מאמי מייקאובר: לשחזר את גזרת הגוף לתקופה שלפני הלידה

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר מטאנס
השאירו פרטים או חייגו
077-9973023

  מדיקו > כירורגיה פלסטית

  חלק גדול מהנשים לאחר סיום תהליך הלידות שלהן, מסתכלות על עצמן, נזכרות ומתגעגעות לגוף שהיה להן לפני כל הלידות. ”מאמי מייקאובר“ הוא טיפול המיועד להחזיר לאישה את המראה הצעיר והמתוח באמצעות ניתוח המשלב מתיחת בטן וניתוח חזה.

  צפו בד”ר אליאס מטאנס מסביר על כך בראיון לתכנית חיים בריא

  מהו בעצם ניתוח מאמי מייקאובר?

  שילוב ניתוחים נפוץ בכירורגיה פלסטית אסתטית, כגון שילוב ניתוח עפעפיים ומתיחת פנים, שילוב ניתוח אף וסנטר ועוד.

  מאמי מייקאובר, הינו ניתוח המשלב מתיחת בטן וניתוח חזה, כאשר ניתוח החזה יכול להיות הגדלת שדיים, הרמת שדיים, הרמה והגדלה או הקטנת שדיים. בשנים האחרונות הפך הניתוח למבוקש מאוד בקרב נשים, אשר לא מתכננות הריונות נוספים.

  כידוע, הבטן גדלה בהריון תוך גרימת התרופפות של שרירי הבטן והרקמות הרכות, כמו כן קרעים וסימני מתיחה בעור נפוצים מאוד.

  עודף העור הנותר לאחר הלידה עלול להפריע אפילו תפקודית. לאחר לידות קיסריות לעתים נוצר קפל ועודף עור ושומן מעל הצלקת. במקביל, השדיים בהריון ובהנקה גדלים משמעותית, ולאחר סיום ההנקה מתרחשת התרוקנות של השדיים ונפילה.

  אימהות כיום, חוזרות לפעילות מלאה ושגרת חיים אקטיבית ותוססת, רבות שומרות על אורח חיים ספורטיבי ותזונה נכונה אך לצערנו עודפי העור, נפילת החזה והתרופפות קיר הבטן לא מסתדרים לחלוטין. וכאן תורה של הכירורגיה הפלסטית לשפר, למתוח, להרים ולהחזיר את המצב לקדמותו ולעתים אפילו טוב יותר מבעבר.

  במידה והבעיה הינה רק התרוקנות השדיים ללא נפילה והמטופלת מעוניינת במילוי או תוספת נפח לשדיים אז הפתרון הינו בניתוח הגדלת שדיים. במידה והשדיים נפלו, מבוצעת הרמה או הרמה והגדלה. במידה והשדיים נותרו גדולים וצנוחים מבוצע ניתוח הקטנת שדיים.

  מתיחת הבטן מטפלת ב3 שכבות הבטן: העור, השומן והשרירים.

  העור העודף נכרת והעור הנותר נמתח, הטבור מעוצב מחדש, מבוצעת שאיבת שומן לטיפול במצבורי השומן העיקשים, ושרירי הבטן מהודקים ומוצמדים לקו האמצע במידה וקיימת הפרדות שרירים.

  למי הניתוח מתאים?

  הניתוח מתאים בעצם לנשים לאחר סיום הילודה, אשר מצבם הבריאותי תקין וללא מחלות הפוגמות בריפוי ובהחלמה.

  למי הניתוח אינו מתאים?

  הניתוח אינו מתאים לנשים אשר מתכננות עוד ילודה בקרוב או בכלל,  צריכות לשקול את התועלת מול הסיכון לתוצאה זמנית בלבד או חלקית. מכיוון שהריון נוסף ימתח את הבטן ותתכן התרופפות משמעותית חוזרת של קיר הבטן והעור, כמו כן נפילת שדיים חוזרת. על כן חשוב להתייעץ עם המנתח לגבי נושא זה.

  מטופלות הסובלות מהשמנת יתר, עם מדד BMI מעל 35.

  על מעשנות להפסיק למשך שבועיים לפחות לפני הניתוח ושבועיים לפחות אחרי הניתוח, באופן מוחלט למען הורדת שיעור הסיבוכים והחלמה טובה יותר.

  האם ישנם סיכונים בניתוח?

  בהחלט, כמו כל ניתוח או פרוצדורה רפואית ישנם סיכונים וסיבוכים, חלק כללים וחלקם ספציפיים לסוג הניתוח המדובר, בפגישות הייעוץ טרם הניתוח מקבלים הסבר מלא אודות כל הסיכונים והסיבוכים והסתברות התרחשותם.

  מה תהליך ההחלמה?

  לאחר הניתוח הכאבים הולכים ופוחתים מיום ליום, בשבוע הראשון יש ליטול נוגדי כאבים לפי הצורך.

  למטופלת מותאמת חגורת בטן וחזיית ריפוי מיוחדת, על המטופלת להשתמש בחגורת הבטן והחזיה למשך 6 שבועות.

  בניתוח יתכן צורך בשימוש בנקז אשר יוסר במרפאה בשבוע הראשון להחלמה. לאחר הניתוח יש צורך בהמשך מעקב במרפאה.

  באופן כללי דרושה חופשת מחלה של 14 ימים. חזרה לפעילות גופנית לאחר 6 שבועות באופן הדרגתי.


  ד”ר אליאס מטאנס
  כירורגיה פלסטית
  ד”ר אליאס מטאנס הינו כירורג פלסטי מומחה, בעל מרפאה פרטית בחיפה לניתוחים פלסטיים והזרקות. ד”ר מטאנס הינו מנתח פלסטי עם ניסיון עשיר בניתוחים אסתטיים, קשוב לצורכי המטופלים ומלווה אותם לאורך כל התהליך. כמו כן, מעניק...

  להתייעצות עם ד”ר מטאנס
  השאירו פרטים או חייגו
  077-9973023

   תגובות