ציפוי שיניים

מדיקו > מדריכים > אסתטיקה דנטלית > ציפוי שיניים
ציפוי שיניים
רופאים שעשויים לסייע לך: 59 רופאים בתחום ציפויי חרסינה
כמה עולה: 1200 - 6000 לשן
63 תמונות של ציפוי שיניים
הערת שוליים: ציפוי החרסינה יקר יותר מציפוי הקומפוזיט, לעומת זאת הם עשויים מחומר עמיד שמחזיק לאורך שנים...

מדריך ציפוי שיניים

ציפוי שיניים היא שכבת מגן ואחד מהפתרונות השמרניים והבטוחים שיש לרפואת השיניים להציע במטרה לתת מענה לצרכים אסתטיים, ולצרכים פונקציונאליים כתוצאה מפגמים בשן. מה כולל הטיפול? אילו סוגים של ציפויים ניתן למצוא בשוק? האם הטיפול בטוח? ולכמה זמן הוא מחזיק. התשובות לשאלות אלו ואחרות כאן במדריך המלא.

בסרטון מסביר ד”ר אריאל סביון על ציפוי חרסינה בגישה זעיר פולשנית בשילוב לייזר ומיקרוסקופ


מהו טיפול ציפוי שיניים?

טיפול שמרני שנועד מחד גיסא להעניק מראה אסתטי לשן הקיימת, מאידך גיסא, לשחזר שן פגומה ע״י עלה חרסינה או קומפוזיט. ציפויי חרסינה הוא טיפול המבוסס על הנחה של חומרים בטוחים ומתקדמים (חרסינה ו/או קומפוזיט) על גבי השיניים במטרה להשיג מספר מטרות:

 • השבת גוון השן הטבעי ע״י ציפוי חרסינה בשכבה דקה מאוד (< 0.5ממ)
 • שיניים מוכתמות כתוצאה מצביעה פנימית, שלא ניתנת לטיפול באמצעות הבהרת שיניים.
 • שיפור המראה האסתטי וטיפול בעקמומיות ובשיניים שבורות
 • השלמת שיניים שבורות כתוצאה מטראומה ללא צורך בטיפולי שורש וכתרים.
 • צמצום רווחים בשיניים קדמיות ללא צורך ביישור שיניים.
 • הגנה על השן כאשר זגוגית האמייל פגומה ו/או לא חזקה דיו, ציפוי הנותן הגנה לחזית השן מפני חומציות ו/או מאכלים עשירי סוכר.
 • טיפול בשחזורים לקויים עם מראה לא אסתטי.

כאמור, ציפויי שיניים נחשבים לטיפולים שמרניים יחסית, הנשמרים לאורך זמן, בין הטיפולים השונים ניתן למצוא ציפויים מקומפזיטים או חומרים מרוכבים (שרף סינתטי), חומר המשמש לשחזורים ישירים ע״י הקשיית אור.

החיסרון הגדול בציפוי הקומפוזיט הוא אורך חיים מוגבל, ספיחת נוזלים, סיכוי גבוה יותר לשחיקה ו/או ושברים, סיכוי להתפתחות עששת מישנית, דרישה גבוהה למיומנות רופא עקב רגישות החומר.

הדגש החשוב ביותר בציפוי קומפויזט הוא החובה בבידוד השן ע״י סכר גומי מפני הכתמה של רוק ודם אשר עלולה לספוח נוזלים ולפגוע בחוזק ההדבקה ע״ג זגוגית האמייל. ציפוי קומפוזיט עלותו זולה מאשר ציפוי חרסינה מפני שאינו מצריך עבודת מעבדה, הכל נעשה בישיבה אחת ע״י רופא השיניים.

ציפויי שיניים מזכוכית חרסינה או מקומפוזיט נחשב לטיפול בטוח וזאת ביחס לטיפול אחר, כמו גשר על בסיס מתכתי (שלושה כתרים מחוברים) אשר גורם לפגיעה משמעותית בשיניים, לטיפולי יתר שלא לצורך (טיפולי שורש) ולאובדן חומר שן יקר בעקבות פעולת השיוף הנלווית אליו.


תמונות לפני ואחרי – ציפוי שיניים:


רוצים לראות עוד ? תמונות לפני ואחרי של ציפויי חרסינה


מהם סיכויי הצלחת הטיפול ולמי הוא מתאים?

כאמור ציפוי שיניים הוא טיפול שמרני יחסית, שנועד להגן על שכבת השן ולפתור בעיות אסתטיות בעלות השלכות בריאותיות. הטיפול מתאים במקרים הבאים:

 • מטופלים בעלי שיניים בריאות בעלות בסיס עמיד וחזק, שאינם סובלים ממחלות חניכיים או בעיות הקשורות לריקבון שיניים.
 • מטופלים עם שיניים ללא פגם אשר רוצים לשפר את המראה האסתטי, שיכולו לשמש כנשא של הציפוי ולשמור על תפקודי הפה.
 • שיניים בעלות שכבת אמייל מרוכזת, המאפשרת איטום איכותי

באילו מקרים לא מומלץ לבצע ציפוי שיניים?

 • במקרים של שיניים שחוקות, הנובעות מהידוק וזאת במטרה למנוע סדקים או שבירה של הציפוי. במקרים אלו, מומלץ לבצע כתרי חרסינה בעובי של עד 1 ממ.
 • כאשר סיכויי ההצלחה נמוכים מאוד במקרים של מנשך לא יציב, עלול לשבור את הציפויים, לכן מומלץ במקרים אלו לבצע הכתרה מלאה כדי לייצב את המנשך של המטופל.
 • הטיפול בציפוי שיניים דורש דיוק רב ושמירה על סביבת יבשה ככל הניתן, כאשר מדובר על ילדים הדבר כמעט ואינו מתאפשר, זאת כיוון שילדים מתקשים לא לנוע לאורך זמן וכן מהחשש להצטברות של רוק, שעלול להביא לשחיקת הציפוי בטווח הזמן הקצר.
 • למטופלים הסובלים מנסיגת חניכיים עם שורשים חשופים ו/או כאשר יש מחלת חניכיים כרונית.

מהו אופן הטיפול?

ציפויי שיניים מודבקים על שכבת האמייל, שעל אף עמידותה הגבוהה נשחקת עם השנים כתוצאה מחומציות בחלל הפה (פעמים רבות בשל קשיים בשמירה על היגיינה או אי שמירה של היגיינה) או עקב כוחות לעיסה לא יציבים אשר גורמים לשברים ולשחיקה באזור הלהבי.

כיום מקובל להסיר מעט שכבת אמייל א-פריזמנטית לפני הטיפול על מנת לתת חוזק לקישור ההדבקה של ציפוי ע״ג זגוגית האמייל ללא חשיפה של הדנטין. את זגוגית השן צורבים עם בחומצה פוספורית בריכוז של 35% על מנת להגדיל את אנרגיית פני השטח ולאפשר הרטבה מיטבית של הנוזל המקשר (בונדינג).

ע״ג ציפוי חרסינה מבצעים צריבה עם חומצה הידרופילית בריכוז של 9% והרטבה עם פריימר. את ההדבקה של ציפוי חרסינה מבצעים עם חומר מרוכב משרף סינתטי אשר מוקשה בקרן אור לאחר הנחתו על זגוגית השן. הצלחת הטיפול תלויה בעיקר בכוח ההצמדה בין שלוש השכבות: פני השן, ציפוי חרסינה, והדבק המקשר.


כיצד לבחור את הציפוי המתאים ביותר?

רפואת השיניים בישראל מתמקדת בארבעה פתרונות רווחים, הנבדלים בתכונותיהם ובעלותם. ברוב המקרים בחירת החומר נעשית לאחר פגישת ייעוץ ראשונית עם רופא השיניים המטפל, הפגישה כוללת הדמיה תלת ממדית של התוצאה הסופית ובחירת הציפוי מבין החלופות השונות בהתאם לתקציב ומצב השיניים.

ארבעת הציפויים הרווחים בתחום הם: ציפוי מחרסינה פלדפטית, ציפוי חרסינה אימקס, ציפוי חרסינה אימקס עם בנייה של חרסינה פלדפטית וציפוי קומפוזיט. לפניכם הפירוט המלא על שיטות הציפוי השונות.

בסרטון מסביר ד”ר מאיר ממרייב על ציפויי חרסינה

ציפוי מחרסינה פלדפטית

ציפוי חרסינה העשוי מאבקת חרסינה המשמש לייצור כתרים. הציפוי מוצמד לשיניים באמצעות חומרים דנטליים במטרה לקבע אותו ולמנוע את תזוזתו.

 • מהו משך הטיפול?
  עד שתי פגישות.
 • מתי רואים את השינוי האסתטי?
  בתום הפגישה השנייה.
 • מהם יתרונות הטיפול?
  ציפויי חרסינה מתאימים גם למקרים מורכבים ביותר וכן כאשר נדרש לצפות את קשת השיניים במלואה.
 • מהם חסרונות הטיפול?
  על אף שמדובר על טיפול שמרני, אין הוא חף מנזקים, שעלולים להיווצר בשן כתוצאה מפעולת ההכנה הכוללת שיוף מזערי של חומר השן.
 • האם הטיפול כואב?
  הטיפול אינו כואב, כיוון שמעורבות בו הרדמה מקומית.
 • אופן הטיפול:
  לאחר הרדמת האזור יבצע הרופא את שיוף השיניים המועמדות לציפוי, לאחר השיניים קיבלו את צורתן החדשה, הרופא יבנה את הציפוי העתידי באמצעות דגם מפלסטיק, שישלח למעבדת שיניים. לאחר קבלת הציפוי מהמעבדה, הרופא יבצע מדידות ושטיפה יסודית של חלל הפה, ייבוש, הנחת חומצה ושטיפה נוספת ויניח את הציפוי באמצעות התבנית, בסוף הטיפול הרופא יבצע שיוף וניקיון סופי.
 • מהו משך התהליך?
  זהו תהליך של מספר שבועות, הכולל שתי פגישות, משכו מושפע מזמינות התורים במרפאה ומזמן ההמתנה לתבנית חומר הציפוי.
 • במה כרוכה ההחלמה?
  לאחר ביצוע הטיפול ניתן להמשיך בשגרה באופן רגיל.

הטיפול מחזיק מעמד שנים רבות, ניתן להחליף שכבות שנפגמו ואף לחדש את האיטום על שיניים בודדות. כדי לשמור על תוצאות הטיפול מומלץ לשמור על היגיינה נאותה הכוללת צחצוח שיניים בבוקר ולהגיע לפגישת ביקורת אחת לתקופה על מנת לבדוק את עמידות הציפוי.

ציפוי קומפוזיט (חומר מרוכב)

שיטת ציפוי המבוססת על חומר המשמש לסתימות לבנות לשיטה זו יתרונות אסתטיים אך גם חסרונות.

 • מהו הקומפוזיט?
  חומר מרוכב משרף סינתטי המשמש לשחזורים ישירים.
 • מה יתרונות ביחס לציפוי חרסינה סטנדרטיים?
  זהו חומר זמין ורב גווני המאפשר להתאים את צבע השיניים הרצוי בהתאם לגוון העור ובהתאם לגוון השן. כמו כן זהו חומר המחזיק מעמד בין עשור לעשור וחצי – כל עוד נשמרת היגיינת פה נאותה. יתרון נוסף הוא בבטיחות הטיפול ושמירה על השן הטבעית ללא כל צורך בהשחזתה וזאת בניגוד לציפוי חרסינה, שבהם יש להשחיז קלות את השן ולאבד חומר טבעי יקר ערך.
 • מהם חסרונותיו?
  ציפוי קומפוזיט מתאים למקרים פשוטים יחסית כמו ציפוי של שיניים בודדות או כדי לשפר פגמים אסתטיים קלים בלבד. זהו חומר רך הנוטה להישחק ולכן יש לשוב על הטיפול אחת לשנתיים וחצי ומומלץ ללעוס את המזון בזהירות. כמו כן עם השנים גוון הציפוי משתנה ועובר פיגמנטציה כתוצאה מספיחת הגוון הטבעי של השן וכן כתוצאה מצריכת מזונות.
 • משך זמן הטיפול?
  זהו הטיפול המהיר ביותר, שכן הוא אינו מצריך שירותי מעבדת שיניים ואת התוצאות ניתן לראות כבר בפגישה הראשונה.

ציפוי חרסינה לומינייר (אימקס)

ציפוי דקיק במיוחד- 0.2 מילימטר, המיוצר בחום גבוה, בטוח לשן ועמיד לאורך זמן. בדומה לציפויי קומפוזיט, גם ציפוי זה מתאים למקרים בהם גוון השן יחסית קרוב ודומה לגוון הציפוי. הנה כל מה שצריך לדעת על השיטה.

ציפוי לומינייר קליל וכמעט ואינו מורגש

 • משך הטיפול?
  שני מפגשים: במפגש הראשון נלקחות מידות לייצור תבנית במעבדה בארצות הברית ובמפגש השני מבוצע תהליך ההדבקה בפועל. תהליך הטיפול פשוט יחסית וכולל את התאמת הציפוי לשן, ביצוע שיוף מזערי, הסרת שאריות השיוף והנחת הציפוי על השן הטיפול מתאים להסתרת כתמים, שנוצרו כתוצאה מצריכה של מזונות שונים כמו אלכוהול, קפה, תה וכן נועד לצמצם פערים במרווחי השיניים. כיוון שהציפוי מותאם לשן ואינה משנה את תצורתה הרי שניתן בטווח הרחוק להסיר את הציפוי ולהחליפו בציפוי אחר ללא צורך בביצוע שיוף נוסף. ציפוי שיניים חרסינה לומינייר יקר יותר מהחלופות האחרות, כיוון שהוא נוצק אל תוך תבנית ומיוצר במעבדה בארצות הברית.
 • למי מתאים הטיפול?
  לבעלי שיניים חזקות ובריאות, ללא בדלקות חניכיים, שעלולות לפגוע בסיכויי הצלחת הטיפול.
  יש לציין, שהציפוי אינו מונע זיהומים או היווצרות של מחלות בחניכיים, בדומה לפתרונות אחרים לטיפול באסתטיקת השן כמו כתרים או גשרים. ציפוי הלומינרס מתקבל בצורה הטובה ביותר בשיניים אשר ממוקמות בשורה העליונה בלסת. הטיפול אינו כואב וחומר הציפוי משתלב בטבעיות בחלל הפה.

ציפוי אימקס עם בניית חרסינה

הציפוי המתקדם והאיכותי ביותר, משמש כשלב נוסף לאחר ביצוע ציפוי חרסינה, עמיד בפני כתמים, שומר על צבעו, ומעניק מראה המשתלב בטבעיות בפה ומשדרג את הנראות האסתטית. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על ציפוי זה:

עובי הציפוי עומד על 0.5 מילימטר, הציפוי עשוי מחרסינה, שעוברת תהליך של דחיסה שריפה בחום גבוה. הטיפול דורש השחזה ושיוף מזעריים (לעיתים, תהליך זה נעשה באמצעות הרדמה מקומית)

 • משך הטיפול:
  בין פגישה לשתיים.
 • עמידות:
  ארוכת טווח לאורך שנים בשל עמידותו של חומר הציפוי, ניתן לבחור את גוון הציפוי בהתאמה לגוון העור ולגוון החניכיים.

ציפוי למינייט יקר יותר מהטיפול בכתר רגיל.


מהו הפרוטוקול הטיפולי לציפוי חרסינה?

טיפול ציפוי שיניים מהווה פתרון איכותי ומתקדם לבעיות אסתטיות, יחד עם זאת הטיפול אינו מתאים לכל אדם ונבחן ביחס למצב השיניים וביחס לפתרונות אחרים וחלופיים, שנועדו לפתור בעיית שיניים מרווחות, עקומות, שבורות, סדוקות ומוכתמות. בזמן האבחון נבחנים המאפיינים הבאים:

מרכיב גוון השיניים, האם נובע משחיקת גוון האמייל, או כתוצאה מצריכה של מזונות ומשקאות, והאם ישנן סתימות ישנות.

 • האם השיניים בריאות?
  במצבים של ריקבון ותחלואת חניכיים אין עם לבצע ציפוי שיניים, כיוון שסיכויי ההצלחה של הטיפול נמוכים.
 • מנח השן
  שיניים בולטות, מרווחים משמעותיים או מרווחים המצריכים טיפול בבעיות סגר יטופלו באמצעות יישור שיניים. יחד עם זאת בהחלט ניתן לאחר ביצוע היישור להניח ציפוי מתאים בהתאם לתוכנית הטיפולית.
 • מצב השברים בשן
  כאשר השברים ממוקמים קרוב לעצב מסוים או כאשר השבר מתפרס בשטח גדול של השן הטיפול הנכון לשיקום השן ייעשה באמצעות טיפול שורש, מבנה ללא מתכת וכתר איכותי ללא מתכת.
 • מרווחים בין השיניים
  הטיפול מתאים כאשר אין שיניים עודפות, אשר כלואות בתוך עצמות הלסת.
 • עמדת השיניים בבחירת ציפוי המצריך השחזה
  גם כאן רופאים יימנעו לבצע השחזת שיניים במקומות הקרובים לקצוות עצבים המטרה למנוע גירוי לקצוות העצבים ומכאן להיגרר לטיפולי שורש מיותרים.

מהן ההכנות הדרושות לציפוי שיניים?

בטרם ביצוע ציפוי שיניים יש לבצע ניקוי ייסודי הכולל הסרת אבנית וטיפול בדלקות חניכיים, לאחר מכן נהוג לבצע הבהרה, שכן נהוג, לצפות בדרך כלל את ארבעת השיניים, הנמצאות בין שני הניבים העליונים בלסת, ויש כאלו הבוחרים לצפות את כל השיניים הנראות דרך החיוך- כשבוחרים בפתרון זה אינו צורך לבצע הבהרת שיניים.

במקרים בהם נדרש לבצע כתרים (כמו בשיניים, שהשבר שלהן ממוקם ליד קצוות עצבים או כאשר השבר גדול ביחס לשן) מומלץ לבצע טיפול כתר ללא מתכת ולאחר מכן להניח את הציפוי הנבחר.

במקרים בהם צורת החניכיים סובלת מעיוותים ניתן לבצע ניתוח פלסטי לחניכיים הנעשה באמצעות טכנולוגיית לייזר, המפסלת את החניכיים מחדש ללא כל חיתוכים, כאבים ודימומים.


על מה לשים דגש בעת ביצוע הטיפול?

אסתטיקת הפה היא עניין מהותי ולה השלכות על הביטחון והדימוי העצמי, טיפול ציפוי שיניים מוצלח מקנה חיוך יפה יותר, שהמטופל אוהב ולכן חשוב לשים לב לנקודות הבאות:

דיוק ושיטת עבודה – שבא לידי ביטוי בביצוע מדידות יסודיות, ביצוע הדמיות תלת ממד למראה חיוך לאחר ההדבקה.

בעת הטיפול – ניתן להדביק את הציפוי בדבק זמני, להתבונן במראה ולהחליט על המשך הדבקת הציפוי באופן סופי בהתאם לשביעות הרצון של המטופל.

בחירת הדבק – גם כאן חשוב לוודא שהרופא בוחר בחומר מתאים, המקשר בין ציפויי החרסינה לשכבת האמייל והדנטין. דבק חזק ואיכותי יבטיח ציפוי עמיד לאורך שנים.

פגישת מעקב – גם כאשר בוחרים בציפויים הדקים והקלים ביותר יש להתרגל ולכן נכון לפגוש שוב את הרופא המטפל לאחר כשבוע מתום הטיפול.


מי מוסמך לבצע ציפוי שיניים?

כאמור, ציפויי שיניים דורשים דיוק ושיטתיות מדוקדקת ולכן יש לוודא מבעוד מועד את הנקודות הבאות:

בחירת הרופא על סמך ניסיון, ותק והכשרה בשיטות הטיפול המוצעות במרפאה.

המלצות והתייעצות עם מטופלים אחרים, שעברו טיפולי ציפוי שיניים, אשר יוכלו לשתף בחווייתם ולהעשיר אתכם בתובנות נוספות.

הסתמכו על עובדות – בקשו לראות תעודות מקצועיות המעידות על הכשרת הרופא, בקשו לשוחח עם מטופלים קודמים, נסו לדלות כל מידע, שייסע לכם לדעת, שאתם מפקידים את החיוך שלכם בידיים הנכונות.

אבזור ומכשור- ציפוי שיניים הוא מלאכת מחשבת של ממש והטיפול נסמך על טכנולוגיה מתקדמת הכוללת סורק דיגיטלי, מיקרוסקופ דנטלי, תוכנות מחשב, המאפשרת לנתח את החיוך העתידי על סמך הסריקות הדיגיטליות.

ציפויים שקופים מתקבלים באמצעות חומרי גלם איכותיים וחומר הגלם נבחר על ידי המעבדה, יש לבחון מראש, הציפוי שהזמנתם נעשה בידי מעבדה מוסמכת.

לסיכומו של עניין, ציפויי שיניים הם טיפול רווח, מתקדם ואיכותי, המאפשר לטפל במספר מצבים ביניהם: מרווחים בין השיניים, סדקים ושברים על השן ובעיות אסתטיות הקשורות לכתמי שיניים. הטיפול מתאים לאנשים בריאים עם חניכיים בריאות- אלו נהנים מסיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר.

יחד עם זאת, ניתן לשלב ציפוי שיניים בנוסף לטיפולים דנטליים אחרים כמו גשרים ללא מתכות, טיפולי שורש, יישור שיניים וריפוי מחלות חניכיים- במקרים אלו, ציפוי השיניים יהיה השלב הסופי של הטיפול בדרך לחיוך חדש, יפה ומרענן.

בחירת המומחה חשובה, הן לשמירת בריאות השן והן למניעת סיבוכים עתידיים כתוצאה מפגיעה עצבית בזמן הליכי השיוף והכנת השן לציפוי ולכן מומלץ לחקור את העניין לעומק, ליצור קשר עם מטופלים קודמים, להגיע לפגישת אבחון מקדימה ולהכיר את ההבדלים בין שיטות הציפוי השונות. לפניכם טבלה המשווה בין השיטות השונות.

סוג הציפוי מאפיינים משך הטיפול
חרסינה ציפוי עבה שתי פגישות- הכנת הציפוי נעשית באמצעות מעבדה
נאנו קומפוזיט ציפוי המורכב מחלקי זכוכית ומשמש לסתימות לבנות פגישה אחת
חרסינה למינייר/ לומינס ציפוי דקיק- 0.2 מילימטר שתי פגישות, הכנת הציפוי נעשית במעבדה בארצות הברית
ציפויי למינייט פורצלן ציפוי דק 0.5 מילימטר בין פגישה לשתיים
סוג הציפוי יתרונות חסרונות
חרסינה עלות, התאמה למקרים מורכבים, ללא כאב (מבוצע באמצעות הרדמה מקומית) מצריך שיוף, שעלול להביא לשחיקת השן הטבעית
נאנו קומפוזיט התאמת גוון הציפוי, עמידות ל 10-15 שנים, אין צורך בהשחזה מתאים למקרים קלים בלבד, עובר פיגמנטציה (משנה את צבעו)
חרסינה למינייר/ לומינס מתאים להסרת כתמים, מתאים לצמצום מרווחים בין השיניים, ללא כאב חלופה יקרה, נדרש שיוף מזערי
ציפויי למינייט פורצלן הציפוי המתקדמים והאיכותי ביותר. חומר עמיד לאורך שנים, ניתן לבחור את גוון הציפוי חלופה יקרה

מחיר ציפוי שיניים?

מחירון (המחירים לא כוללים את מחיר הטיפול והייעוץ)
מחיר ציפוי קומפוזיט לשן: 400-800 ₪
מחיר ציפוי חרסינה לשן מסוג למינייט פורצלן: 1200-1800 ₪
מחיר ציפוי חרסינה לשן מסוג למינייר/לומינס: 1500-2000 ₪

המחירים הכוללים גם את הציפויים וגם את הטיפול בישראל נעים בין 2,000 ₪ ל- 5,000 ₪
(במקרים מסויימים הדורשים טיפולים משלימים יתכן והמחיר יהיה אף גבוהה יותר)

הבדיקה בוצעה במעל 10 מרפאות המבצעות טיפולי אסתטיקה דנטלית בישראל.

תגובות

המדריך נכתב בתמיכה של

מערכת מדיקו
מדיקו הינו אתר בריאות מוביל אשר נועד לתת מידע עדכני ומקיף בתחום הבריאות לציבור הגולשים הישראלי זאת במטרה להוות צומת מרכזית המסייעת לגולשי האינטרנט בישראל בחיפוש המידע הרפואי ברשת וזאת בהתאם לתנאי השימוש באתר. במסגרת פעילות האתר, מדיקו מפעילה גם את תכני המילון הרפואי בוידאו בהנחיית פרופסור רפי קרסו. התוכן המוצג באתר מדיקו מוגן בזכויות יוצרים ואין לעשות בו שימוש ללא אישור מערכת האתר. לפניה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת: info@medico.co.il

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר