שאיבת שומן

מדיקו > מדריכים > כירורגיה פלסטית > שאיבת שומן
שאיבת שומן
רופאים שעשויים לסייע לך: 65 רופאים בתחום שאיבת שומן
כמה עולה: 10,000 - 18,000
35 תמונות של שאיבת שומן
זמן החלמה: 2 שבועות
סוג הרדמה: מקומית או כללית

מדריך שאיבת שומן

שאיבת שומן היא פרוצדורה קוסמטית אשר מסירה מגופך רקמות שומן שלא הצלחת להיפטר מהם באמצעות תזונה וספורט. הניתוח מתבצע על ידי מומחה לרפואה פלסטית או רופא עור על אזורים שונים בגוף, כמו ירכיים, בטן, ישבן, גב או פנים, כדי לשפר את המראה שלהם.

הפרוצדורה יכולה להתבצע במקביל עם ניתוחים פלסטיים אחרים, כמו למשל מתיחת פנים, הקטנת חזה או מתיחת בטן.


התאמה לניתוח

עליך להיות בטווח של 30% מעל המשקל האידיאלי שלך, עם עור חלק (שאיבת שומן לא מונעת צלוליטיס, זה משהו שחשוב מאד להבין) ולא לעשן. לא מומלץ לבצע את הניתוח אם ישנן בעיות עם זרימת דם, מחלת לב, סכרת או מערכת חיסונית חלשה.


מה חשוב לדעת?

השלב הראשון – ייעוץ עם הרופא המנתח, יש לשוחח איתו על המטרות שלך, על האפשרויות הקיימות, הסיכונים, היתרונות והעלויות. חשוב מאד לשאול את כל השאלות שנראות לך רלוונטיות. אם החלטתם להתקדם, הרופא המנתח ינחה אותך כיצד להתכונן לניתוח. זה יכול לכלול מגבלות תזונה וצריכת האלכוהול.

יש לשאול את הרופא המנתח שאלות לגבי תקופת ההחלמה – סוגי תרופות, סוגי תחבושת, תפרים והסרת תפרים וכמובן לוודא האם יש צורך להגיע לביקורת.


תמונות לפני ואחרי – שאיבת שומן:

תמונות נוספות בתחתית העמוד


למה לצפות מהניתוח?

לרוב שאיבת שומן יכולה להתרחש גם במשרדים של הרופא המנתח אם הם מותאמים לכך או בחדר ניתוח. יש לוודא שהמקום אליו מגיעים מציג את כל הרישיונות הדרושים ועונה לכל הסטנדרטים המקצועיים.
בסיום הניתוח ניתן להשתחרר הביתה, אך חשוב לדאוג שמישהו יסיע אותך.

במידה ובניתוח הוסרו כמויות שומן גדולות, הרופא יכול להמליץ להישאר לילה נוסף להשגחה. לפני שמתחיל הניתוח הרופא מסמן על גופך את האזורים המטופלים. ייתכן והוא יבחר לצלם תמונות כדי להשתמש בהן בהמשך ולראות את ההתקדמות אחרי ההחלמה. בהתאם לסוג, היקף השאיבה והשיקולים של הרופא המנתח, יוחלט על הרדמה כללית או הרדמה מקומית.


סוגים שונים של שאיבת שומן

ישנם כמה שיטות לשאיבת שומן, אך בכולן יש שימוש בצינור דק, קנולה, המחובר למנוע ששואב את השומן מהגוף שלך. שיטה אחת של שאיבה כוללת הזרקות נוזל סטרילי לאזור ממנו יש לשאוב שומן, יחד עם משככי כאבים. הזרקה זו מקלה על השאיבה עם פחות איבוד דם וכאב.

ישנה שאיבת שומן באמצעות אולטרה-סאונד – בשיטה זו משתמשים באנרגיית גלים מתחת לעור כדי להרוס את קירות תאי השומן, זה מקל וגם עוזר מעט לשפר את מרקם העור לאחר השאיבה. בשיטת שאיבה נוספת תאי שומן נהרסים על ידי לייזר.

שאיבת שומן גם מתחלקת בהתאם להיקף שלה – שאיבה קטנה, בינונית וגדולה. ההבדל כאן באזורי השאיבה ובעלויות.

צפו בד”ר אלכס לבנברג מסביר על שאיבת שומן בלייזר בתכנית המילון הרפואי בנחיית פרופ’ קרסו


תקופת ההחלמה מהניתוח

לרוב באזורים בהם בוצעה השאיבה תהיה נפיחות, שטפי דם ובצקת לפחות למשך כמה שבועות. כדי לשלוט על הנפיחות ייתכן ויהיה צורך בחבישת לחץ למשך חודש או חודשיים. לעתים, על מנת למנוע זיהום, יש צורך בנטילת אנטיביוטיקה.

רוב האנשים יכולים לחזור לעבודה כבר אחרי כמה ימים ולפעילות רגילה תוך שבועיים, אך חשוב לזכור כי תהליך החלמה הוא אישי ומשתנה מאדם לאדם.


סיבוכים אפשריים

אף על פי שמדובר בניתוח קוסמטי, כמו בכל ניתוח ייתכנו בו סיבוכים ולכן מומלץ מאד לבחור ברופא מנתח מומחה ומתמחה בסוג כזה של ניתוחים. סיבוכים אפשריים בעלי סבירות מינימלית: דימומים, מצבורי נוזל (סרומה – מעין “כיסים” של נוזל שנוצרים מתחת לעור), זיהום מקומי, חוסר סימטריה בין אזורי השאיבה השונים, אובדן תחושה ונמלול.

במקרים נדירים מאוד וכאשר הפעולה מבוצעת ע״י רופא שלא עבר הכשרה בנושא יתכנו סיבוכים רציניים יותר כגון נזק לעצבים, כלי דם, שרירים, ריאות ואיברים פנימיים אחרים.

סיבוך נוסף הינו היווצרות של קריש דם בוורידים עמוקים. קרישי דם יכולים להיות מאד מסוכנים אם הם מצליחים להגיע לאזורים אחרים גוף שלך.


מה המחיר של שאיבת שומן?

שאיבת שומן קטנה תעלה לכם כ-10,000 ₪, מתוכם כ-4,000 ₪ תשלום על חדר ניתוח וכ-6,000 ₪ על ניתוח עצמו, טיפול ומעקב.
שאיבת שומן בינונית תעלה לכם כ-14,000 ₪, מתוכם כ-6,000 ₪ תשלום על חדר ניתוח וכ-8,000 ₪ על ניתוח עצמו, טיפול ומעקב.
שאיבת שומן גדולה תעלה לכם כ-18,000 ₪, מתוכם כ-8,000 ₪ תשלום על חדר ניתוח וכ-10,000 ₪ על ניתוח עצמו, טיפול ומעקב.

שאלות ותשובות בנושא

האם התוצאות של שאיבת שומן בלתי הפיכות?

בזמן שאיבת השומן תאי שומן מוסרים לצמיתות, אם כי לרוב נשארים תאי שומן שאריתיים גם באיזורי השאיבה. אבל אם תהיה עליה חוזרת במשקל, תאי שומן קיימים יכולים להתנפח בשאר הגוף. כדי לשמור על הגזרה החדשה אחרי הניתוח, חשוב לשמור על התזונה ולבצע בקביעות פעילות גופנית.

מי מחליט איזו כמות השומן שואבים?

זה תלוי במשקל עודף, אזור השאיבה, הצרכים שלך המנותח/ת וכמובן המלצת הרופא המנתח

האם אזדקק למתיחת עור אחרי שאיבת שומן?

תלוי במצב העור וכמות השומן הנשאב וכמובן בהמלצות הרופא המנתח.

תגובות

 • חנה אלה 11 בדצמבר 2020 0:37

  שלום,
  אני מתעניינת בשאיבת שומן בלייזר.אשמח לפרטים.
  תודה
  חנה

   הגב

  1. מערכת מדיקו 13 בדצמבר 2020 12:54

   שלום חנה,
   תוכלי להשתמש בכלי החיפוש שלנו ולחפש רופאים המבצעים שאיבת שומן.
   בברכה, צוות מדיקו.

    הגב

המדריך נכתב בתמיכה של

ד"ר אורן ויסמן
כירורגיה פלסטית
ד”ר אורן ויסמן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, בעל קליניקה פרטית לניתוחים פלסטיים שחזורים ואסתטיים בתל אביב. ד”ר ויסמן פרסם למעלה מ-50 מאמרים בעיתונות הרפואית הפלסטית ומרצה בין לאומי בכנסים בחו”ל.

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר