עיבוי שפתיים: המדריך לעיצוב השפתיים שלך

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר סלבצ’בסקי
השאירו פרטים או חייגו
077-2309325

  מדיקו > אסתטיקה

  עיבוי שפתיים או עיצוב שפתיים הינו הליך הנועד לשפר מראה שפתיים דקות או שפתיים שאיבדו מהנפח הטבעי שלהן. קיימים מספר סוגים של טיפולים: חומצה הילארונית, שומן עצמי ועוד, ריכזנו לך מדריך

  על כך מסבירה ד”ר אינה סלבצ’בסקי בתכנית המילון הרפואי בוידאו בהנחיית פרופ’ קרסו

  מילוי שפתיים, הגדלה או עיבוי שפתיים הינו טיפול פופלארי ונפוץ ברפואה אסתטית. נשים וגברים המעוניינים לשפר את מראה השפתיים שלהם בצורה הטבעית ביותר. מדובר בהליך לא ניתוחי שתפקידו הקניית שפתיים בשרניות וחושניות, חשוב לציין כי הטיפול מתבצע בהתאמה המתבצעת לכל מטופל או מטופלת תוך בחירת החומר המתאים אשר נמצא בעור באופן טבעי ולכן הגוף מקבל אותם באופן חיובי מבלי ליצור תגובה או אלרגיה.

  מטרת הטיפול ליצור את המראה האופטמילי של השפתיים בהתאם לרצון המטופל והפרוטוקול הטיפולי המקובל על ידי ביצוע פעולות שונות כגון: הדגשה של מסגרת השפתיים, מילוי של השפתיים – עליונה, תחתונה או שילוב של שתיהן, עיצוב של זוויות הפה, עיצוב של השקע שבין האף לשפה העליונה.

  המבנה האנטומי של השפתיים 

  עיבוי עיצוב שפתיים

  מבנה השפה העליונה והתחתונה מורכב מ-3 חלקים: העור העליון, רקמת החיבור האמצעית המהווה את החלק העיקרי בשפתיים ובנוסף הרירית הפנימית של השפה.

  רקמת החלק האמצעי– זוהי רקמה בעלת גוון ורוד, גם היא בעלת רקמה עורית. גבול המעבר לרקמה רירית – קו המתאר האדום גדוש בכלי דם רבים, אשר נראים לעין דרך שכבה השקופה, והם הסיבה לצבען האדום של השפתיים. כמו כן, חלק זה מכיל מספר רב של עצבים, כך שהקצה האדום של השפה הינו מאוד רגיש.

  החלק הפנימי הוא רירית הפה. חלק זה תופס את פני השטח האחוריים של השפתיים.

  את עיבוי השפתיים ניתן לבצע מעל גיל שמונה עשרה כאשר השפתיים מקבלות את צורתן הסופית, והוא נעשה על ידי הזרקת חומרים שהינם זמניים או קבועים. יש לקחת בחשבון שכאשר מזריקים חומר קבוע לעיבוי השפתיים התוצאה תהיה בלתי הפיכה ולכן מומלץ להזריק בהתחלה כמות קטנה יחסית של החומר ורק לאחר מכן לסיים את התהליך.

  כמו כן חשוב לבצע בדיקות רגישות לחומר ולבחור את החומר המתאים ביותר על מנת להימנע מתגובה אלרגית לאחר ביצוע הליך של עיבוי שפתיים. ההליך שכיח ומקובל גם אצל גברים וגם אצל נשים.

  מהן השיטות לעיבוי השפתיים?

  בפגישת הייעוץ עם הרופא לפני ביצוע עיבוי שפתיים יש לבחור את החומר שיוזרק על מנת לעבות את השפתיים כאשר החומרים הזמניים בהם נעשה שימוש הינם חומרים טבעיים – חומצה היאלורונית, שומן עצמי וקולגן.

  החומרים הקבועים בהם נעשה שימוש הינם שומן עצמי. רוב המטופלים מעדיפים לעבות את השפתיים על ידי הזרקת חומרים זמניים טבעיים קרי חומצה הילארונית ולחדש את הפעולה בעת הצורך.

  עיבוי שפתיים

  למדריך “עיבוי ועיצוב שפתיים” הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים וחומרי מילוי

  החומרים הטבעיים בהם נעשה שימוש בעיבוי השפתיים:

  חומצה היאלורונית– החומצה ההיאלורונית הינה חומר שנמצא באופן טבעי ברקמות העור בגוף ותפקידה לייצר נפח בעור.

  הזרקת החומצה ההיאלורונית לעיבוי השפתיים נעשה על ידי שימוש בחומצה היאלורונית שמיוצרת באופן מלאכותי והזרקתה לשפתיים מורידה את הסיכוי לתגובה אלרגית.

  למדריך “הזרקת חומצה היאלורונית” הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים ואת סוגי חומרי המילוי

  שומן טבעי– בשיטה זו שואבים שומן מאזור אחר בגוף המטופל לרוב מאזור הבטן התחתונה, הירכיים או הישבן, מעבירים אותו תהליך של זיכוך ולאחר מכן מזריקים אותו לצורך עיבוי השפתיים.

  בשיטה זו יש צורך באשפוז והתערבות כירורגית לצורך שאיבת השומן ולכן מדובר בהליך ארוך יותר אך השימוש הוא בשומן הטבעי של המטופל.

  קולגן– הקולגן הינו חומר טבעי שנמצא ברקמות העור ואחראי על הגמישות שלהן. חוסר בקולגן בעור גורם להופעתם של קמטים וקמטוטים בעור.

  הקולגן אשר נעשה בו שימוש לצורך עיבוי השפתיים הוא קולגן שהמקור שלו הוא מחזיר אך הוא מותר לשימוש מבחינה הלכתית ושימוש בו מוריד את הסיכויים לתגובה אלרגית. החומרים הזמניים מעצם היותם חומרים טבעיים יספגו בגוף זמן מה לאחר ביצוע עיבוי השפתיים בעוד החומרים הקבועים לא יספגו בגוף ויספקו תוצאה לזמן ארוך יותר.

  לאחר בחירת החומר בו יעשה שימוש בהליך עיבוי השפתיים יבצע הרופא בדיקת רגישות של המטופל לאותו חומר, על ידי הזרקה כמות קטנה באזור נסתר בגוף על מנת לבדוק את תגובת הגוף לחומר.

  לאחר בחירת החומר ובדיקת הרגישות הרופא מבצע אלחוש מקומי באזור ההזרקה ולאחר מכן יבצע מספר הזרקות של החומר לאזורים מדויקים בשפתיים אותם מעוניינים לעבות או לעצב.

  הזרקת חומר לעיבוי שפתיים

  כמה זמן אורך הטיפול של עיבוי או עיצוב השפתיים?

  עיבוי שפתיים אורך כעשרים דקות בלבד ולאחריו תיתכן נפיחות מקומית ואף בצקת בשפתיים. תופעות לוואי אלה חולפות לאחר מספר ימים ואז ניתן לראות את התוצאות ולהחליט אם יש צורך בעיבוי נוסף של השפתיים או ביצוע תיקונים.

  מומלץ למלא פחות ולהשלים את פעולת המילוי או לבצע הזרקה נוספת מאשר למלא יותר מדי את השפתיים בטיפול אחד. חשוב מאוד לשמור על מראה טבעי ופרופורציונאלי לפנים.

  האם יכולים להיות סיבוכים בהליך מילוי -עיצוב שפתיים?

  הזרקת יתר של חומר המילוי עלולה לעוות את מראה השפתיים ולכן גם אם המטופל מעוניין בהזרקת כמות גדולה של חומר, במיוחד כשמדובר בהזרקת חומרים קבועים לעיבוי השפתיים תפקידו של הרופא הוא להחליט איזה חומר הכי מתאים לעיבוי השפתיים ומהי הכמות המתאימה לאותה הזרקה. מכיוון שניתן עם חומרים זמניים כחומצה הילארונית לחדש את ההזרקה ולחזור על הפעולה בכל עת תמיד עדיף להזריק פחות חומר ולהימנע ממצב בו השפתיים נראות לא טבעיות .

  לאחר ביצוע תהליך של עיבוי שפתיים:

  ההתאוששות מהליך של עיבוי השפתיים אורכת מספר ימים בלבד ולאחר שהנפיחות נעלמת יהיה ניתן לראות את התוצאות הסופיות ולהחליט אם הן משביעות רצון. במקרים של חומרים זמניים יש לחזור על הפעולה אחת ל 6-12 חודשים.


  ד"ר אינה סלבצ'בסקי
  רפואה אסתטית
  ד”ר אינה סלבצ’בסקי הינה מומחית לרפואה פנימית ועוסקת ברפואה אסתטית, בעלת מרפאה פרטית בהוד השרון. עד שנת 2006 עבדה ד”ר סלבצ’בסקי כרופאה בכירה בבית החולים מאיר.

  להתייעצות עם ד”ר סלבצ’בסקי
  השאירו פרטים או חייגו
  077-2309325

   תגובות