ניתוח הגדלת חזה

מדיקו > מדריכים > כירורגיה פלסטית > ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה
50 גולשים דירגו 5
104 רופאים המבצעים ניתוח הגדלת חזה
כמה עולה: 14,000 - 21,000
1303 תמונות של ניתוח הגדלת חזה
זמן החלמה: בין שלושה שבועות לחודש
סוג הרדמה: כללית

מדריך ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה לא רק מעניקה מראה שופע יותר באזור המחשוף, אלא גם משפרת פלאים את הביטחון העצמי. מדובר באחד הניתוחים הפופולריים ביותר בתחום הרפואה האסתטית. במשך שנים פותחו שיטות הגדלה וסוגי שתלים רובים – הכל במטרה כדי להקנות לחזה מנותח מראה טבעי ורך וגם לקצר כמה שיותר את תקופת ההחלמה. מדובר באחד מסוגי הניתוחים המצליחים ביותר – נשים שעברו ניתוחים אלה מדווחות על שביעות רצון גבוהה מאד מהמראה שלהן.

ביעוץ ראשוני רופא מומחה יודע להציע את שיטת הניתוח האופטימלית, את סוג השתל המתאים לך ביותר ואף את מיקום השתל ביחס לרקמת השד. בחירות אלה נעשות בהתאם לדרישות שלך ואף ניתן לבצע במקום הדמיה של תוצאות הניתוח העתידי, לכן חשוב מאד שתכירי את כל השיטות והסוגים של השתלים.

קיימות מספר שיטות ניתוחיות להגדלת חזה, לכל אחת יתרונות וחסרונות משלה, השיטה נבחרת בהתאם להעדפת המטופלת ושיקול דעתו של הרופא המנתח.


הכנסת שתל בקפל מתחת לשד

מדובר בשיטה הכי נפוצה בכל העולם. שתל סיליקון מוחדר דרך הגבול התחתון של השד. מדובר בשיטה שמאפשרת גישה בטוחה ונוחה וכמעט לא גורמת לסיבוכים. חסרון – חתך בעור, שלמרות היותו מוסתר בקפל מתחת לשד, ניתן לראות אותו, למשל, כאשר שוכבים על הגב ללא בגדים. .


הכנסת שתל דרך חתך סביב עטרת הפטמה

שיטה זו מתאימה לנשים עם עטרה מספיק גדולה וגם פחות רואים את הצלקת שאחרי פרק זמן מסוים משתלבת עם צורת העטרה. עם זאת קיים גם הצד הבעייתי – ישנו מגע בין השתל לרקמת השד וזה יכול לגרום ליצירת “קפסולה” קשיחה שגם תורגש במגע וגם עלולה לשנות את מראה השד. כדי למנוע מצב ולצמצם את המגע, לפעמים מחדירים את השתל דרך מעטפת ניילון.


הכנסת השתל דרך חתך בבית השחי

היתרון הבולט של שיטה זו היא שלא רואים את הצלקת. עם זאת, אם בשיטה זו נוצר סיבוך, לא ניתן לטפל בו דרך החתך ולכן חייבים לבצע חתכים נוספים – סביב עטרה או מתחת לשד. חסרון נוסף – השתלים נוטים לעלות למעלה ולפגוע במראה של החזה.

לקבלת התוצאה המיטבית חשוב גם מיקום השתל ביחס לשריר.


מיקום השתל מעל השריר

מיקום זה עדיף מבחינת קלות הניתוח וההחלמה שהנם קלים יותר. אמנם, חשוב לבדוק במהלך הייעוץ שבחירה זו מתאימה לאישה, כי חשוב שרקמת השד מעל השתל תהיה מספיק עבה כדי להרחיק אותו מהעור. כמו כן, מדובר בתהליך החלמה מהיר יותר ועם פחות כאבים. חסרון של מיקום השתל מעל השריר הוא שלאורך זמן השתל מפיל את החזה מהר יותר וכי עם השנים והדקקות העור יכולים להווצר גלים על פני השד שמקורם בקפלי השתל.


מיקום השתל מתחת לשריר

במקרה ואין מספיק רקמת השד כדי לכסות על השתל מעל שריר, ממקמים את החלק העליון של השתל מתחת לשריר ואת החלק התחתון מעל השריר. גם במקרה זה מקבלים תוצאות יפות, אך תהליך ההחלמה ארוך וכואב יותר. כמו כן, ייתכן וההתנהגות של השדיים תהיה פחות טבעית בעת ריצה והפעלת שרירי החזה. מצד שני, השריר ״מחזיק״ את השתל למעלה ופחות נותן לו להשען על הרקמה מה שמעכב נפילת שד עתידית.

עוד גורם שחשוב מאד לקחת בחשבון בתכנון ניתוח הגדלת חזה – סוג השתל. כאן חשוב מאד לא לרדוף אחרי החידושים הטכנולוגיים אלא לבדוק שהשתלים עומדים בכל הסטנדרטים הרפואיים המחמירים מבחינת האיכות ולהיות קשובים להמלצות של הרופא המנתח.


שתלי הסיליקון

שתלים עם מעטפת קשה, חלקה או מחוספסת. בתוך המעטפת – ג’ל סיליקון. במידה המעטפת נקרעת, הוא לא נוזל ולא מתפזר.


שתלי פוליאורטן

בנויים ממעטפת פוליאורטן במילוי ג’ל סיליקון. מדובר בשתלים שמעניקים מראה טבעי לשד ומקטינים את הסיכון של היווצרות הקופסית, אבל הם נוטים להידבק אל רקמת השד ובמידה והעור של השדיים דק ונוטה ליפול, זה עלול ליצור בליטה בלתי רצויה.

לשתלים יש גם צורות שונות, הבחירה בצורה מסוימת של שתל מתקבלת בהתאם לגודל השד המצוי והרצוי והמלצתו של הרופא המנתח.


שתל אנטומי

דמוי טיפה, מעניק מראה טבעי יותר לשד, אך במידה והוא מסתובב בתוך השד, זה יכול לעוות את מראה השד ולפגוע בטבעיותו.


שתל עגול

זהה בכל הכיוונים ולכן לא משנה אם הוא מסתובב בתוך השד, הוא גם זול יותר מהשתל האנטומי ולעתים בעקבות כוח הכבידה בתוך השד גם הוא מקבל צורה יותר דמוית טיפה.


מהלך הניתוח וסיבוכים אפשריים

ניתוח להגדלת חזה נעשה בהרדמה כללית ונמשך בין 20 ל-45 דקות. קיים סיכוי נמוך מאד של סיכונים כלליים, כגון זיהום, דימום וצלקת בולטת. אותו סיכוי קיים לסיכונים ספציפיים יותר – אובדן תחושה (חוזרת אחרי כמה חודשים כמעט למצב ראשוני), שוני בגובה השתלים בגלל הכובד (ניתן לטפל באמצעות עיסוי או רצועה שמחזירים אותם למקום).

קבוצת סיכונים נוספת מצריכה התערבות ניתוחית ונלקחת בחשבון בעת קבלת ההחלטה על סוג ומיקום השתל. למשל, הקשחה של קופסית (קפסולה, מעטפת מרקמות חיבור הנוצרת סביב השתל) שבעקבות כך נגרם עיוות לצורה של שד והתקשות באזור. לעתים מדובר בפגיעה מזערית ולכן ההחלטה על ההתערבות נתונה לשיקול דעתה של המטופלת.

אם השד דולף (במקרה ומדובר בשתל סיליקון), פותחים מחדש את החתך הניתוחי, מוציאים את השתל, שוטפים את הקופסית ומכניסים פנימה שתל חדש.


סיבוכים

כמו אחרי כל ניתוח כירורגי בניתוח הגדלת החזה יכולים להופיע סיבוכים הבאים: זיהום, כאבים חריגים, הצטלקות ואובדן תחושה חלקית באזור הניתוח. מדובר בסיכוי מזערי שזה יקרה, כל מקרה ניתן ליצור קשר עם הרופא המנתח.


החלמה אחרי הניתוח

משך ההחלמה אחרי הניתוח נע בין שלושה שבועות לחודש וכדי להגיע לתוצאות הכי טובות חשוב מאד להישמע להוראות הרופא ולבצע את כל הפעולות הנדרשות: ללבוש חזיית ספורט מיוחדת שתשמור על צורת השדיים, להקפיד על ההיגיינה: לשטוף ידיים עם סבון או להשתמש בג’ל אנטי-בקטריאלי, לא לגעת בתפרים ולשמור על הסטריליות שלהם כמה שאפשר; ליטול אנטיביוטיקה; לא לשכב על הבטן; ועוד פעולות חשובות שיש לצבע מדי יום עד ההחלמה המלאה.


עלויות

ניתוח הגדלת חזה יעלה לכם בין 17,000 ל-19,000 ש”ח, תלוי בסוג השתלים שמחירם נע בין 2400 ל-3400 ש”ח. כמו כן, יש לקחת בחשבון את עלות הניתוח עצמו, כ-6000 ש”ח ועלות חדר ניתוח שמגיע עד כ-10,000 ש”ח.

שאלות ותשובות בנושא

מי מחליט על נפח השתל?

ההחלטה על נפח השתל מתקבלת על ידי הרופאה מנתח תוך תיאום ציפיות עם המטופלת. חשוב להבין שישנה חשיבות עליונה לשמירה על המראה הטבעי ולכן לא נפח השתל קובע אלא הפרופורציות יחסית לגוף.

כיצד אדע שהרופא המנתח שלי בעל ניסיון?

עוד לפני ההגעה לייעוץ ראשוני מומלץ לחפש מידע על אותו רופא מנתח ברשת, לקבל המלצות, לבקש פרטים של ממליצות מרופא עצמו.

האם אוכל להניק אחרי ניתוח הגדלת חזה?

אין שום מניעה להניק אחרי ניתוח הגדלת חזה מאחר ומיקום השתל לא פוגע בצינוריות החלב. עם זאת, חשוב לדעת שהריונות והנקות יכולים לשנות את התוצאה לאורך שנים וכי לעתים נזקק ניתוח מתקן בהמשך. לכן - למי שאין סבלנות לא חייבים לחכות אבל למי שיש סבלנות ניתן לתכנן ניתוחי חזה אחרי סיום הילודה .

תגובות

דירוג:

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד”ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב.

כתבות בנושא