כשמישהי מטפלת בך: שחזורי שד אונקופלסטים

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר ישראלי
השאירו פרטים או חייגו
058-6141211

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

   

  מדיקו > אונקולוגיה

  לשחזור השד יש תפקיד חשוב בשיקום ממחלת הסרטן. המטרה היא להעניק למחלימה שד שנראה טבעי ולסימטריה טובה בין השדיים. לפעמים, השחזור אפילו משפר את המראה והצורה המקורית של השד. על כן, חשוב מאד להתייעץ עם המומחים הנכונים בטרם הניתוח ולהתאים את הטיפול הכירורגי הנכון, זה שישמר את הנשיות והרעננות בהמשך החיים

  ד"ר הדר ישראלי מתראיינת על כך בתוכנית סטטוסקופ

  במאמר זה נלמד על

  ניתוחים אונקופלסטיים | מרכז לבריאות השד

  עיקר הטיפול בסרטן השד מבוסס גם היום על הסרה כירורגית של הגידול.

  לעיתים, ניתן להסתפק בכריתה חלקית של כרבע מנפח השד (למפקטומיה), ולפעמים יש צורך בכריתה מלאה של השד, ואף של הפטמה והעטרה.

  מתי יש צורך בניתוחים אונקופלסטיים?

  בעוד מרבית הנשים מחלימות באופן מלא מהמחלה לעיתים נותרים עיוותים קשים במראה השד או בסימטריה בין השדיים, ולאלו יש השלכות פסיכולוגיות משמעותיות, הפרעה בביטחון העצמי ובדימוי הגוף ולפעמים אף לקושי ממשי בבחירת בגדים.

  על כן, חשיבות הייעוץ הפלסטי במקרים של כריתה חלקית או מלאה של השד עשוי להביא לשיפור בביטחון האישי, והאינטימי לאחר ההחלמה מהמחלה, ולאפשר להמשיך בחיים באופן שלם יותר.

  בעוד בהליך של כריתה מלאה של השד, המודעות הגוברת בציבור הינה לשלב פלסטיקאי לצורך שחזור של השד, אם על ידי הכנסת שתל סיליקון או על ידי רקמת עצמית מדופן הבטן או הגב, הרי שבמקרים של ניתוח משמר שד, הלמפקטומי, לעיתים, הלחץ סביב הגילוי, והחרדה המובנת מהמחלה מביאים לרצון של האישה להיפטר קודם כל מהגידול, וכמה שיותר מהר.

  ללא מחשבה קדימה על מה שקורה אחרי הסרת הגידול.

  פעמים רבות הליך של כריתת גידול גדול ללא שחזור תוך שימוש בצלקות ניתוחיות במיקומים בעייתיים, יחסי נפח של גידול לעומת השד, מיקום הגידול ביחס לקומפלקס הפטמה והעטרה- עלולים להביא בניתוח משמר שד, הלמפקטומי, לעיוות משמעותי, שאחר כך יהיה קשה ממש לטפל בו.

  לצורך הטיפול במקרים הללו, נוצרו הניתוחים האונקופלסטיים.

  ניתוחים אונקופלסטיים

  הניתוחים האונקופלסטיים משלבים את הסרת הגידול תוך שימוש בטכניקות פלסטיות ושחזוריות, ומאפשרים הסוואת הצלקות במיקומים נוחים לעין, או משתמשים בטכניקות מעולם האסתטיקה של השדיים למשל, של הקטנת שדיים או הרמת שדיים שבהן הגידול נכרת כחלק מהרקמה המוסרת מהשד, מה שמאפשר מראה שד יפה, זקוף ומורם בסוף התהליך.

  פעמים רבות יש צורך לטפל גם בשד השני כדי להביא לזוג יפה וסימטרי, והאישה תרגיש בטוחה בכל בגד בכל שמלה ואפילו בכל בגד ים, בטכניקות מעולם האסתטיקה של השדיים.

  אכן, השלב הראשון החשוב ביותר זה שאנו נותנים לו דגש בחודש המודעות לסרטן השד- הינו ללכת ולהיבדק.

  אך מכאן, חשוב לשאול פעמים רבות את הכירורג המטפל האם הניתוח עלול להביא לעיוות או חסר משמעותי או לאסימטריה משמעותית, ובמקרים בהם יש צורך לשלב גם טיפול פלסטי לעשות ניתוח משולב, ולהתאים גם את הצד השני.

  המרכז לבריאות השד בבית החולים אסותא באשדוד: כשמישהי מטפלת בך

  את כל התשובות לשאלות ולבעיות האלו אפשר למצוא במרכז לבריאות השד בבית החולים אסותא באשדוד. במרכז יש את כל הגורמים המטפלים, כשהכירורגים מכירים ויודעים להפנות ליעוץ לפלסטיקאי הזמין להם.

  לצד הטיפול בסרטן השד, מעניק צוות המרכז לבריאות השד את מלוא תשומת הלב גם לפן האסתטי, במטרה לאפשר למטופלת לא רק לשמור על בריאותה, אלא גם לחוש שלמות ובטחון עצמי לאחר המחלה.

  במרכז מלווים את המטופלת לאורך כל התהליך ונותן מענה שנע מהתחום הרפואי, דרך הפסיכולוגי ועד האסתטי.

  הצוות כולו מורכב מנשים המעניקות למטופלות תחושה עוטפת ומחבקת מרגע האבחון ועד סיום הטיפול וכמובן בהמשך ההתמודדות של החזרה לחיים ולשגרה.


  ד"ר הדר ישראלי
  כירורגיה פלסטית
  ד"ר הדר ישראלי הינה מנתחת ומומחית בכירורגיה פלסטית ואסתטית, רופאה בכירה ומנהלת שירות הפלסטיקה של השדיים ושחזורי השדיים במרכז הרפואי אסותא אשדוד. סיימה את התמחותה במחלקה לכירורגיה פלסטית ומשחזרת בבי"ח שיבא תל השומר שם עבדה...

  להתייעצות עם ד”ר ישראלי
  השאירו פרטים או חייגו
  058-6141211

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

    

   תגובות