרענון עור הפנים מתאים במיוחד לפני אירועים

  במשך השנים התרחבו האינדיקציות, והיום ניתן גם למלא שקעים למשל מתחת לעיניים וברקות, להענקת נפחים בלחיים ובשפתיים, לעצב קו הלסת, שפתיים, עצמות לחיים, סנטר,ואפילו לישר אף ללא צורך בניתוח,  ובכלל לפסל את כל הפנים. בשנים האחרונות עלו על הבמה ה, SKIN  BOOSTERS המורכבים מחומצה הילורונית יותר דלילה, לשיפור צלקות אקנה, או מרקם העור (באזורי הפנים, הצוואר והמחשוף) והנקת לחות לשכבה העמוקה של העור לאורך זמן.

  למדריך "הזרקת סקין בוסטרס" הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  איך מתבצע הטיפול של הזרקת חומצה היאלורונית?

  הטיפול בהזרקות של חומצה היאלורונית הינו טיפול אמבולטורי קל ובטוח, המאפשר ברוב המקרים חזרה מידית לשגרה.

  ההזרקות מתבצעות ע"י רופא בלבד, בעזרת מחט או מיקרו-קנולה (מחט קהה וארוכה) לפי מטרת הטיפול ושיטת הטיפול של הרופא.

  השימוש במיקרו-קנולה מצמצם באופן משמעותי את סיכויי הפגיעה בכלי הדם וכך גם את הסיכוי לשטפי דם וכן, מונע את סיכוי ההחדרה של החומצה לתוך כלי הדם, וכך נמנעים גם סיבוכים נדירים כגון: חסימת כלי דם עם סיכון לגרימת נמק- מצב בו זרימת הדם נעצרת, או של תסחיפים העלולים לגרום לעיוורון כאשר החומצה הילורונית מוזרקת באזורים שסביב העיניים.

  מדובר בהליך הפיך באופן טבעי היות והחומר מתפרק בהדרגה, ובנוסף ניתן להמיס את החומצה במהירות דרך הזרקת אנזים הילורונידז (שעל הרופא להחזיק במרפאתו).

  ד"ר שנטל זיתון-אזוגי: "הטיפול בהזרקות של חומצה היאלורונית הינו טיפול אמבולטורי קל ובטוח. המאפשר ברוב המקרים חזרה מידית לשגרה."

  מהם תופעות הלוואי להזרקת חומצה הילארונית לפנים?

  הסיכוי לרגישות הוא נדיר מאוד וכנראה קשור לחומרים הנלווים הנמצאים בתוך המזרק, יותר מאשר לחומצה עצמה.

  רוב תופעות הלוואי של הטיפול הינן קלות וזמניות כגון: כאבים (קלים בד"כ) באזור ההזרקה, נפיחות, נוקשות, אדמומיות ושטפי דם. אלה הן תופעות שחולפות תוך מספר ימים עד מספר שבועות.

  זיהומים, אלרגיה, גושים אדומים (גרנולומות) הינן תופעות נדירות מאוד וכדי להימנע מהופעתן, חשוב מאוד להשתמש בחומרים איכותיים המאושרים ע"י משרד הבריאות, להקפיד על חיטוי קפדני של העור לפני הטיפול, ולא להזריק כאשר קיים תהליך דלקתי או זיהומי מקומי או כללי

  האם נדרש לחזור על הטיפול?

  זמן נוכחותו של החומר באזור המוזרק נע בין 6 חודשים ועד כשנתיים, מה שיכול להשתנות מאדם לאדם, לפי סוג המוצר, והאזור המוזרק (באזורים עם תנועתיות יתר כמו השפתיים, החומר יתפרק מהר יותר).

  גורמים אחרים כגון: עישון, חשיפה לשמש, תזונה לא נכונה או סטרס, מזרזים את פירוק החומצה, דרך ייצור רדיקלים חופשיים, ולכן לקבלת תוצאות אופטימליות חשוב להימנע מחשיפה לגורמים אלה.

  מי אינו מתאים לטיפול בחומצה הילארונית?

  על הרופא לדעת לשלול מטופלים לא מתאימים מבחינה רפואית, מטופלים בעלי ציפיות לא ראליות, או עם סימני הזדקנות מתקדמת הדורשת פתרונות טיפוליים יותר פולשניים כמו מתיחת פנים, פילינג עמוק או לייזר.

  לסיכום, הזרקת חומצה היאלרונית הינה טיפול רפואי לכל דבר, הדורש מהרופא המזריק ידע אנטומי, מיומנות טכנית, חוש אסתטי, יכולת הקשבה והבנת הרצונות של המטופל/ת לצורך תאום הציפיות.

   


  ד"ר שנטל זיתון אזוגי
  רפואת עור
  בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטה Paris Val de Marne בפריז, צרפת. ב-1993, סיימה בהצטיינות את ההתמחות ברפואת עור ב- UNIVERSITE AIX-MARSEILLE  , צרפת. בעלת ניסיון עשיר בתחום רפואת עור ורפואת עור האסתטית, והשתתפה במספר רב של...

  להתייעצות עם ד"ר זיתון
  השאירו פרטים או חייגו
  077-997-7727

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות