הזרקת בוטוקס: לטפל בקמטים ולעצב את הצוואר ללא ניתוח

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר לוין
השאירו פרטים או חייגו
077-997-6448

  מדיקו > רפואה אסתטית

  בזכות הבוטוקס ניתן לטפל בקמטי הבעה במצח, בין הגבות, צדי העיניים, וכן באסימטריות נרכשת ומולדת. החידוש המרכזי היום בתחום ההזרקות הינו האפשרות לבצע אפקט של מתיחת צוואר ללא ניתוח ועיצוב מתאר קו הלסת, , הרמת זוויות הפה , שילוב עם חומצה הילארונית יכול לעזור למלא נפחים באיזור הלחיים וצדי הפה ,הטיפול באמצעות בוטוקס מאפשר גם נטרול הזעת יתר| מדריך 

  צפו בד”ר לוין מסבירה על כך בראיון עם פרופ’ קרסו בתכנית המילון הרפואי

  בוטוליניום טוקסין הגדרות והיסטוריה : 

  בוטולינום טוקסין הוא רעלן עצבי מחיידק קלוסטרידיאום בוטולינום. אמנם כמות גדולה עלולה לגרום נזק לאדם, אך במינונים מזעריים יש לרעלן סגולות מרפא. בדיוק כך עובד בוטולינום טוקסין. השימוש בבוטולינום החל בשנות ה-60 למטרות תיקוני פזילה ועין עצלה בעיקר, אך כבר משנת 78 התגלתה השפעתו על הקמטים באזור העין המטופלת, שכן העור באזור זה נהיה חלק. וכך אודות לד”ר קרוטרס, החל עידן של שימוש בבוטוקס ברפואה האסתטית

  בוטוקס- שבירת המיתוס

  הטעות הנפוצה בקרב המטופלים היא המחשבה שבוטוקס ממלא קמטים, שפתיים ועוד,מה שאינו מדויק., אמנם לאחר הזרקות של בוטולינום טוקסין, העור באזור ההזרקה נהיה חלק יותר וללא קמטים, אך יש להבין את הסיבה להיווצרות הקמטים האלה.

  באזורים דינמיים בשליש העליון של הפנים, העור מחובר היטב לסיבי השרירים ומחקה כל תנועתם של שרירים אלה. היות ושרירים אלה מתכווצים אלפי פעמים ביום (חיוך, כעס והבעות אחרות), העור מתכווץ יחד איתם וכתוצאה מכך נוצרים קמטים.

  קמטים אלה הופכים יותר ויותר נראים לעין לאחר גיל 30 בשל תהליכי הזדקנות טבעיים, נזקי הסביבה, התייבשות העור וגורמים נוספים.

  מטרת הבוטולינום טוקסין היא להרגיע את התכווצות היתר של שרירי ההבעה, וכתוצאה מכך להביא למנוחת העור. היות ולכל אדם מימיקה שונה וקמטי הבעה שונים, כך גם הגישה הטיפולית והמינונים של החומר יהיו אינדיבידואלים בהתאם למקרה.

  למדריך “טיפול בוטוקס” הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים ובאילו תחומים ברפואה משתמשים בחומר זה

  ד”ר אירנה לוין : “הטיפולים המתקדמים היום בהזרקות מאפשרים גם לעצב את הצוואר ומתאר קו הלסת ללא ניתוח וזוהי התפתחות משמעותית בעולם הרפואה האסתטית”. 

  טיפול מניעתי של הזרקות

  בכדי למנוע התעמקות של קמטים אלה, מומלץ להתחיל טיפול מניעתי של הזרקות בוטולינום טוקסין בגיל צעיר, כבר מגיל 30 בערך. כך ניתן ליהנות מתוצאות יפות עד גיל 60-65 ללא כל חשש מניוון השרירים. יש לחזור על טיפול זה פעמיים עד ארבע פעמים בשנה.

  טיפולי הזרקות משולבים

  במקרים של קמט עמוק, שלא טופל קודם, אפשר לשלב את הטיפול עם חומר מילוי (חומצה היאלורונית) לתוך הקמט למקסום התוצאה, משום שחומצה היאלורונית גורמת לייצור סיבי קולגן חדשים ובכך הקמט יכול להיעלם לחלוטין.

  למדריך “הזרקת חומצה היאלורונית” ולמדריך “הזרקת בוטוקס” הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים ואת חומרי המילוי

  ד”ר אירנה לוין : “השילוב של החומצה ההילארונית בטיפול מאפשרת מילוי נפחים והשלמת התוצאה האסתטית של המטופל”.

  אז איך בוטוקס עובד?

  התכווצות של שריר באופן כללי מתרחשת לאחר פקודה עצבית מהמוח לשריר דרך עצבים פריפריים, כאשר לכל שריר יש עצב משלו וההתכווצות מתרחשת על ידי שחרור של חומר כימי בגופנו מקצה של העצב אל תוך הסיב של השריר.

  הבוטוקס בעצם מונע את המעבר של החומר הכימי בצומת העצב השרירי ובכך מסייע להרגעת השריר. כתוצאה מכך לא מתרחשת התכווצות והחלשת השריר מביאה להפחתת או העלמת קמטים באזור המטופל וכבר החל  מ- 3 עד 14 יום מההזרקה רואים תוצאה שנשמרת בין 3 עד 6 חודשים.

  במקרה של הזעת יתר התוצאה נשמרת 8 עד 10 חודשים. אין חשש מניוון או נזק אחר לשריר בעקבות הזרקות חוזרות ,משום שמערכת העצבית שלנו יודעת להתחדש ולחזור לפעילות סדירה.


  ד"ר אירנה לוין
  רפואה אסתטית
  ד”ר לוין הינה הבעלים של המרכז לרפואה אסתטית הסניף המרכזי ממוקם בבאר שבע וסניפים נוספים בתל-אביב, אילת וקריית מוצקין. ד”ר לוין הינה מאמנת רשמית מעל 6 שנים ומעבירה קורסים לרופאים מתחילים ומתקדמים בתחום רפואה אסתטית....

  להתייעצות עם ד”ר לוין
  השאירו פרטים או חייגו
  077-997-6448

   תגובות