צניחה חופשית? המדריך המלא לניתוח עפעפיים

להתייעצות עם ד”ר הדר
השאירו פרטים או חייגו
077-231-6456

מדיקו > רפואת עיניים

עיניים הן חלון לנשמה והעפעפיים הן המסגרת. אבל מה עושים כשהמסגרת מתעקמת? מתקנים או משלימים עם העניין? התלווינו לניצה ואורי אשר עוברים ניתוח להרמת עפעפיים ובדקנו: איך מטפלים בצניחת עפעפיים? והאם ניתן לשפר גם עפעפיים תחתונות : צפו במהפך של אורי וניצה אחרי הניתוח 

צפו בד”ר הונדרט-הדר מסבירה על כך בסדרה שינוי בחיים בהנחיית פרופ’ קרסו והילה קורח

מהי צניחת עפעפיים?

כעשרה אחוזים מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מצניחת עפעפיים. אף על פי שתמיד נראה כי מדובר בבעיה אסתטית בלבד, מסתבר שקיימות גם התוויות רפואיות לניתוח.

לרוב, בנוסף למראה העייף, עפעפיים שצנחו פוגעים פגיעה ניכרת באיכות החיים ובמיוחד בשדה הראייה, מה שיכול להיות אפילו מסוכן, למשל בנהיגה.

ניצה בן בסט ואורי טננבאום, שני בני שישים פלוס שהחליטו לעשות את הניתוח הציגו בעיות כמעט זהות.

“לפעמים אני פשוט מרים את העפעפיים שלי עם האצבעות, אחרת אני מתקשה לראות”, מעיד אורי, ואילו ניצה אפילו לא יכולה לשבת בנחת ליד המחשב או לקרוא ספר: “אני מאד מתעייפת כי העין ממש סגור”, היא מתוודה.

אורי אחרי ניתוח הרמת עפעפיים

אורי אחרי ניתוח עפעפיים: “אני מרגיש שאורו עיניי, הראייה טובה, זאת לא הייתה מחלה, אלא פשוט פגיעה בתווי הפנים”, זה דבר שאפשר לשנות בלי כאבים ואני שמח שאשתי שכנעה אותי לעבור את הניתוח ואני מאחל באמת לכל אחד שיכול ורוצה שיעשה זאת”. אין מה להוסיף, פשוט תענוג”.

ומה עם העפעפיים התחתונים?

“השקיות” הבולטות האלה מתחת לעיניים שאולי לא מפריעות לשדה הראייה, אבל גורמות לנו להיראות מבוגרים יותר.

אורי, בעל פנים אציליות וזקן אלגנטי כבר השלים עם הגזרה ואילו לניצה, אישה מרשימה עם יציבה מלכותית, זה מציק מאד: “זה בולט, גם בצילומים. הייתי מאד שמחה להיראות יפה יותר”, היא אומרת בפשטות.

צניחת עפעפיים – למה זה קורה לנו?

לד”ר אירית הונדרט-הדר, מומחית לרפואת עיניים – אוקולופלסטיקה ורפואה אסתטית, יש תשובה קצרה ומדויקת לשאלה זו: “שלוש ‘גימל’ – גיל, גרביטציה, גנטיקה”.

האם היא ממליצה להשלים עם כל אלה?

כמובן שלא. “צניחת עפעפיים עליונים בשלב מתקדם, זה מסתיר את ציר הראייה ויכול לכסות את האישונים. זה מפריע פונקציונלית לאנשים וזו הסיבה שבמקרים מתקדמים ניתוחי עפעפיים מאושרים כמקרים רפואיים ולאו דווקא אסתטיים, כלומר מכוסים על ידי קופות חולים”.

עפעפיים תחתונות לפני ואחרי

צפו בגלריית תמונות “לפני ואחרי”

מהלך ניתוח עפעפיים: הסרת עור עודף, מתיחה והידוק

“עיקר הניתוח בעפעפיים עליונים זו הוצאת עודפי עור, קצת שומן אולי וכמובן מתיחת העור והידוק של העפעף התחתון על מנת שלא ייפול”, מסבירה ד”ר הונדרט-הדר תוך כדי שהיא מדגימה לניצה מה מצפה לה. “אצל ניצה אני ארים גם את מחצית הגבה הזאת, שהיא מאד שמוטה. זה יגרום לה להיראות צעירה יותר. תראו את הילדים, יש להם בדרך כלל גבות ישרות ולא בזווית”.

דוקטור, זה מסוכן?

“כל ניתוח כרוך בסיכונים, גם ניתוח הכי פשוט, אבל הסיכוי של הסיכונים נמוך מאד”, מבהירה ד”ר אירית הונדרט-הדר שכבר עשרות שנים אמונה על הטיפול באיבר הרגיש והחשוב הזה, העיניים שלנו.

“בוודא שיש סיכונים גם בניתוחי עפעפיים, למשל, אם חס וחלילה פוגעים בבלוטת הדמעה שנמצאת בצד או בכלי דם מאד גדול שגורם לדימום שקשה להשתלט עליו. יש דרכים למנוע את כל הפגיעות האלה, אם הרופא בקיא באנטומיה ומגן על העין בזמן הניתוח, אפשר לצמצם בצורה משמעותית את הסיכוי”.

חוזרים הביתה ביום הניתוח

ליום הניתוח ניצה ואורי מגיעים בהתרגשות גדולה אם כי גם מעט בחשש לגבי תהליך ההחלמה.

אבל אפשר להירגע, הניתוח עצמו עורך בערך שעתיים ובעוד שעתיים אחרי סיומו, יועברו ניצה ואורי להתאוששות ומשם יחזרו הביתה. כן, עוד באותו יום. ועם עיניים פקוחות לרווחה.

כמובן, יש הרבה משמעות לקירור, במיוחד בימים הראשונים, כדי להפחית את הנפיחות. אפילו כבר ביום הניתוח אפשר לתפקד בבית, אבל לפחות בשעתיים הראשונות אחרי שחזורים, רצוי לשכב עם קירור על העפעפיים.

למדריך “ניתוח הרמת עפעף תחתון” ומדריך “ניתוח הרמת עפעף עליון” הכוללים תמונות לפני ואחרי ומחירים

שלב הסיכומים : פגשנו את ניצה ואורי חודש אחרי ניתוח העפעפיים שעברו. האם הם ממליצים על החוויה?

ניצה אחרי ניתוח עפעפיים

ניצה אחרי ניתוח עפעפיים: “ברגע שעברתי את הניתוח, הרגשתי שהעיניים שלי נפתחו. אני מתאפרת בצורה כיפית יותר ומאד מרוצה. הרבה אנשים שהכירו אותי לפני הניתוח שאלו פתאום – ‘מה עשית?’. וזה רק חיזק אצלי את ההרגשה שעשיתי משהו טוב למען עצמי. למשל, תמיד שאלו אותי ‘למה את עייפה?’, כאשר בעצם זה בכלל לא קשור למצב רוח או ערנות, אלא מראה העפעפיים ואני שמחה שעברתי את הניתוח”

אורי אחרי ניתוח עפעפיים: “אני מרגיש שאורו עיניי, הראייה טובה, זאת לא הייתה מחלה, אלא פשוט פגיעה בתווי הפנים”, מסכם אורי. “זה דבר שאפשר לשנות ללא כאבים, בהנאה וללא סבל. אני שמח שאשתי שכנעה אותי לעבור את הניתוח ואני מאחל באמת לכל אחד שיכול ורוצה שיעשה זאת”. אין מה להוסיף, פשוט תענוג”.

צפו בד”ר אירית הונדרט-הדר מסבירה על כך בראיון לתכנית סודות היופי

דירוג:

21 גולשים דירגו 4.5
ד"ר אירית הונדרט-הדר
רפואת עיניים
ד”ר הונדרט-הדר הינה מומחית לרפואת עיניים, בעלת מרפאה פרטית במגדלי עזריאלי תל אביב.

להתייעצות עם ד”ר הדר
השאירו פרטים או חייגו
077-231-6456

תגובות

דירוג: