פלסטיקה וגינאלית: מגוון טיפולים אסתטיים שחשוב שתכירי

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר ברר
השאירו פרטים או חייגו
072-216-0013

  מדיקו > גינקולוגיה

  בשנתיים האחרונות תחום הפלסטיקה הוגינאלית תפס תאוצה ונשים רבות החלו לפנות למרפאות מומחים לבקש טיפול כזה או אחר שלא היה מודעות אליו קודם לכן. כל מה שרציתן לדעת על הניתוחים והטיפולים המובילים בתחום

  שלושת הניתוחים הפופולריים ביותר בתחום הפלסטיקה הוגינאלית הינם- הקטנה של השפתיים הקטנות של הנרתיק, ניתוח השפתיים הגדולות של הנרתיק והצרת הנרתיק.

  צילום: 123RF

  הקטנה של השפתיים הקטנות

  מי קהל היעד?
  ניתוח הקטנת השפתיים הקטנות הוא ניתוח הפלסטיקה הוגינאלית הפופולארי ביותר בשנתיים האחרונות. הסיבה העיקרית היא שנשים החלו לגלח לגמרי את אזור המפשעה והנרתיק ולכן השפתיים שהיו עד כה מוחבאות ומוסתרות בולטות.

  נשים רבות שכלל לא היו מודעות לצורתן של השפתיים מעוניינות להקטין אותן. העלייה בביקוש לניתוח הגיעה בעקבות המודעות –כיצד השפתיים נראות עם בגדים צמודים, בבגד ים ובעירום.

  בנוסף, ספורטאיות שרוכבות באופן קבוע על אופניים או עוסקות ברכיבה על סוסים מתעניינות ניתוח זה.

  כיצד מתבצע הניתוח?
  ישנן שתי שיטות עיקריות לביצוע הניתוח:

  בשיטה הראשונה מבצעים חיתוך של השפה ולאחר מכן מקטינים אותה ותופרים. בשיטה זו התפר יהיה בחלק החיצוני של השפה וישאיר צלקת. מדובר בניתוח עם תוצאות פחות אסתטיות שכן החיתוך באמצע השפה גורם לשינויי צבע.

  בשיטה השנייה מבצעים חיתוך בחלק הפנימי של השפה ומצמידים את השארית לגוף ועל ידי כך מקטינים את השפה. לאחר ההחלמה לא ניתן לראות כלל תפרים. מדובר בניתוח מסובך יותר אך עם תוצאות הרבה יותר טובות.

  החלמה והתאוששות:
  הניתוח מתבצע באשפוז יום. בשלושת הימים לאחר הניתוח על האישה לנוח בבית מכיוון שמדובר בתפרים עדינים במיוחד. ההחלמה איטית ותיתכנה בצקות ושטפי דם במקום אך כל אלה נספגים ועוברים עם הזמן.
  יש לרחוץ את המקום שלוש פעמים ביום על מנת למנוע התפתחות זיהומים.

  ניתוח בשפתיים הגדולות של הנרתיק

  מי קהל היעד?
  נשים לאחר לידות וגם נשים בגיל המעבר אשר מרגישות שהשפתיים הגדולות רפויות ומעוניינות להדק אותן. חשוב לציין שאין כזה דבר 'שפתיים תקינות' מבחינה רפואית ולכן מדובר רק בצורה החיצונית שלהן ובנוחות של האישה עצמה.

  כיצד מתבצע הניתוח?
  המנתח מבצע חתך לאורך השפתיים הקטנות וזאת על מנת שלא תישאר צלקת הנראית לעין- ומקטין. במידה והאישה מעוניינת דווקא לנפח את השפתיים ולא להקטין אותן- ניתן לבצע השתלת שומן במקום או להזריק חומר מילוי.

  הצרת הנרתיק

  מי קהל היעד?
  רוב הנשים שמעוניינות בביצוע ניתוח להצרת הנרתיק הינן נשים בטווח הגילאים 30-40 בעיקר לאחר לידות. כמעט אצל כל הנשים הנרתיק מתרחב כאשר יש כאלה שהעניין מפריע להן יותר מלאחרות והן מעוניינות להצר אותו.
  הניתוח לא מומלץ לנשים צעירות המעוניינות להיכנס להריון נוסף שכן לאחר מכן יהיה צורך בניתוח נוסף.

  כיצד מתבצע הניתוח?
  הניתוח נמשך כחצי שעה במהלכו מוציא משולש מחלקו האחורי של הנרתיק שמכוון לישבן ועל ידי כך מחזק את רקמת החיבור המקומית ולאחר מכן תופר וסוגר את הרירית.
  התפרים הינם פנימיים ולכן אין כאבים לאחר הניתוח, אלא אם כן בוצע תפר חיצוני שעלול לגרום לכאבים ואי נוחות ומעט דימום.

  החלמה והתאוששות:
  הניתוח מתבצע באשפוז יום, כאשר המנותחת חוזרת לתפקוד רגיל מספר ימים לאחר הניתוח. אסור לקיים יחסי מין חודש וחצי לאחר הניתוח

  הצרת הנרתיק ללא ניתוח

  לאחרונה הגיע לארץ מכשיר בשם Thermiva אשר נועד לבצע הצרה של הנרתיק ללא ניתוח, ונמצא בשימוש בלעדי במרפאת TLVMEDICAL.

  מי קהל היעד?
  נשים הסובלות מבריחת שתן במאמץ עקב התרחבות הנרתיק או מתופעות של יובש בנרתיק בעקבות שינויים הורמונליים וגיל המעבר שהתופעה אצלן לא מצדיקה ניתוח או שאינן מעוניינות לעבור ניתוח.

  כיצד מתבצע הטיפול?
  הטיפול נעשה על ידי החדרת מכשיר מיוחד שעובד על טכניקה משולבת של גלי רדיו עם חימום עדין של האזור. מדובר בטיפול מקומי קצר ונעים שלאחריו האישה חוזרת במיידי לפעילות רגילה.
  יש צורך בשלושה טיפולים בהפרש של חודש בין טיפול לטיפול אך ניתן להרגיש הקלה משמעותית בתופעת היובש ובבריחת שתן במאמץ כבר לאחר הטיפול הראשון.

  החלמה והתאוששות:
  אין תופעות לוואי לטיפול ואין תקופת התאוששות כאשר תחושה של הקלה והקלה בסימפטומים ניתן להרגיש כבר למחרת הטיפול הראשון.


  ד"ר מיכאל ברר
  יילוד וגינקולוגיה
  ד"ר מיכאל ברר הינו מומחה לגינקולוגיה ומיילדות, משתתף תדיר בכנסים בינלאומיים מובילים בתחום צוואר הרחם ואולטרא סאונד. ד"ר ברר דובר השפות: עברית, אנגלית, צרפתית וגרמנית ברמת שפת אם.

  להתייעצות עם ד"ר ברר
  השאירו פרטים או חייגו
  072-216-0013

   תגובות