פילינג עמוק: למי זה מתאים ומה חשוב לדעת?

להתייעצות עם ד"ר לנדאו
השאירו פרטים או חייגו
077-2303026

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > רפואת עור

  סימני גיל, נזקי שמש ועישון גורמים לנזק בשכבות העמוקות של העור אשר ניתן לתקן אותם בעזרת טיפול הנקרא פילינג רפואי עמוק. כיצד מבוצע ההליך? ולכמה זמן נשארות התוצאות? כל מה שרצית לדעת על פילינג עמוק: מדריך

  על כך מסבירה ד"ר מרינה לנדאו בתכנית המילון הרפואי בוידאו בהנחיית פרופ' קרסו

  פילינג הוא טיפול מיוחד לעור הפנים על ידי מריחה של תמיסה ייחודית הגורמת להתקלפות של תאי העור הפגועים ובנייה מחדש של שכבות עור בריאות, יפות וצעירות יותר.

  במאמר נדון על:

  התאמה לטיפול | איך הטיפול עובד | האם ניתן לבצע את הטיפול לא רק בחורף | למי טיפול פילינג נועד | גיל מקסימלי לטיפול

  מחלקים את טיפולי הפילינג לפנים ל-3 סוגים עיקריים: 

  פילינג שטחי: בטיפול זה תמיסת הפילינג חודרת לשכבות העור השטחיות בלבד. הטיפול מלווה בקילוף מינימלי ביותר. בדרך כלל מדובר בסדרת טיפולים ולא טיפול בודד.
  פילינג שטחי משפר את הטקסטורה של העור ומסייע לטיפול בפיגמנטציות. ניתן להיעזר בפילינג שטחי לטיפול בפצעי בגרות כשלא רוצים או לא יכולים לקחת טיפול תרופתי. יש לחזור על סדרה טיפולית אחת לשנה בערך

  פילינג בינוני: משתמשים  בתמיסה של חומצת TCA. להשגת התוצאה אין צורך בסדרת טיפולים אלא טיפול בודד. פילינג בינוני כרוך בהחלמה של כשבוע ימים. טיפול זה נותן מענה ראוי לכתמי שמש בפנים, נגעים טרם סרטניים, קמטוטים עדינים.
  יכול להתבצע על ידי רופא בלבד.

  פילינג עמוק: כאן התמיסה מגיעה לשכבות העור העמוקות ביותר ולכן נותנת מענה אופטימלי לפתולוגיות עמוקות, קוסמטיות ורפואיות, קמטים במיוחד אלה מסביב לפה והעיניים ובלחיים, כתמים עמוקים, גידולי עור שפירים וטרום סרטניים, צלקות.

  הטיפול מתבצע אך ורק על ידי רופא שהוכשר לכך.

  למדריך "פילינג רפואי" הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים ואילו סוגי פילינג קיימים

  panim-1

  למי מתאים פילינג עמוק?

  1. אם הבעיה העיקרית הינה קמטים מרובים סביב הפה ובשפה העליונה.
  2. אם רוצים למצק את העור ובאותו הזמן לטפל בכתמים וקמטוטים.
  3. אם קיימת נפילה של הפנים ולא רוצים לעשות ניתוח.
  4. נשים מעשנות שלא מצליחות להפסיק לעשן לצורך ניתוח.
  5. נשים בזמן תהליך הרזיה שחוששת מנפילת העור בהמשך.

  איך זה עובד?

  בשלב הראשון הרופא יבדוק את סוג העור של המטופל ויתאים את סוג התרכובת בה הוא ישתמש לצורך ביצוע הפילינג. הטיפול מתבצע באמצעות תמיסה מיוחדת, בחדר ניתוח תחת טשטוש ובמהלכו יגרום הרופא לכוויה בדרגה נמוכה על גבי העור על מנת להרוס את השכבות העליונות שלו ולגרום לו להתקלף. תמיסת הפילינג העמוק גורמת להסרת השכבות הפגומות ומעודדת יצירת עור חדש עשיר בסיבי קולגן. סיבי קולגן אחראים באופן טבעי על האלסטיות של העור. כשהעור עשיר בקולגן, הוא נראה חלק ומתוח. סיבי הקולגן הנבנים בעור בעקבות פילינג עמוק הם האחראים על כך שהתוצאות של טיפול זה נשמרות לשנים ארוכות.

  פילינג עמוק תמיסה

  ד"ר מרינה לנדאו: "תמיסת הפילינג העמוק גורמת להסרת השכבות הפגומות ומעודדת יצירת עור חדש עשיר בסיבי קולגן. סיבי קולגן אחראים באופן טבעי על האלסטיות של העור. כשהעור עשיר בקולגן, הוא נראה חלק ומתוח וזו התוצאה המתקבלת בפילינג עמוק.

  האם ניתן לעשות את הטיפול רק בחורף?  

  את הפילינג ניתן לבצע בכל עונות השנה כל עוד נשמרים מחשיפה לשמש.

  פילינג עמוק מיועד רק לבהירות עור?

   ממש לא. את הטיפול הזה יכולות לעבור גם נשים כהות עור. בעור כהה קיימת נטיעה לפיגמנטציה תגובתית, אך תופעה זו זמנית, ניתנת למניעה וטיפול.

  האם יש גיל מקסימלי בו ניתן לעשות את הטיפול?

  נשים בריאות יכולות לעבור פילינג גם בגיל מתקדם

  האם ניתן למחוק צלקות כמו צלקות אקנה ועוד?

  למרות שמדובר בטיפול העמוק ביותר שניתן לבצע בעור הפנים, גם פילינג עמוק אינו מוחק צלקות, אלא משפר ומטשטש אותן.

  דוגמנית תמונת פנים

  ד"ר מרינה לנדאו: "היתרון המשמעותי של הפילינג העמוק הינו עמידותו לאורך שנים ארוכות בשונה מטיפולים אסתטיים אחרים אשר עמידותם קצרה יותר וזאת בזכות סיבי הקולגן הנבנים בעור בעקבות הטיפול המאפשרים לשמור על תוצאת הטיפול לאורך שנים".

  הליך של פילינג עמוק מבוצע בחדר הניתוח תחת הרדמה כללית ובמהלכו יגרום הרופא לכוויה בדרגה נמוכה על גבי העור על מנת להרוס את השכבות העליונות שלו ולגרום לו להתקלף.

  במקום אשר נגרמה הכוויה והתקלף העור הוא נותר חשוף ויתחיל להתחדש. העור שצומח באותם מקומות יצמח מלווה בנפיחות אדמומיות ואף כאבים.

  לאחר ביצוע התהליך של פילינג עמוק העור ייצר בקצב מוגבר יותר ממקודם רקמת עור חדשה. אותה רקמת עור תהיה נקייה מתוחה בעלת מראה חיוני ובריא. לאחר פילינג עמוק מתקבל עור חלק מוצק ומהודק ולכן המראה הכללי שמתקבל הוא מראה חיוני צעיר ובריא.

  יש לקחת בחשבון שמדובר בהליך כירורגי ולכן ישנם סיכונים הכרוכים בכל הליך כירורגי ובנוסף לאדמומיות גרד וכאבים שמופיעים לאחר הטיפול תיתכנה תופעות לוואי נוספות כגון הופעת סדקים או שלפוחיות בעור- תלוי סוג העור של המטופל ומצבו העור לפני ביצוע הפילינג העמוק.

  את טיפול הפילינג העמוק מומלץ לבצע בחודשי החורף וזאת מהסיבה שיש להימנע לגמרי מחשיפה לשמש בתהליך ההחלמה ועד ששכבת העור צמחה לגמרי ומתחדשת אין להשתמש בתכשירי איפור או קרמים למיניהם על מנת לתת לעור להתאושש ולהחלים.

  הטיפול מתבצע בחדר ניתוח תחת טשטוש וכרוך בהחלמה של 8 ימים בבית. ישנה אדמומית לאחר הטיפול אשר ניתן להסתירה באמצעות איפור בו ניתן להשתמש מיד לאחר הטיפול.

  אשה בבית מנוחה

  היתרון המשמעותי של הפילינג העמוק הינו עמידותו לאורך שנים ארוכות בשונה מטיפולים אסתטיים אחרים אשר עמידותם קצרה יותר וזאת בזכות סיבי הקולגן הנבנים בעור בעקבות הטיפול המאפשרים לשמור על תוצאת הטיפול לאורך שנים.


  ד"ר מרינה לנדאו
  רפואת עור
  ד"ר מרינה לנדאו הינה מומחית לרפואת עור ומין, רופאה בכירה בבית החולים וולפסון, בעלת מרפאה פרטית בהרצליה. ד"ר לנדאו משלבת את הידע המקצועי שצברה במהלך השנים בפיתוח גישות חדשניות לשמירה על איכות ובריאות העור עם...

  להתייעצות עם ד"ר לנדאו
  השאירו פרטים או חייגו
  077-2303026

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות

   • רונית משיח 3 בפברואר 2023 7:01

    מעוניינת בפילינג עמוק

     הגב

    1. מערכת מדיקו 8 בפברואר 2023 17:08

     שלום רונית,
     להתייעצות עם ד"ר לנדאו
     ניתן לחייג ישירות למרפאה 077-2303026

      הגב

   • מיקה בכר 23 בנובמבר 2020 14:18

    מעונינת בפילינג לפנים

     הגב

    1. מערכת מדיקו 23 בנובמבר 2020 16:57

     שלום מיקה,
     ניתן ליצור קשר עם מרפאתה של ד”ר מרינה לנדאו בטלפון: 077-2303026
     לחלופין תוכלי להשאיר פרטים בטופס יצירת קשר ויחזרו אליך.
     בברכה, צוות מדיקו.

      הגב