הרמת פנים בחוטים: הצערת עור הפנים ללא ניתוח

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר ברק
השאירו פרטים או חייגו
077-7277950

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > אסתטיקה

  ניתוח הרמת פנים הינו טיפול שמטרתו להעניק לעור הפנים מראה חיוני וצעיר, על ידי חידוש השכבות של העור. ישנם מטופלים אשר אינם מעוניינים בהליך כירורגי ומעוניינים לבצע הרמת פנים בחוטים: שיטה בה ניתן למתוח אזורים רבים בפנים כגון קו הלסת, הלחיים, הגבות והמצח ואף את הצוואר ואזורים אחרים בגוף

  צפו בד"ר לריסה ברק בתכנית המילון הרפואי בווידאו בהנחיית פרופ' קרסו

  כולנו מכירות את זה, עם הגיל חלה ירידה בכמות האלסטין והקולגן בעור הגורמים לעור הפנים שלנו להיראות נפול באזורים מסוימים כגון: קן הלסת, הצוואר, הלחיים, הגבות והמצח.

  הרמת פנים בחוטים הינה אחת השיטות הפופולאריות ביותר לעיצוב ומתיחת הפנים ללא ניתוח והוא מחדש ומעצב מחדש את מראה הפנים. בהרמת פנים בחוטים נעשה שימוש בחוטים הבטוחים לשימוש אשר לא גורמים לכאב או תופעות לוואי, סיבוכים או סיכונים במהלך הטיפול. במידה והמטופל לא מרוצה מהתוצאות ניתן לבצע הרמה נוספת ולהזריק חוטים בשנית עד קבלת התוצאה הרצויה. כמו כן ניתן לחזור על הטיפול מספר פעמים בהתאם לירידת האפקט ועם חלוף הזמן.

  כיצד מתבצעת הרמת פנים על ידי שימוש בחוטים?

  הרמת פנים בחוטים נעשית על ידי הזרקת חוטים דקים שנספגים ונמסים בעור ישירות לאזורים שאותם מעוניינים למתוח. ההליך נעשה במרפאת מומחה תחת אלחוש מקומי ולא דורש הרדמה, ביצוע חתכים או התאוששות כמו לאחר ניתוח להרמת פנים.

  לאחר הזרקת החוטים הרופא מושך את החוטים עד למצב שהחוטים נתפסים ברקמת העור ומרים את העור על ידי משיכת החוטים בהתאם. החוטים עצמם גורמים לעור באזורים המוזרקים לייצר חומרי קולגן ואלסטין התורמים למראה החיוני והבריא של העור ולכן התוצאות של מתיחת פנים בחוטים הינה מיידית לאחר תום ההליך.

  לפני ואחרי הרמת פנים בחוטים
  באדיבות חברת סלע מדיקל משווקת Silhouette Soft

  החוטים נמסים בעור ולאחר כשבועיים מתחילות להיווצר רקמות עור חדשות באזורים המוזרקים והתוצאות של הטיפול נשמרות עד שלוש שנים. ניתן להזריק את החוטים ולבצע הרמה של קו הלסת, הלחיים ואזור הפה, אזור הגבות והעפעפיים ואף ניתן להשתמש בשיטה זו למתיחה והרמה של הצוואר, הזרועות הפנימיות הברכיים והישבן. אך הרמת פנים בחוטים הינו הטיפול הפופולארי ביותר.

  הרמת פנים עם חוטים הינה הליך קצר יחסית לניתוח והוא אורך בין רבע שעה לחצי שעה ומיד בסיומו ניתן לחזור לבצע פעילות שגרתית.

  על ידי שימוש בחוטים ניתן למתוח את העור לכיוונים שונים ולמתוח ולהרים מספר אזורים בפנים בו בעת. הרמת פנים בחוטים יעילה במיוחד לטיפול באזור הגבות. ניתן למתוח את העור מסביב על ידי ביצוע מתיחה והרמה של הגבות בחוטים בצורה עדינה על מנת לייצר מראה סימטרי, עדין טבעי ואסתטי. זוהי אחת מהפעולות היעילות ביותר להרמת גבות.

  בנוסף למתיחה של אזורים נרחבים בפנים, ניתן גם למתוח ולהרים את הצוואר על ידי שימוש בטכניקה של הרמה בחוטים. העור בצוואר מתחיל ליפול ולהיראות דליל וזקן יותר כבר בגיל ארבעים והוא אחד האזורים המורכבים ביותר מבחינת הרמה ומתיחה. מטופלים רבים, בעיקר נשים, אשר אינם מעוניינים לעבור ניתוח להרמת ומתיחה של הצוואר פונים לטיפול הרמת הצוואר בחוטים. את החוטים מזריקים באזור הסנטר, הצוואר והאוזן ומותחים את החוטים עד לקבלת המראה הרצוי. מתיחת צוואר בחוטים הינה פעולה פשוטה ויעילה והתוצאות הן משביעות רצון ומידיות.

  למדריך "הרמה או מתיחת פנים על ידי חוטים" הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים וחומרי מילוי

  מהם היתרונות בהרמת פנים על ידי שימוש בחוטים?

  • השיטה נעשית על ידי שימוש בחוטים נספגים ונמסים שאין צורך להוציאם לאחר הטיפול. החוטים נשארים בעור כשנה ושמונה חודשים.
  • אין צורך בחדר ניתוח, ביצוע הרדמה או התערבות כירורגית במהלך הטיפול.
  • הטיפול נעשה תחת אלחוש מקומי ואינו כרוך בכאב.
  • החוטים עשויים מחומרים בטוחים לשימוש אשר נעשה בהם שימוש במגוון תחומים ברפואה והשימוש בהם בהרמת פנים מאפשר טיפול ללא תופעות לוואי, חשש לתגובה אלרגית או היווצרות של זיהום במקום ההזרקה.
  • החוטים מעודדים את העור לייצר קולגן ואלסטין ולחדש את הרקמות העור ועל ידי כך נוצר מראה טבעי וחיוני.
  • התוצאות הן מידיות ואין צורך בהחלמה או התאוששות לאחר ביצוע הרמת פנים בחוטים.
   רואים את ההרמה על המקום, אך תוצאה סופית נראית לעין כעבור 3 חודשים כאשר הגוף בונה את הרקמה מסביב לחוט.
  • ניתן לטפל על ידי הזרקת החוטים במספר אזורים בפנים ולמתוח את עור הפנים לכיוונים שונים על מנת לייצר מראה טבעי וחלק של העור.
  • מדובר בהליך קצר ללא צורך בהתאוששות או בהחלמה לאחריו.

  אחרי טיפול אסתטי

  מתי ניתן לראות את התוצאות?

  התוצאות הן מידיות ואין צורך בהחלמה או התאוששות לאחר ביצוע הרמת פנים בחוטים, האפקט מחזיק לתקופה של מספר שנים ולאחר מכן יש לחדש את הטיפול, כאשר ניתן לבצע הזרקת חוטים להרמת הפנים בשנית ללא כל חשש.


  ד"ר לריסה ברק
  רפואה אסתטית
  ד"ר לריסה ברק מומחית לרפואת משפחה וילדים, עם ניסיון של 30 שנה ועוסקת מזה 18 שנים בתחום של רפואה אסתטית. ד"ר ברק מנהלת שתי מרפאות לרפואה אסתטית בתל אביב ובזיכרון יעקב. 13 שנה עבדה במסגרת קופ"ח...

  להתייעצות עם ד"ר ברק
  השאירו פרטים או חייגו
  077-7277950

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות