הקטנת חזה: הניתוח לשיפור איכות החיים

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר טיסונה
השאירו פרטים או חייגו
077-997-6332

מדיקו > כירורגיה פלסטית

ניתוחי הקטנת חזה בנשים מתבצעים במצבים בהם גודל החזה מהווה בעיה אסתטית או בריאותית. ניתוח הקטנת חזה נחשב לניתוח פשוט בעל תהליך החלמה קל יחסית, ובעל אפקט רב על איכות חיי המטופלת

צפו בד”ר טיסונה מסביר על כך בראיון לתכנית בקו הבריאות

מהן ההתוויות לניתוח הקטנת חזה?

ההתוויות לניתוח הקטנת חזה יכולות להתחלק להתוויות פיזיות או גופניות כמו למשל כאבי גב, פטרות מתחת לקפל התת שדי או עיוות שרירי השכם בעקבות העומס של החזייה, וכן להתוויות חברתיות או פסיכולוגיות, כדוגמת מבוכה, תשומת לב לא רצויה וכן הלאה.

בנוסף, ישנן ההתוויות האסתטיות בעיקר עבור נשים רזות שעבורן יוצר החזה צללית של מראה יותר שמן ויותר גדול.

במרבית המקרים, נשים אשר פונות לניתוח הקטנת חזה, סובלות בדרך כלל מיותר מהתוויה אחת.

נשים אלה תסבולנה בדרך כלל מכאבים או חוסר נוחות פיזית, אך גם ממבוכה חברתית או מבעיה אסתטית הנובעת מהחזה הגדול.

עדותה האישית של לימור שרעבי

לימור שרעבי, שעברה ניתוח הקטנת חזה מספרת: “לאחר 3 לידות, החזה כבר לא היה אותו דבר. הוא גדל והכביד עליי מאוד. בכל ערב סבלתי מכאבים מאוד חזקים באזור השכמות, וגם מבחינה אסתטית החזה יצר מראה גדול ושמן. למעשה, לא יכולתי בכלל ללבוש חולצות מכופתרות בגלל גודל החזה”.

לימור שרעבי: “רציתי לעבור את הניתוח להקטנת חזה אבל די חששתי, היום אני מברכת על כך שעברתי את הניתוח”.

איך נראים החיים אחרי הניתוח?

לימור ממשיכה ומספרת: “זה פשוט נהדר. לפני הניתוח חוויתי גם קושי ממשי לעסוק בספורט. כשהייתי הולכת למכון כושר, הייתי מתעייפת מהר מאוד ועל ריצה אין בכלל על מה לדבר. היום אני יכולה לעשות ספורט כמו שאני אוהבת ולצאת להליכות ספורטיביות מבלי להתעייף”.

כיצד מתבצע הניתוח בפועל?

בניתוח הקטנת חזה מבוצעת פרוצדורה של הסרת עודפי עור, וניוד העטרה לנקודה חדשה במיקום גבוה יותר. המשמעות היא שבכל ניתוח הקטנת חזה ישנה גם פרוצדורה של הרמת חזה.

לאחר השלמת הסרת עודפי העור מסירים גם את תוכן השד המיותר ומעצבים את השד מחדש, כך שלא יהיה רק קטן יותר, אלא יראה אחרת, טוב יותר מאשר השד המקורי.

האם הניתוח גורם לאבדן תחושה בפטמה?

אחד הסיכונים המרכזיים בעריכת ניתוח הקטנת חזה הוא אכן הסיכון של שינוי תחושתי בפטמה. שינוי זה יכול לבוא לידי ביטוי באבדן תחושה, באבדן חלקי של התחושה או לחלופין ברגישות יתר של הפטמה, שהוא גם מצב לא נוח.

מידע זה מועבר למנותחת לפני הניתוח כחלק מתהליך קבלת ההחלטה שלה, בייעוץ של רופא.

למדריך “ניתוח הקטנת חזה” הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

ניתוח הקטת חזה

האם קיימים סיבוכים נוספים בניתוח?

כמו כל ניתוח, גם ניתוח הקטנת חזה נתון לסיכונים כדוגמת דימום או זיהום, וכן ישנם גם סיכונים לפגיעה בהנקה אצל נשים צעירות, למרות שבדרך כלל זה לא קורה, וכמובן ישנן הצלקות של הניתוח שתלויות מאוד בשיטת הניתוח.

במקרים רבים, הצלקות כמעט ואינן נראות, אך ישנם מצבים בהם הצלקות הן גדולות יותר ורחבות יותר, בהתאם לרגישות האופיינית למטופלת.

כיצד נראית ההחלמה מהניתוח?

ניתוח הקטנת חזה הוא אחד הניתוחים הפחות כואבים בתחום הפלסטיקה, ולכן גם כרוך בהחלמה קלה יחסית.

תהליך ההחלמה כרוך במספר ימי מנוחה בבית מיד לאחר הניתוח, וכן מספר מגבלות של פעילות מאומצת למשך מספר שבועות לאחר הניתוח. אבל בגדול, בתחום הניתוחים הפלסטיים, מדובר בניתוח בעל תהליך החלמה קל ביותר.

האם הניתוח מתאים גם לנערות?

ניתוח הקטנת חזה יכול להתבצע גם אצל נערות, אבל רק במקרים חריגים. בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים של השד, קרי הקטנה, הגדלה או הרמת חזה, נמתין בדרך כלל עד לסיום התפתחות השד.

יחד עם זאת, במקרים חריגים בהם הנערה סובלת מבעיות חברתיות ופסיכולוגיות קשות בעקבות גודל החזה שלה, אנו ניטה להוריד את הרף ולבצע את הניתוח גם בגילאים צעירים יותר.

דירוג:

5 גולשים דירגו 5.0
ד"ר אריאל טיסונה
כירורגיה פלסטית
ד”ר אריאל טיסונה הינו סגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים שיבא ובנוסף מנהל קליניקה פרטית בתל אביב. ד”ר טיסונה בקיא בכל תחומי הכירורגיה הקוסמטית, מנתח בחדרי הניתוח מהמתקדמים בארץ ומשתמש בחומרים האיכותיים ביותר. ד”ר...

תגובות

דירוג: