הזרקת חומצה היאלורונית

מדיקו > מדריכים > אסתטיקה > הזרקת חומצה היאלורונית
הזרקת חומצה היאלורונית
כמה עולה: כ- 2,000
482 תמונות של הזרקת חומצה היאלורונית
זמן החלמה: מיידי
סוג הרדמה: ללא

מדריך הזרקת חומצה היאלורונית

מה זה חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית מיוחדת במינה. מדובר בחומר ג'לי סמיך שהגוף שלנו ושל כל בעל חיים יודע לייצר באופן טבעי. מולקולות החומצה הן ענקיות בגודלן ויכולות לקשור לעצמן מולקולות דומות ולספוח כמות אדירה של מים.

לחומצה היאלורונית מספר שימושים ברפואה ותחום האסתטיקה, לא במקרה הכינוי שלה בתעשייה "מעיין נעורים". העור שלנו מכיל את רוב החומצה ההיאלורונית בגוף (אפשר למצוא אותה גם במפרקים, למשל), ירידה בכמות החומצה ההיאלורונית בגוף היא אחד הסימנים הברורים ביותר של הזדקנות.

כולנו מכירים איך נראה עור צעיר – מלא נפח, זוהר ומועשר בלחות. כל אלה בזכות החומצה ההיאלורונית, אבל מה לעשות, עם הגיל, כמות החומצה יורדת והעור מאבד מגמישותו ומהזוהר שלו.


מילוי קמטים בעזרת חומצה היאלורונית

בתעשיית האסתטיקה משתמשים בחומצה היאלורונית למילוי קמטים. החומצה מחליקה את העור באזור הקמט, מחזירה לו את הנפח ואת הלחות הדרושה ומעכבת את תהליכי ההזדקנות.

בנוסף, חומצה היאלורונית היא נוגד חמצון חזק מאד, מה שהופך אותה לבעלת פעולה כפולה. פיתוחים טכנולוגיים מאפשרים לתכשירי חומצה היאלורונית להישאר בתוך העור לאורך זמן וכך לשמור על מראה צעיר למשך חודשים ולעתים אף שנים.


הוספת נפח לסנטר ולחיים

עוד אחד מסימני הגיל המובהקים – אובדן של חלק ניכר מהשומן התת-עורי בפנים. יחד עם הירידה באלסטיות של העור זה יוצר מראה מזדקן ועייף. עם הגיל משתנה גם מבנה עצמות הגולגולת ומתרחשת נסיגת לחיים וסנטר.

בעבר השתמשו הפלסטיקאים בשתלי סיליקון מיוחדים כדי למלא את המקומות בהם חסרה הרקמה, פרוצדורה שדרשה התעסקות מאומצת והייתה כרוכה באחוז סיבוכים רב.

היום משתמשים למטרה זו בחומצה היאלורונית, שמוזרקת לאזורים מסוימים בפנים ומחזירה להם את הנפח ואת הבולטות בקלות יחסית. ניתן להשתמש בחומצה היאלורונית כדי להבליט עצמות לחיים ולהדגיש את הלסת עוד לפני שהתחילה הנסיגה, כדי להגיע למראה אסתטי יותר ולהעלות את הביטחון העצמי. התוצאה שמושגת על ידי חומצה היאלורונית נשארת לפרק זמן ארוך יחסית, בין שנה לשלוש שנים.


מה צריך לדעת לפני הזרקת חומצה היאלורונית?

יש לוודא שמי שנמצא מולך הוא מומחה בטיפולים מסוג זה, מכיר היטב את אנטומיית גוף האדם ויש לו רישיון לעסוק בכך. הפנים שלנו הם בהרבה מקרים כרטיס ביקור שלנו ולכן כל פגיעה במראה עלולה לגרום לתוצאה הפוכה. אל תהססו לשאול את הרופא לפני הטיפול כל שאלה שנראית לכם חשובה. תאמו ציפיות, כדי להבין כיצד ההזרקה תשפיע על המראה.


סיבוכים

אף על פי שמדובר בטיפול שאורך רק כמה דקות ומיד אחריו ניתן לחזור לאורח חיים רגיל, יש לברר עם הרופא לגבי תופעות הלוואי הקיימות. מדובר בסיבוכים עם סיכוי מזערי, אך יש לקחת בחשבון שבעקבות הזריקה עלולים להופיע נפיחות ושטף דם.

שאלות ותשובות בנושא

באיזה גיל ניתן להתחיל להזריק חומצה היאלורונית?

תלוי בגנטיקה ומצב העור, עם השנים גיל ההזרקה הופך להיות צעיר יותר ויותר בגלל השפעת הרשתות החברתיות והצורך להיראות צעירים יותר.

אני חוששת שאחרי ההזרקה הפנים שלי לא ייראו טבעיות. איך אפשר לדאוג שזה לא יקרה?

פשוט מאד! חשוב להגיע לטיפול אצל רופא שמתמחה בתחום במקום עם רישיון מתאים לסוגי טיפולים אסתטיים וכמובן מומלץ מאד לבקש המלצות ממטופלות ומטופלים אחרים.

אם אני מתכננת לבצע הזרקה לקראת אירוע, מתי עדיף לבצע את ההזרקה?

מומלץ לבצע הזרקה שלושה עד ארבעה ימים לפני האירוע כדי להגיע לתוצאה מיטבית.

תגובות

 • אתי חסון 20 באוקטובר 2021 13:54

  האם כשעושים מילוי שקעים בעיניים עם החומצה ההיאלורונית, יכול להיות עם הזמן נזילה של החומצה לכיוון הלחי העליונה (מתחת לשקעי העיניים)?

   הגב

  1. מערכת מדיקו 11 בנובמבר 2021 14:06

   לא יכולה להיות נזילה של החומר עם הזמן כלפי מטה.
   אין לראות בכתוב תחליף לייעוץ רפואי ויש לפנות לרופא המטפל.

    הגב

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד"ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב. ד"ר ויסמן פרסם למעלה מ-50 מאמרים בעיתונות הרפואית הפלסטית ומרצה בין לאומי בכנסים בחו"ל.

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר