השתלת שיניים ממוחשבת: ללא חתכים ותפרים מיותרים

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר רודניצקי
השאירו פרטים או חייגו
03-3034470

  מדיקו > רפואת שיניים

  השתלת שיניים ממוחשבת נעשית על ידי טכניקת הטומוגרפיה המאבחנת את מצבה של השכבה בשן על ידי ביצוע צילום רנטגן CT. טכניקה ממוחשבת זו מאפשרת לייצר תמונת תלת מימד של השן וניתן בעזרת הצילום להחליט על תוכנית השיקום המתאימה ביותר למטופל ולדייק בתהליך השתלת השיניים | העתיד כבר כאן

  צפו בד”ר רודניצקי מסביר על כך בראיון עם פרופ’ קרסו בתכנית המילון הרפואי בווידאו

  כיצד מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת?

  כיום ניתן לבצע טיפולי שיניים מורכבים כולל השתלת שיניים ביום אחד בהנחיה ממוחשבת שהיא דרך בטוחה מדויקת ויעילה לבצע השתלת שיניים. השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת ביצוע השתלת שיניים בצורה כירורגית אך עם אחיזה טובה יותר ותוצאות איכותיות ועמידות בהרבה יותר מהשתלות השיניים הקלאסיות.

  השתלת שיניים ממוחשבת הינה הטכניקה החדישה והמתקדמת ביותר בתחום שיקום הפה הלסת. השימוש בהדמיית מחשב תלת ממדית בגודל ובצורה אמתיים מאפשרת טיפול מדויק ויעיל בעמידות ואיכות גבוהות במיוחד ללא ביצוע חתכים מיותרים והתערבות כירורגית המקובלים בהשתלת שיניים בשיטה הקלאסית והרגילה.

  יתרונות השתלת שיניים ממוחשבת

  היתרון הבולט של השתלת שיניים בשיטה ממוחשבת היא האפשרות להכין את תוכנית הטיפול הכירורגית טרם ביצוע הטיפול ובכך להחדיר את השתלים בצורה מדויקת. הסורק הדיגיטאלי של התכנה מאפשר לקבל תמונת מצב של כל רקמות השן טרם ביצוע ההשתלה ולהחליט כיצד לפעול עם הדמיה מדויקת של שלבי הפעולה והתוצאות הסופיות.

  השתלת שיניים ממוחשבת
  באדיבות AB Dental

  השתלת שיניים בצורה ממוחשבת מאפשרת השתלת שיניים בצורה מדויקת ומהירה כאשר ניתן לטפל בקלות ובצורה הטובה ביותר בשתלים. והתוצאה שמתקבלת הינה תוצאה קבועה כך שאין צורך לחדש ולחזור על הניתוח בעתיד.

  השתלת שיניים בצורה ממוחשבת מתאימה לרוב המטופלים אשר יש להם חוסר בשיניים, או שיניים שצריכות להיעקר.

  פעולה כירורגית זאת מצומצמת רבות מהשתלת שיניים רגילה ומבוצעת בזמן קצר משמעותית.

  אבחון לקראת השתלה ממוחשבת

  האבחון של הרקמות השונות בשן נעשה על ידי סריקה של השן על ידי ביצוע טומוגרפיה ממוחשבת. המטופל יעבור סריקה של הלסת העליונה והתחתונה. את הנתונים שמתקבלים מזינים לתוך תוכנה מיוחדת שמשכללת אותם ובהתאם מציגה תמונה תלת ממדית של גודל וצורת השן, העצם של השן, החניכיים וכל הרקמות מסביב. בעזרת התכנה הממוחשבת ניתן לקבל נתונים ומידות מדויקות של עובי מרחק וכדומה וכמו כן לדעת מהי הצפיפות של הרקמות. ההדמיה אף מאפשרת לגלות מפגעים אחרים בשן שלא בטוח היו מתגלים בבדיקה אחרת.

  לאחר ביצוע הסריקה וקבלת הנתונים יכול הרופא להשתמש בתכנת ההדמיה על מנת להחדיר באופן וירטואלי שתלים על שיני המטופל ולראות בתוכנה כיצד התוצאה הסופית נראית ותוך כדי לקבל הנחיות טיפול מדויקות המתאימות לטיפול ספציפי במטופל זה. בשימוש בתוכנה ממוחשבת ניתן להשתיל שיניים בצורה מדויקת בהנחיה ממוחשבת ללא צורך בחתכים או בפעולות כירורגיות אחרות.

  הדפסת שתלים במדפסת תלת מימד
  הדפסה תלת מימד של מערכת השיניים -באדיבות AB Dental

  השתלת שיניים ממוחשבת נעשית בפועל על ידי הנחת סד כירורגי בפיו של המטופל תוך כדי הניתוח וכך הנתונים עוברים מהתכנה לפיו של המטופל וניתן להחדיר את השתלים על ידי שימוש בסד הכירורגי ללא חתכים או הפשלה של החניכיים וחשיפת העצם.

  השתלת שיניים ממוחשבת מתאימה לחולי סכרת ולחולים סיסטמיים.

  התאוששות וההחלמה לאחר השתלת שיניים ממוחשבת?

  לעתים רחוקות לאחר השתלת שיניים ממוחשבת צפויות מספר תופעות לוואי:

  • בימים הראשונים לאחר ביצוע השתלת שיניים ממוחשבת המטופל עלול להרגיש הרגשת נפיחות או רגישות יתר במקום הניתוח שאמורה לחלוף תוך מספר ימים. ניתן ליטול משככי כאבים בהתאם לצורך.
  • תופעת לוואי נוספת אפשרית היא שטפי דם קלים בפנים
  • חלק מהמטופלים עלולים להרגיש עלייה קלה בחום הגוף שתרד כעבור יומיים שלושה.

  שיניים יפות

  כמו כן בנוסף לנטילת משככי כאבים ותרופות אנטיביוטיות בהתאם להנחיית הרופא, ביום הראשון לאחר ביצוע השתלת שיניים ממוחשבת ניתן לאכול אך ורק מזון רך וקר, כמו כן אין לשטוף את הפה כלל או לצחצח שיניים.

  לסיכום הטכנולוגיה להשתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת להשתיל את מערכת השיניים החדשה עם פחות סיבוכים, פחות חתכים בזכות הדיוק של הטיפול שמאפשרת המערכת.

  דירוג:

  188 גולשים דירגו 4.4
  ד"ר מיכאל רודניצקי
  רפואת שיניים
  ד”ר מיכאל רודניצקי עוסק ברפואת שיניים, מנהל מרפאת בוטיק בתל אביב בעלת מוניטין וניסיון רב שנים. דר רודניצקי מציג קידמה בתחום השתלות השיניים, טיפולי שיניים אסתטיים, שיקום ובכלל. ד”ר רודניצקי וצוות המרפאה מבצעים מעקב וליווי...

  להתייעצות עם ד”ר רודניצקי
  השאירו פרטים או חייגו
  03-3034470

   תגובות

    1. שלום מהרטו,
     ניתן ליצור קשר עם מרפאתו של ד”ר מיכאל רודניצקי בטלפון: 03-3034470
     לחלופין, תוכל להשאיר פרטים בטופס יצירת קשר ויחזרו אליך.
     בברכה, צוות מדיקו.

    1. היי נורית,
     העברנו את המייל שלך למרפאה.
     לחלופין ניתן ליצור קשר עם מרפאתו של ד”ר רודניצקי בטלפון:
     03-3034470
     בברכה, צוות מדיקו.

   דירוג: