השתלת שיניים בהרדמה מלאה: להתעורר עם שיניים חדשות

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר אציל
השאירו פרטים או חייגו
077-9968677

מדיקו > רפואת שיניים

השתלות שיניים מורכבות, ניתן לבצע כיום גם בהרדמה כללית המאפשרת חופש פעולה רב לרופא בטיפולים ארוכים כדוגמת השתלות שיניים. כמו כן, ההחלמה מטיפולים שנערכו תחת הרדמה כללית היא בדרך כלל קצרה ומהירה יותר, מטופלים עם חרדה דנטלית או מטופלים אשר הינם אנשים עסוקים ורוצים לסיים את השתלת השיניים ביום אחד יכולים ליהנות מהשתלת שיניים ביום אחד 

צפו בד”ר אציל מסביר על כך בראיון עם פרופ’ קרסו בתכנית המילון הרפואי בוידיאו

מהם החידושים המרכזיים בתחום השתלות השיניים?

כמו בתחומי חיים רבים, גם בתחום השתלות השיניים הטכנולוגיה מתפתחת ומייצרת יותר ויותר אפשרויות ביחס לעבר.

כך למשל, לאחרונה פותחו מספר טכנולוגיות המאפשרות לבצע מדידה של השיניים והלסת באמצעות סורק ממוחשב, המעבד את הנתונים ושולח אותם אוטומטית למעבדה.

בנוסף לכך, כיום ישנן טכניקות מתקדמות להשתלות שיניים מונחות מחשב, כאשר כל הטיפול מבוסס על מודלים תלת ממידיים המיוצרים בצורה ממוחשבת, ומסייעים לרופא לבצע את ההשתלה בצורה המדויקת ביותר.

עם כניסת הטכנולוגיות החדשות, עולה גם המודעות של המטופלים, ובהתאם לכך גובר הביקוש לביצוע טיפולי שיניים רחבי היקף שאותם ניתן להשלים ביום טיפול אחד.

היתרונות של השתלת שיניים ממוחשבת הם שהמטופל נהנה מהשתלה הכרוכה בפחות סיבוכים , חתכים ותפרים תודות לדיוק של המערכת וכתוצאה מכך גם ההחלמה מהירה יותר.

למדריך “העמסה מיידית על גבי שתל בודד” הכולל שאלות-תשובות ומחירים

צילום סי טי CT שיניים פנורמי

במרפאה של ד”ר אציל ניתן לעשות צילום CT ולקבל תמונה מדויקת במקום

כיצד מבוצע טיפול השתלת שיניים בהרדמה מלאה?

השתלת שיניים בהרדמה מלאה מבוצעת במסגרת בתי חולים, או במסגרת מרפאות שיניים פרטיות המיועדות לכך, ואוחזות באישור מתאים של משרד הבריאות.

טיפול זה מחייב נוכחות של רופא מרדים מומחה, אח מרדים וסייעות שעברו הכשרה ייעודית, פרט לרופא השיניים המבצע את הטיפול שאף לו רישיון ייעודי לטיפולים תחת הרדמה כללית.

מהם הסיכונים בביצוע טיפול בהרדמה מלאה אצל רופא שיניים?

הסיכונים בביצוע טיפול בהרדמה מלאה אצל רופא שיניים הם סיכונים מזעריים, שכן על אף שהטיפול מבוצע תחת הרדמה מלאה, בפועל מדובר בהרדמה פחות עמוקה ויותר שטחית ביחס להרדמה הניתנת בניתוחים כירורגיים מורכבים בבתי חולים.

האם ניתנות גם זריקות הרדמה מקומית בנוסף להרדמה המלאה?

ההרדמה הכללית בטיפולי שיניים מיועדת להפחתת הכאב, אך גם למטרות נוספות כדוגמת הפחתת הכרה, רפיון שרירים ואנרגזיה. בהתאם לכך, לא נדרשת הרדמה עמוקה מדי, ולכן נעשה שימוש גם בזריקות הרדמה מקומית באזור הטיפול.

השתלת שיניים

מהם הטיפולים שניתן לבצע תחת הרדמה מלאה?

הרדמה מלאה מאפשרת ביצוע של כל סוגי טיפולי השיניים, החל מניקוי אבנית, דרך סתימות וכלה בהשתלות שיניים מורכבות, השתלות עצם, הרמה סינוס ואפילו טיפולים אסתטיים.

האם ההחלמה לאחר טיפול בהרדמה מלאה היא קלה יותר?

התשובה היא בהחלט כן, וזאת משלוש סיבות מרכזיות:

  • הטיפול נערך בחדר ניתוח לכל דבר ועניין, ולכן מבוצע בתנאים סטריליים, עם מכשור מתקדם ועם רופאים ערוכים במאה אחוז.
  • בטיפולי שיניים ארוכים, ישנם לא מעט מקרים בהם המטופל מבקש לסגור מעט את הפה בגלל הקושי בהשארתו פתוח לזמן ממושך כל זמן. המטופל גם עשוי לבקש להתפנות לשירותים או לעשות הפסקה בטיפול. כאשר הטיפול נערך תחת הרדמה מלאה, הרופא יכול להמשיך את הטיפול בצורה רציפה וללא הפרעות, ובהמשך לכך גם בצורה יותר מדויקת ועם פחות נזק לרקמות.
  • ההתאוששות מטיפול שיניים בהרדמה מלאה היא מאוד קצרה ומהירה. ישנו פרוטוקול תרופתי שניתן למטופלים במהלך ההרדמה, ואשר מיועד להקל על תהליך ההתאוששות ותהליך ההחלמה בימים הראשונים

השתלת שיניים גבר אוכל תפוח

האם ניתן להתקין שיניים קבועות בטיפול ביום אחד?

כיום, ניתן להשלים טיפולי השתלות שיניים בהרדמה מלאה ביום אחד, אך לא ניתן לעשות שיניים קבועות ביום אחד. לאחר הטיפול, נדרשת תקופה מסוימת של החלמה, של הסתגלות לשיניים הזמניות החדשות ולרוב רק לאחר מכן כעבור 3-6 חודשים מגיע המטופל לטיפול ייעודי להתקנת השיניים הקבועות.

מהם אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים?

הספרות המקצועית מראה בצורה מוכחת כי אחוזי ההצלחה והשרידות של השתלים עומדים על למעלה מ-95 אחוזים ונחשב לאחד הפרוצדורות הכירורגיות הבטוחות ביותר.

דירוג:

3 גולשים דירגו 4.0
ד"ר רומן אציל
רפואת שיניים
ד”ר רומן אציל הינו המנהל הרפואי והבעלים של “מדיקליניק” מרכז לרפואת שיניים רב תחומית בתל אביב. ד”ר אציל רופא מוסמך ובעל ידע וניסיון רב בהשתלות שיניים (ביצע בפועל עשרות אלפי שתלים) ושיקום מורכב על גבי...

להתייעצות עם ד”ר אציל
השאירו פרטים או חייגו
077-9968677

תגובות

דירוג: