מילוי קמטים: מדריך המילוי שלך "לגזור ולשמור"

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר רובינפור
השאירו פרטים או חייגו
077-2309312

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > אסתטיקה

  קמטים הנוצרים בעקבות תהליך טבעי של ירידה בתאי האלסטין, השומן והקולגן, גורמים לעור לאבד גמישות ועובי, לפיכך העור ובמיוחד עור הפנים הופך לרפוי. הרקמה האחראית על שמירת חיוניות העור נפגמת ונוצרים קמטים. הטיפול הנפוץ לקמטים באיזור הפנים נעשה באמצעות חומרי מילוי שונים. מה ההבדל בין הבוטוקס לחומרי המילוי, לכמה זמן משפיע הטיפול ואיך עושים את זה | מדריך 

  על כך מסביר ד"ר מנו רובינפור בתכנית המילון הרפואי בווידאו בהנחיית פרופ' רפי קרסו 

  מהם קמטי ההבעה?

  קמטי ההבעה נחשבים לקמטים פעילים הנוצרים עקב פעולת שרירי הפנים ומופיעים בשליש העליון של הפנים, בצידי העיניים, בין הגבות ובמרכז המצח.

  על מנת לטפל בקמטים אלה יש צורך בהזרקת חומר למילוי קמטים אשר נועד להרפות את השרירים ולהחליש אותם ובכך למנוע את היווצרותם והתחזקותם של אותם הקמטים באזורים האלו.

  הקמטים הנוצרים בשליש התחתון של הפנים: מתחת לאף, באזור השפתיים והסנטר נחשבים לקמטים יציבים וקבועים שנוצרים בעקבות הזדקנות וצניחת הפנים ועל מנת לטפל בהם יש צורך בהזרקת חומר למילוי קמטים למלא את השקעים שנוצרו בצורה אחידה.

  מילוי קמטים תיאור

  כיצד בוחר הרופא איזה חומר להזריק למילוי הקמטים?

  חומר המילוי לקמטים תלוי במצבו של העור וכן בעומקם של הקמטים. כאשר מדובר בקמטים פעילים לרוב יעשה שימוש בחומרים כמו בוטוקס או דיספורט וכאשר מדובר בקמטים יציבים לרוב יעשה שימוש בחומרי מילוי לקמטים המבוססים על חומצה היאלורונית.

  פרט למילוי קמטים, משמשת הזרקות חומרי מילוי לעיצוב נפח או לפיסול של חלקים נקודתיים בפנים. לדוגמא, ניתוחי אף המצריכים תיקונים חוזרים, הם התמחות מורכבת ועדינה ביותר, אשר גם בה פיתח ד"ר רובינפור טכניקות עבודה ייחודיות. קיימים מטופלים אשר עברו כבר ניתוח אף בעבר ומעוניינים לבצע  תיקון כלשהו, לעתים המטופלים אינם מתאימים לניתוח אף מסיבות שונות, אך עדיין זקוקים לתיקון מסוים. תיקון כזה יכול להתבצע באמצעות חומרי מילוי עמידים לאזור האף.

  גם במקרה של עצמות לחיים שקועות, הן בשל ירידה דרסטית במשקל או במסגרת ההתבגרות הכללית. גם במקרה זה יפסל וימלא ד"ר רובינפור את הנפח החסר בטכניקות מילוי אשר פיתח מניסיונו הרב, אשר יביאו לתוצאות מרשימות ועמידות למשך זמן.

  הזרקת חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית:

  חומצה היאלורונית הינה חומצה הקיימת באופן טבעי בגוף: ברקמות המחברות, בעור ובסחוסים, אך עם השנים הייצור של החומצה הולך ופוחת. שימוש בחומר המבוסס על חומצה היאלורונית לצורך מילוי קמטים הינו יעיל ובטוח מכיוון שמדובר בחומר המצוי בגוף עצמו באופן טבעי, ולכן כמעט ואין תופעות לוואי ורגישות יתר לאחר הטיפול.

  למדריך "הזרקת חומצה היאלורונית" הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים ואת סוגי חומרי המילוי

  מילוי קמטים בפנים ד"ר מנו רובינפור פורטל מדיקו המילון הרפואי בוידיאו בהנחיית פרופ' רפי קרסו

  איך מתבצעת הזרקה למילוי הקמטים?

  לפני הזרקת החומר למילוי הקמטים תינתן זריקת אלחוש לצורך הרדמה מקומית של האזור ולאחר מכן יוזרק חומר המילוי לשכבה התת עורית. חלק ניכר מתוצאות ההזרקה הוא מיידי, וחלקן ממשיכות נבנות בימים שלאחר ההזרקה. התוצאות יכולות להישמר לתקופה של מספר חודשים עד שנה, כאשר במהלך התקופה נספגת החומצה שהוזרקה בהדרגה בגוף.

  אחד החומרים המבוססים על חומצה היאלורונית ומשמשים למילוי קמטים נקרא פרלן.

  פרלן הוא חומר סמיך והזרקתו מיועדת למילוי קמטים עמוקים ולחיים שקועות.

  התוצאות מחזיקות מעמד לתקופה של שנה עד שנה וחצי לאחר הזרקת החומר.

  הזרקת רסטילן Restylane למילוי קמטים:

  רסטילן Restylane נחשב לאחד מחומרי המילוי הפופולריים והמובילים כיום, לצורך מילוי קמטים. הזרקתו מאפשרת מילוי נפח והחזרת הלחות לעור על ידי שימוש בתכונותיו הטבעיות של החומר. במסגרת בטיפול מזריקים לעור כמויות קטנות במיוחד של החומר בצורת ג'ל קריסטלי שקוף על ידי שימוש במחט דקה במיוחד. השימוש ברסטילן נועד למילוי קמטוטים וקמטים שטחיים באזורי העיניים והשפתיים, הנחשבים לאזורים עדינים ורגישים במיוחד.

  רסטילן

  למדריך "חומר המילוי רסטילן – Restylane" הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  חשוב לציין שלמרות שניתן לעבור טיפולים למילוי קמטים בכל גיל, על מטופלים הסובלים ממחלות כרוניות או נוטלים תרופות באופן קבוע להתייעץ עם הרופא טרם הטיפול. כמו כן קיימים חומרי מילוי העלולים לגרום לתגובה אלרגית או לרגישות יתר בעור וחשוב לבצע בדיקת רגישות לחומר לפני השימוש בו בטיפול.

  הזרקת טאוסיאל (Teosyal) למילוי קמטים:

  טאוסיאל חומר מילוי אריזה

  למדריך "חומר המילוי טאוסיאל – Teosyal" הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  טאוסיאל הינו חומר מילוי קמטים המגיע בשבע דרגות של סמיכות, החל מעדין מאוד ועד לסמיך ביותר, קיים חומר מילוי של טאוסיאל המיועד במיוחד לעיבוי השפתיים. בחומר הנקרא טאוסיאל קיים ריכוז גבוה של חומצה היאלורונית בתוספת כמויות מזעריות של פרוטאין ובקטריות אנדו טוקסין ולכן הוא נחשב לאחד החומרים הנקיים והטהורים ביותר מבין חומרי המילוי הקיימים בשוק. מילוי קמטים על ידי הזרקת טאוסיאל מקטין את הסיכויים לתופעות לוואי כמו דלקות מקומיות, בצקות ואדמומיות באזורים המוזרקים, אך אינו מומלץ לבעלי רגישות גבוהה לחומצה היאלורונית.

  הזרקת ג'ובידרם Juvaderm אולטרה למילוי קמטים:

  חומר המילוי ג'ובידרם אולטרה הוא חומר מילוי נוזלי, חלק ועדין שמבוסס על נוסחת פטנט מיוחדת. את החומר מזריקים לפנים בעזרת מחט דקה במיוחד המאפשרת דיוק ושליטה בעיצוב הרצוי והחדרת החומר בצורה מדויקת לנקודה הרצויה. החומר מתפזר באחידות ומתקבל מראה חלק וטבעי. ג'ובידרם אולטרה מכיל לידוקאין שהינו חומר שמשמש להרדמה מקומית וכך מתאפשרת הזרקה שלו חומר המילוי ללא כאב. התוצאה היא מיידית ומחזיקה מעמד לתקופה של שנה לאחר הזרקת החומר.

  למדריך "חומר המילוי ג'ובידרם – Juvederm" הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  untitledrr

  הזרקת פרפקטה Perfecta למילוי קמטים:

  פרפקטה הינו אחד מחומרי המילוי החדשים בתחום מילוי הקמטים. החומר מיוצר בטכנולוגיה ייחודית שמתאימה למילוי של קמטים ונפחים עמוקים במיוחד ויעיל במיוחד בטיפולים המיועדים להרמת לחיים, סנטר, וקו הלסת.

  הזרקת חומרי מילוי שאינם מבוססים על חומצה היאלורונית:

  הזרקת רדיאס Radiesse למילוי קמטים:

  רדיאס אריזה

  למדריך "חומר המילוי רדיאס – Radiesse" הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  הרדיאס Radiesse הינו חומר מילוי עמיד וסמיך המבוסס על קלציום, הנמצא באופן טבעי בגוף האדם, ועל כן הוא חומר בטוח ביותר לשימוש. תוצאות הזרקת הרדיאס יכולות להישמר אפילו שנתיים לאחר ההזרקה. הרדיאס נחשב לאחד מחומרי המילוי הפופולריים בעיקר בקרב גברים המעוניינים לעבור טיפול של מילוי קמטים, והיות וגברים נוטים לפתח קמטים עמוקים בצידי הפה, המתאימים ביותר למילוי על ידי הרדיאס הסמיך.

  הזרקת אלאנסה Ellanse למילוי קמטים:%d7%90%d7%9c%d7%a0%d7%a1%d7%94-%d7%90%d7%a8%d7%99%d7%96%d7%94-1

  האלאנסה Ellanse הינו חומר מילוי חדש יחסית בתחום. זהו חומר עמיד המחזיק מעמד בעור לתקופה של שלוש שנים. הזרקת אלאנסה אינה כרוכה בתופעות לוואי והוא משמש בעיקר לפיסול ועיצוב נפחים בפנים, כגון: פיסול ועיצוב האף ללא ניתוח, הדגשה של עצמות לחיים שקועות, מילוי שקעים מתחת לעיניים ועיבוי/עיצוב של הסנטר. מדובר בשיטה הדורשת התמחות ועקומת למידה, כך שלא כל מנתח פלסטי יכול לבצע הזרקה של חומר מילוי זה. בנוסף מדובר בחומר מילוי יקר יחסית.

  למדריך "חומר המילוי אלנסה – Ellanse" הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  מהן תופעות הלוואי והתחושה לאחר טיפול למילוי קמטים?

  לאחר הזרקת חומרי המילוי עלולים להופיע על פני העור שטפי דם קלים ואף נפיחות סביב האזור המוזרק. בנוסף עלול המטופל לחוש תחושות של גרד, עקצוץ או כאב קל במקום ההזרקה, אך אלו תופעות לוואי קצרות טווח החולפות לאחר ימים ספורים. ניתן לחזור לשגרה ביום שלאחר ביצוע הפעולה. שטפי הדם הקלים, במידה ונוצרים, ניתנים להסתרה באמצעות מייק אפ עד להיעלמותם המוחלטת.

  הזרקת חומרי מילוי לצורך מילוי קמטים נחשבת לטיפול אסתטי בטוח ולא פולשני אשר ההתאוששות ממנו קלה ומהירה והסיבוכים נדירים, תופעות הלוואי זניחות וחולפות במהרה והתוצאות ניכרות לעין היטב.


  ד"ר מנו רובינפור
  כירורגיה פלסטית
  ד"ר מנו רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ומנתח פלסטי בכיר, מחלוצי ובכירי הכירורגיה הפלסטית בישראל, מומחה בעל שם עולמי וניסיון של כ-30 שנה בכל מגוון הניתוחים הפלסטיים, עם התמחות ייחודית בתחום מתיחות הפנים וניתוחי פנים...

  להתייעצות עם ד"ר רובינפור
  השאירו פרטים או חייגו
  077-2309312

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות