פילינג לייזר

מדיקו > מדריכים > אסתטיקה > פילינג לייזר
פילינג לייזר
רופאים שעשויים לסייע לך: 58 רופאים בתחום פילינג רפואי
30 רופאים בתחום טיפולי לייזר
כמה עולה: כ- 13,000
10 תמונות של פילינג לייזר
זמן החלמה: 1 - 2 שבועות
סוג הרדמה: מקומי

מדריך פילינג לייזר

פילינג לייזר – טיפול שמחליק קמטים באזור הפנים, פגמים של עור וצלקות של אקנה. מדובר בטכנולוגיה ששולחת פעימות קצרות מרוכזות של אור על האזורים הבעייתיים ומסירה את העור שכבה אחרי שכבה.


למי מתאים הטיפול בפילינג לייזר?

לאנשים שסובלים מקמטים וקמטוטים סביב העיניים או הפה או במצח, צלקות אקנה, פיגמנטציות או אזורי עור בעיתיים אחרי מתיחת פנים. פילינג לייזר לא מתאים לאנשים עם עור כהה. שימוש בשיטה זו לא מומלץ גם להעלמת סימני מתיחה. לפני תחילת הטיפולים חשוב מאד להגיע לייעוץ כדי, בין היתר, לתאם ציפיות.


הכנה לטיפול בפילינג לייזר

לפני הכל חשוב להגיע לייעוץ כדי לבדוק האם הטיפול מתאים לך. חשוב לבחור רופא שמוסמך לבצע טיפולי פילינג לייזר ויש לו ניסיון בתחום. אחרי שהרופא יבחן את ההיסטוריה הרפואית שלך, את מצבך הבריאותי וישמע את הציפיות שלך הרופא יקבע איזה סוג של טיפול מתאים לך. חשוב לעדכן את הרופא אם יש לך נטייה לפתח פצעי חום או קור סביב הפה (הרפס), כי לעתים קרובות הטיפול בלייזר יכול לגרום להתפרצויות של המחלה.

אין לקחת תרופות או תוספי מזון העלולים לגרום לקרישי דם, כגון אספירין, נורופן או ויטמין E עשרה ימים לפני הטיפול. אסור לעשן שבועיים לפני ושבועיים אחרי הטיפול. עישון עלול להאריך את תקופת ההחלמה.


מהלך הטיפול

בדרך כלל מדובר בטיפול שמתבצע בקליניקה ולכן אין צורך להישאר ללילה. הרופא יכול לבחור אם לטפל באזורים מסוימים בפנים או בכל הפנים. אם מדובר בהתמקדות באזורים מסוימים, לעתים הרופא יבחר להשתמש באלחוש מקומי. לעתים הרופא יכול לתת חומרי הרגעה או אפילו הרדמה כללית אם מדובר בטיפול של כל אזור הפנים.

במידה והטיפול מתבצע בחלקים של אזור הפנים בלבד, הוא ייקח בערך 30 עד 45 דקות. במידה ומדובר בכל אזור הפנים, הטיפול יכול לקחת עד שעתיים.


תקופת ההחלמה

אחרי הטיפול הרופא יניח חבישה על האזור המטופל. בערך 24 שעות אחרי הניתוח חשוב לנקות את אזור הטיפול 4-5 פעמים ביום, לאחר מכן למרוח משחת וזלין, כדי למנוע היווצרות קילופים. בכלליות, האזורים המטופלים מחלימים לחלוטין ב-10 עד 21 ימים, תלוי במצב התחלתי.

אחרי הטיפול תיתכן נפיחות אופיינית, הרופא יכול לרשום סטרואידים כדי לטפל בנפיחות סביב העיניים. בימים הראשונים אחרי הטיפול מומלץ לישון על כרית נוספת בלילה כדי להרים את הראש, מה שיקל על הנפיחות. אפשר להניח שקיות קרח על אזורי הטיפול ב-24-48 שעות ראשונות כדי להוריד את הנפיחות.


סיבוכים – פילינג לייזר

במהלך 12 עד 72 שעות אחרי הטיפול ייתכן ויורגש עקצוץ או גרד, חמישה עד שישה ימים אחרי הטיפול העור יהפוך ליבש ויתקלף. אחרי שהעור מחלים אפשר להשתמש במייק-אפ לא שומני, כדי להסתיר את האדמומיות, שבדרך כלל נעלמת אחרי חודשיים-שלושה.

בעקבות הטיפול יכולות להופיע כוויות או הצטלקות, שינויים בפיגמנטציה של עור, כולל אזורים עם עור כהה או בהיר יותר, התפרצות פצעי קור, חום או הרפס או זיהום בקטריאלי.


המלצות לאחר טיפול

חשוב להשתמש במסנני קרינה חזקים, כדי להגן על עור הפנים. בחרו מסנני קרינה המיועדים לאזור הפנים שכוללים חסם פיזי, כגון אבץ דו חמצני עם מקדם קרינה 30 או יותר. הגבילו את החשיפה לשמש, במיוחד בין 10 בבוקר ל-2 בצהרים. מומלץ מאד לחבוש כובע רחב שוליים.

חשוב לשמור על לחות העור. יש להתייעץ עם הרופא בנוגע לשימוש בתכשירים קוסמטיים קבועים בתקופה ראשונה אחרי הטיפול. אנשים בעלי עור כהה יכולים לפתח פיגמנטציה ולכן כדאי להשתמש בקרם מלבין לפני ואחרי הטיפול וכמובן להימנע מחשיפה לשמש.

שאלות ותשובות בנושא

איך אפשר לדעת האם טיפול פילינג לייזר מתאים לי?

חשוב לפנות לרופא שמתמחה בסוג כזה של טיפולים כדי שיוכל לבחון בצורה אובייקטיבית את התאמתך לסוג זה של טיפול.

האם ניתן לראות את התוצאות מיד אחרי הטיפול הראשון?

תלוי במצב העור ההתחלתי ובתיאום ציפיות

האם הטיפול בלייזר, בנוסף לקמטים וקמטוטים מטפל במפגעים אחרים בעור, כגון צלקות אקנה?

כן, טיפולי לייזר יעילים מאד בטיפול באקנה ובצלקות של אקנה.

תגובות

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד”ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב. ד”ר ויסמן פרסם למעלה מ-50 מאמרים בעיתונות הרפואית הפלסטית ומרצה בין לאומי בכנסים בחו”ל.

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר

כתבות בנושא

הגיע לישראל: טיפולי הלייזר החדישים לבעיות עור
הגיע לישראל: טיפולי הלייזר החדישים לבעיות עור
ד”ר מתי רוזנבלט

אקנה, היפר-פיגמנטציה, צלקות אקנה ואדמומיות בעור הפנים (קופרוז) אלו בעיות עור שעד לא מזמן לא היה להם טיפול יעיל. לאחרונה נכנסו לישראל טיפולי לייזר ו-IPL הנחשבים לטיפולים מתקדמים ואפקטיביים לטיפול בבעיות בעור הפנים כיום קיימים...


אנטי אייג'ינג: המלחמה בהזדקנות העור
אנטי אייג'ינג: המלחמה בהזדקנות העור
ד”ר ג’ורג’ינה איזנברג

תהליך הזדקנות העור הוא תהליך טבעי, אבל זה לא אומר שחייבים להיכנע לו. החידושים האחרונים בעולם הרפואה האסתטית מציעים דרכים רבות להילחם בתהליך הזה, לעכב אותו, ופעמים רבות גם לגרום לשיפור משמעותי של מראה העור...


טיפולים אסתטיים בלייזר: למראה פנים חלק וצעיר
טיפולים אסתטיים בלייזר: למראה פנים חלק וצעיר
ד”ר גילה איזמן נלקנבאום

כיום קיימות טכנולוגיות חדשות שבאמצעותן ניתן לטפל במטופלים הסובלים מבעיות עור שבעבר לא היה לנו עבורן פתרון כגון: צלקות, נגעים וסקולרים (נגעים הנובעים מכלי דם), פיגמנטציה מסוגים שונים וכן שיפור קמטוטים. בנוסף, ניתן לבצע הסרה...