מתיחת בטן

מדיקו > מדריכים > כירורגיה פלסטית > מתיחת בטן
מתיחת בטן
רופאים שעשויים לסייע לך: 66 רופאים בתחום ניתוח מתיחת בטן
כמה עולה: 30,000 - 35,000
57 תמונות של מתיחת בטן
זמן החלמה: 2 - 4 שבועות
סוג הרדמה: כללית

מדריך מתיחת בטן

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע על:

מתיחת בטן נועדה להשטיח את הבטן על ידי הסרה של עודפי שומן ועור והידוק השרירים של דופן הבטן.

ד"ר אופיר שיין מסביר על מתיחת בטן

מתיחת בטן זו לא שאיבת שומן, אם כי לפעמים רופאים ממליצים לבצע שאיבת שומן יחד עם מתיחה.

ניתוח זה מתאים לנשים אחרי הריונות מרובים, או לגברים ונשים שירדו במשקל ונשארו עם עודפי עור משמעותיים שפוגעים אסתטית במראה החיצוני, בדרך כלל ניתן לשלב בנשים שסיימו עם ההריונות  שלהן ניתוחי הגדלת חזההגדלה והרמת חזה. שילוב הניתוחים הנ"ל נקרא מאמי מייקאובר.


תמונות לפני ואחרי של מתיחת בטן:

תמונות נוספות בתחתית העמוד


צפו בסרטון: ד"ר אברהם לוי על מתיחת בטן בתוכנית "זמן למהפך"

סוגים של מתיחת בטן

מתיחת בטן מלאה:

המנתח מבצע חתך לרוחב מעצם ירך אחת לשנייה ומסיר את כמות העור, רקמות השומן בהתאם לנדרש. הניתוח כולל הזזת הטבור וייתכן ובמהלך כמה ימים אחרי הניתוח יישארו בבטן מספר צינוריות ניקוז.הניתוח יכול לקחת בין שעה לחמש שעות, במקרים מסוימים יש צורך להישאר לילה להשגחה בבית חולים.

ראו גם: מתיחת ירכיים לאחר הורדת משקל

מתיחת בטן היקפית:

מתאימה לאנשים שירדו מאד במשקל, עושים חתך סיבובי באזור האגן ומסירים עודפי עור ושומן מהבטן, מהגב ומהצדדים של הגוף.

מתיחת בטן חלקית (מיני):

מבוצעת על אנשים שעודפי השומן שלהם מרוכזים באזור מתחת לטבור. במהלך הניתוח הרופא רוב הסיכויים לא יזיז את מיקום הטבור, הניתוח יכול לקחת עד שעתיים, תלוי במצב המנותח.

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה.

צפו בסרטון: ד"ר אריאל טיסונה על מתיחת בטן


למי לא מומלץ לבצע מתיחת בטן?

לנשים שעוד מתכננות הריונות, כדאי להמתין עם הניתוח עד סיום תוכנית הילודה, במהלך הניתוח מהדקים את שרירי הבטן האנכיים והריונות נוספים יכולים לגרום להיפרדות השרירים האלה. כמו כן, הניתוח לא מתאים לאנשים המתכננים לרזות באופן משמעותי – מתיחת בטן היא המוצא האחרון ולא חלופה לירידה במשקל.

כדאי לקחת בחשבון שמתיחת הבטן יכולה לגרום לצלקות, חשוב לדסקס על כל הנושאים האלה, כולל הציפיות שלך מהניתוח ומצבך הבריאותי בייעוץ טרום-ניתוחי עם הרופא המנתח.

צפו בסרטון: ד"ר עומר וולף על מתיחת בטן בתוכנית "סודות היופי"


הכנה לניתוח

אסור לעשן לפחות 3 שבועות לפני הניתוח וכ4 שבועות אחרי. זה לא מספיק לעשן פחות, יש להפסיק לעשן לחלוטין, העישון יכול לגרום לסיבוכים ולעכב את ההחלמה. אין לנסות דיאטה דרסטית לפני הניתוח. יש לאכול ארוחות מאוזנות ומלאות. תזונה בריאה יכולה לעזור לך להחלים מהר יותר.

בייעוץ לקראת הניתוח חשוב לשתף את הרופא בכל הלבטים ולשאול את כל השאלות הדרושות. יש לספק לרופא את כל פרטי ההיסטוריה הרפואית שלך, כולל נטילת תרופות, ויטמינים ותוספי מזון. ייתכן והרופא ירצה להדריך אותך להפסיק לצרוך תרופות מסוימות לפני ואחרי הניתוח.

יש להכין את הבית לתקופת ההחלמה: בגדים נוחים ולא צמודים שנוח וקל ללבוש, פיית מקלחת שאפשר להחזיק ביד וכיסא שאפשר לשים במקלחון.
חשוב מאד לבקש ממישהו מקרובי המשפחה או החברים להסיע אותך הביתה אחרי הניתוח ואף להישאר איתך לפחות ללילה הראשון במקרה הצורך.

מתיחת בטן


תקופת החלמה

אחרי הניתוח האזור יהיה עם תפרים וחבוש, חשוב מאד לעקוב אחרי הוראות הרופא המנתח כיצד לטפל בעצמך אחרי הניתוח, איך לשבת ולשכב נכון כדי להקל על הכאבים בימים הראשונים. בשבועות הראשונים יש ללכת עם חגורה אלסטית שמאפשרת החלמה מהירה.

למשך שישה שבועות לפחות יש להפסיק עם כל פעילות מאומצת, מומלץ לקחת חודש של חופשת מחלה ולהישאר בבית. המטרה היא להחלים בצורה מיטבית כדי להשיג את המראה הרצוי ובטן שטוחה אחרי הניתוח, אם כי חשוב לזכור כי תהליך ההחלמה נמשך מספר חודשים.

מתיחת בטן


סיבוכים אפשריים

כאבים ונפיחות בימים שאחרי הניתוח. הרופא ירשום משככי כאבים ויסביר כיצד לטפל בכאב. הרגישות יכולה להישאר במשך כמה שבועות או אפילו חודשים. ייתכנו נמלול, שטפי דם ועייפות בתקופת ההחלמה.

כמו כן, יש לקחת בחשבון את הסיבוכים שעלולים לקרות בכל ניתוח, כגון זיהום, דימום מתחת לעור או קרישי דם. סיבוכים אלה יכולים לקרות בסבירות מינימלית, אך אם יש לך נטייה לבעיות בזרימת דם, סוכרת או מחלות לב, ריאות או כבד, סבירות זו יכולה לעלות.

אם העור מתקשה להחלים וישנן צלקות מרובות או אובדן עור, ייתכן ויש צורך בניתוח נוסף. יש לקחת בחשבון שבעקבות הניתוח יישארו צלקות שעם הזמן יטשטשו אך לעולם לא ייעלמו לחלוטין. יש להיוועץ ברופא לגבי משחות או קרמים ייעודיים המטפלים בהצטלקות.

מתיחת בטן


מה מחיר של מתיחת בטן?

מתיחת בטן תעלה לך כ-30,000 ₪, מתוכם 13,000 ₪ עלות חדר ניתוח ועוד כ-17,000 ₪ עלות הניתוח עצמו, הטיפול והמעקב.

מתיחה היקפית תעלה לך כ-35,000 ש"ח, מתוכם 15,000 ש"ח עלות חדר ניתוח ועוד כ-20,000 ש"ח עלות הניתוח עצמו, הטיפול והמעקב.

מתיחה המשלבת שאיבת שומן תעלה לך כ-34,000 ₪, מתוכם 15,000 ₪ עלות חדר ניתוח ועוד כ-19,000 ₪ עלות הניתוח עצמו, הטיפול והמעקב.


צפו בסרטון העשרה: מתיחת בטן והסרת עודפי עור בעקבות ירידה במשקל- ד"ר אייל שפירא

שאלות ותשובות בנושא

האם התוצאות של הניתוח נשארות לאורך זמן?

כן, כל עוד המשקל שלך יישאר יציב, אין צורך לחזור על מתיחת בטן. כמובן, עם הגיל, העור יהיה רופף יותר, אבל לא אמור לחזור למצב בו היה לפני הניתוח.

האם ניתן לשלב מתיחת בטן עם הרמת חזה?

לא רק ניתן, אלא לעתים אפילו מומלץ, נשים רבות מעדיפות לבצע את שילוב הניתוחים הזה אחרי שסיימו את תוכנית הילודה.

האם שאיבת שומן תעלים את סימני המתיחה?

תלוי איפה ממוקמים סימני המתיחה, אך באופן כללי התשובה היא "כן". מתיחת בטן מלא מסירה את רוב העור של הבטן התחתונה וכך גם את כל סימני המתיחה. אם יש סימני מתיחה באזורים אחרים, לא ניתן להעלימם על ידי הניתוח.

תגובות

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד"ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב. ד"ר ויסמן פרסם למעלה מ-50 מאמרים בעיתונות הרפואית הפלסטית ומרצה בין לאומי בכנסים בחו"ל.

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר