ניתוח מתיחת פנים: כל מה שרצית לדעת

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר לבנברג
השאירו פרטים או חייגו
077-2309330

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > כירורגיה פלסטית

  ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחד הניתוחים השכיחים ביותר בכירורגיה הפלסטית, לאחרונה נכנסו חידושים טכנולוגיים להצערת עור הפנים יצאנו לבדוק עם ד"ר אלכס לבנברג מומחה לכירורגיה פלסטית, מהם החידושים? ומה ההבדל בין ניתוח מתיחת פנים לבין הזרקת חומרי מילוי או בוטוקס? 

  צפו בראיון של ד"ר אלכס לבנברג מסביר בתכנית סודות היופי בהנחיית הילה נחשון ומימי לוזון


  חשיפה לשמש, כוח המשיכה, עישון ,גנטיקה והשפעות הגיל מאיצים את תהליך הזדקנות עור הפנים מה שמוביל לצניחתו ולהיווצרות עודפי עור המלווים במראה נפול של זוויות הפה, הלחיים והצוואר.

  ניתוח מתיחת פנים או בשמו המדויק יותר ניתוח הרמת פנים ,נועד לנשים וגברים אשר מעוניינים להרים את הרקמות בעור הפנים ולהשיב להם את המראה הצעיר והרענן.

  למי מתאים ביצוע ניתוח למתיחת פנים?

  ד"ר אלכס לבנברג: "מתיחת פנים מתאימה לכל אשה או גבר אשר סובל מצניחה של רקמות הפנים ומראה עייף. הגיל הממוצע של המטופלים הוא בשנות החמישים אך לעתים ישנם מטופלים צעירים יותר המעוניינים להשיב את המראה הצעיר של פניהם".

  ניתוח מתיחת פנים

  אלו סוגי ניתוחים יש במתיחת פנים?

  ראשית חשוב להדגיש כי בניתוח אנו לא מותחים את הפנים, אלא מחזירים את הרקמות למקומם הטבעי, פעולה זו נעשית באמצעות החזרת שריר בפנים הנקרא superficial musculoaponeurotic system או SMAS שריר זה הוא האחראי לצניחת רקמות הפנים.

  קיבוע השריר וכריתת עודפי העור מאפשרים להגיע לתוצאה של מראה פנים צעיר יותר.

  למדריך “הרמה או מתיחת פנים על ידי חוטים” הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  מהם החידושים האחרונים בתחום ניתוחי הרמת הפנים?

  החידוש הינו בעיקר בגישה שלנו המנתחים, הן בארה"ב ובישראל שמטרת הניתוח הינה למלא נפחים ולהעניק רעננות ומלאות של מראה הפנים וזאת בניגוד לגישה בעשורים הקודמים של ביצוע מתיחת הפנים בהם מתיחה של פנים גרמה להשטחה של הפנים ולמראה "המנותח".

  חשוב לזכור, כי בסופו של דבר המנותח או המנותחת אינה רוצה להיראות כמי שעברה ניתוח ולפיכך ישנו דגש על מראה טבעי יותר.

  חידוש נוסף הנו הזרקת שומן עצמי להחזרת הנפח לפנים, הזרקת שומן נעשית מלקיחת שומן ממקום אחד בגוף המטופל והחזרתו לאחר זיכוך לאזור בפנים אותו אנו מעוניינים למלא בנפח כגון; עצמות הלחיים , הרקות, גבות והשפתיים.

  חידוש נוסף הינו בחתכים, בעבר ניתוחי הפנים היו גדולים ורדיקליים וכללו חתכים גדולים שיצרו צלקות ארוכות, כיום, הדגש על חתכים קטנים יותר ומדויקים יותר לצרכים של המנותח ובשפת המנתחים נהוג לקרוא לזה Minimal invasive surgery ניתוחים במינימום פולשנות לגוף המטופל.

  ומה לגבי הזרקת בוטוקס או חומצה הילארונית? הם יכולים להוות תחליף לניתוח?

  הזרקות זריקות למילוי

  ד"ר אלכס לבנברג מסביר: "חומצות הילארוניות או חומרים המבוססים על קלציום או בוטליניום טוקסין דיספורט או בוטוקס הם חומרים מעולים ומוכחים לצורך יישור קמטים או החזרת נפחים לפנים אך הם אינם יכולים להרים את רקמות הפנים, הם בהחלט יכולים לשפר את מראה הפנים ואף להעלים קמטים ואף במקרים מסוימים מומלץ לשלב טיפולים אלו עם ניתוח הרמת פנים לצורך הדגשת נקודות מסוימות בפנים ולהשלמת התוצאה האסתטית".

  כיצד מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

  ראשית, כהכנה לניתוח, אין לעשן חודש לפני הניתוח ויש להפסיק ליטול תרופות הגורמות לדילול הדם ותוספי מזון למיניהם.

  ניתוח מתיחת פנים אורך כשלוש שעות בו אנו מבצעים מספר חתכים על פי תכנון מראש של המקומות אותם רוצים להרים. לרוב יבוצע חתך בקדמת האוזן ומהאחורי האוזן, כאשר החתך האחורי עוזר למתיחת אזור הצוואר בעת הצורך.

  את החתך מתחילים ברקה דרך קדמת האוזן ועד חלקה האחורי כך שישנה אפשרות לטפל ולהרים מספר זוויות בפנים.

  ניתן במקביל להרים את הגבות ולטפל בקמטים בצדי העיניים ואף לבצע שאיבת שומן בצוואר או לבצע ניתוחים באף ובסנטר או באוזניים על ידי הוספת חתכים בהתאם ושילוב טכניקות ניתוחיות שונות. בנוסף ,ניתן לבצע קילוף עור בלייזר או כימי לטשטוש הקמטים באזור הפה, המצח והלחיים.

  ניתוח מתיחת פנים וצוואר לפני אחרי

  ד"ר לבנברג: "לעתים פונות אלי מטופלות אשר אין צורך לעשות להם ניתוח אלא מספיקים הזרקות של חומרי מילוי ובוטוקס לצורך שיפור משמעותי במראה הפנים שלהן. ישנם מקרים בהן פונות אלי למרפאה מטופלות אשר מתעניינות בהזרקות למילוי הקמטים לצורך הרמת הפנים,לפיכך, חשוב לבצע את האבחנה המתאימה ולהסביר למטופלות מה ההבדלים ולתאם ציפיות על התוצאה הרצויה עוד לפני הטיפול"

  הניתוח מתבצע בהרדמה כללית?

  רוב ניתוחי הרמת הפנים היום ניתן לבצע בהרדמה כללית יחסית שטחית או טשטוש מה שמאפשר תהליך התעוררות קל יותר, יצוין כי במהלך הניתוח המנותח אינו חש בדבר.

  איך נראית ההחלמה ?

  לאחר הניתוח ישנו אשפוז לילה בבית החולים וכבר למחרת חוזרים הביתה ללא תחבושות, ניתן להתרחץ ולחפוף את הראש למחרת הניתוח, לרוב , אין כמעט כאבים. ניתן לחזור לפעילות שגרתית לאחר שבועיים ולפעילות גופנית מאומצת לאחר כחודש.

  חשוב להוסיף כי התוצאה הסופית של הניתוח תיראנה בפנים לאחר כחודש עד ששה שבועות ממועד הניתוח.

  מהן תופעות הלוואי והסיבוכים האפשריים לאחר ניתוח להרמת פנים?

  ישנן בצקות, שטפי דם ונפיחויות אך ללא כאבים , תופעות אלו חולפות לאחר מספר ימים.

  לסיכום , ניתוח מתיחת פנים הינה ניתוח בטוח עם אחוזי סיבוכים נמוכים וקבלת תוצאות נהדרות לאותם אנשים המעוניינים להשיב את המראה הצעיר לעור פניהם.

  ניתוח מתיחת פנים אשה מבוגרת

  ד"ר אלכס לבנברג מוסיף: "ניתוח למתיחת פנים מחזיק בממוצע שבע עד שמונה שנים ולעתים אף עשור שלם במידה והמטופל מקפיד על אורח חיים בריא ללא עישון, חשיפה לשמש וירידה משמעותית במשקל התורמים לשמירה על תוצאות הניתוח בנוסף לנתונים התורשתיים. הדבר שאנו מקפידים עליו היום הינו שהתוצאה תיראה טבעית כך שסביבתו הקרובה תבחין בשינוי לטובה אך לא תבחין כי מדובר בתוצאה מניתוח".

  כמו כן, ניתן ואף מומלץ לחזור על הניתוח מספר פעמים במהלך החיים.


  ד"ר אלכס לבנברג
  כירורגיה פלסטית
  ד"ר אלכס לבנברג הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, מנתח פלסטי בכיר ומוערך בישראל ובעולם, לזכותו נרשמו במהלך העשורים האחרונים אלפי ניתוחים, הזרקות וטיפולים קוסמטיים מוצלחים, שביצע כמנתח פלסטי, בקרב לקוחות מרוצים. ד"ר לבנברג מקפיד בעבודתו על...

  להתייעצות עם ד"ר לבנברג
  השאירו פרטים או חייגו
  077-2309330

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות