מזיעים גם בחורף? הטיפול החדשני המעלים לצמיתות את הזעת היתר

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר וידר
השאירו פרטים או חייגו
077-9966-850

  מדיקו > אסתטיקה

  הזעת יתר חריפה היא בעיה ממנה סובלים 5 אחוזים מהאוכלוסייה, הטיפול השכיח להזעת יתר הינו הזרקת בוטוקס. לאחרונה, נוספה בישראל טכנולוגיה חדשנית ומאושרת על ידי ה-FDA האמריקני לטיפול בהזעת יתר בבית השחי בשם MIRADRY המעלימה לצמיתות את הזעת היתר

  ד”ר צחי וידר מסביר על הזעת יתר והפתרונות במילון הרפואי בווידאו בהנחיית פרופ’ קרסו

  מהי הזעת יתר? האם מדובר בבעיה גנטית ומה גורם לה? מהן שיטות הטיפול הקיימות, והאם ישנן שיטות ייעודיות לאזורים שונים בגוף? מהי הזעה מפצה והאם היא מתרחשת גם בטיפולים המודרניים?

  מהי הזעת יתר?

  הזעה היא חלק מרכזי ממנגנון ויסות החום של גוף האדם. כאשר מתחילה טמפרטורת הגוף לעלות מכל סיבה שהיא, בין שמדובר בפעילות גופנית אינטנסיבית ובין שמדובר בטמפרטורה סביבתית גבוהה, מפריש הגוף זיעה על מנת לקרר את שטח פני העור.

  הזעת יתר

  ד”ר צחי וידר: הזעת יתר הוא מצב בו הגוף מפריש כמות גדולה יותר של זיעה, מעבר לצורך שלו להתקרר. במקרים אלה יכולה ההזעה מתרחשת גם בחורף כאשר קר לנו או מבלי שנבצע פעילות גופנית כלשהי. במרבית המקרים מדובר בהזעה באזורים ספציפיים בגוף כמו בית השחי, כפות הידיים והרגליים ואזור המצח והפנים.

  מה גורם להזעת יתר?

  הזעת יתר נגרמת בעקבות בעיה גנטית במנגנון ויסות החום בגוף. מנגנון זה נשלט על ידי המערכת הסימפתטית, והיא שנותנת את הוראות הפרשת הזיעה לבלוטות הזיעה. אצל אנשים הסובלים מהזעת יתר, מוציאה המערכת הסימפתטית פקודות להפרשת זיעה במצבים בהם אין כל צורך בכך ובהיקפים מוגברים.

  האם הזעת יתר היא בעיה כללית או ממוקדת באיבר מסוים?

  הזעת יתר מופיעה כאמור באיברים ספציפיים בגוף, ובדרך כלל בבית השחי. הבעיה יכולה להופיע גם בכפות הידיים והרגליים, או באזור המצח והפנים. במרבית המקרים מדובר בהזעה באיבר אחד או בשילוב עם איבר אחד נוסף, אך לא מדובר בבעיה כללית היוצרת הזעה מוגברת בכל חלקי הגוף.

  הזעת יתר

  ד”ר צחי וידר: “הסובלים מהזעת יתר חשים רטיבות וכתמי זיעה בעיקר באזור בית השחי אך גם בכפות הידיים והרגליים, באזור הגב והישבן, מתחת לחזה וזה גורם להם למטרד רב במפגש מול אנשים ולמבוכה ולחוסר נוחות שגרתית”. 

  כיצד ניתן לטפל בהזעת יתר בבית השחי?

  טיפול בהזעת יתר מתבצע בדרך כלל בשלבים, כשבשלב הראשון מתמקד הטיפול ביישום תכשירים המיועדים להפחית או לנטרל את תופעת הזעת היתר. קו ההתמודדות הראשון יתבסס על שימוש בדאודורנטים אנטי-פרספרינטיים, המכילים מלחי מתכות או מלחי אלומיניום, אם כי עבור מרבית האנשים הסובלים מבעיית הזעת יתר, פתרון זה אינו יעיל דיו.

  הפתרון השכיח והיעיל ביותר לטיפול בהזעת יתר בבית השחי הוא הזרקה מקומית של בוטוקס, אותו מרבית האנשים מכירים דווקא מתחום הקוסמטיקה. בפועל מדובר בחומר רפואי הנקרא בוטולינום טוקסין, אשר מציג יכולות טובות מאוד בהתמודדות עם הזעת יתר. הטיפול נחשב לטיפול קל, בטוח ויעיל מאוד, אך החסרון המרכזי שלו הוא זמניותו. הזרקת הבוטוקס נותנת מענה זמני בלבד, מה שמחייב טיפולים חוזרים מדי מספר חודשים.

  מהי הטכנולוגיה החדשנית בשם MIRADRY לטיפול בהזעת יתר בבית השחי?

  מדובר בטיפול המבוסס על גלי מיקרו הנשלחים אל עבר האזור הנדרש. טכנולוגיה זו מיועדת לבעיות הזעת יתר בבית השחי והיא מספקת פתרון קבוע וסופי וזאת בשונה משאר הטיפולים שמצריכים תחזוקה מתמדת. מדובר בפרוצדורה פשוטה הנעשית באופן לא פולשני בשני טיפולים קצרים של שעה וללא כאב, בהם אנו מבצעים באמצעות המכשיר חימום סלקטיבי בבית השחי בממשק שבין העור ושכבת השומן בה נמצאות בלוטות הזיעה מצליחה להביא להרס בלוטות הזיעה בבית השחי ובכך מביא לירידה של כ-80 אחוז  בהזעת יתר ובכך מביא לסוף הבעיה.

  למדריך “טיפול במכשיר מירה דריי – Miradry” הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  הזעת יתר MIRADRY

  ד”ר צחי וידר: “הייחודיות בטיפול החדשני מארה”ב MIRADRY להזעת יתר הינו שבניגוד לטיפולים אחרים כגון: בוטוקס, הטיפול החדשני מעלים את הזעת היתר לתמיד”.

  כיצד ניתן לטפל בהזעת יתר בכפות הידיים והרגליים?

  בעבר היה נהוג לטפל בהזעת יתר בכפות ידיים ורגליים באמצעות ניתוח הנקרא סימפתקטום. במהלך ניתוח זה מבוצע ניתוק של עצבים בבית החזה באופן שמנטרל כשליש מבלוטות הזיעה בחלק הגוף העליון. אחת מתופעות הלוואי המוכרות של ניתוח זה היא הזעה מפצה באיברים אחרים בגוף. נטרול בלוטות הזיעה בחלקו העליון של הגוף, מוביל להזעה מוגברת באזורים אחרים בגוף על מנת לפצות על בלוטות הזיעה המנוטרלות. כיום, כמעט ולא מבצעים את הניתוח בדיוק בגלל תופעת לוואי זו.

  טיפול חלופי במקרה של הזעת יתר בכפות הידיים והרגליים הוא טיפול המבוסס אף הוא על הזרקת בוטוקס, או טיפול ביתי המבוצע באמצעות תהליך הנקרא יונטופורזיס, קרי מעבר יונים בתמיסה מימית. מדובר במכשיר ביתי שיש למלא אותו במים מהברז, ולטבול בו את כפות הידיים והרגליים. הטיפול נחשב ליעיל מאוד, אך הוא דורש התמדה ותחזוקה. בהתחלה הטיפול מבוצע בתדירות גבוהה, אך לאורך זמן הולכת ופוחתת התדירות הנדרשת.


  ד"ר צחי וידר
  רפואה אסתטית
  ד”ר צחי וידר הינו מומחה לכירורגיה כללית ועוסק ברפואה אסתטית במרפאתו הפרטית בהרצליה. ד”ר וידר מוביל את תחום ההזעה למעלה מ-20 שנים ואת תחום הטיפולים האסתטיים הלא-פולשניים. בשנת 2000 הקים את מרפאת או.אר ובמסגרתה מבצע מגוון...

  להתייעצות עם ד”ר וידר
  השאירו פרטים או חייגו
  077-9966-850

   תגובות