המסת שומן

מדיקו > מדריכים > אסתטיקה > המסת שומן
המסת שומן
רופאים שעשויים לסייע לך: 5 רופאים בתחום המסת שומן
כמה עולה: 4,500 - 8,000 לאזור בודד
10 תמונות של המסת שומן
זמן החלמה: מיידי
סוג הרדמה: ללא

מדריך המסת שומן

במאמר זה תוכלו לקרוא על:

מהי המסת שומן?

המסת שומן הפכה לאחד מתהליכי הצרת ההיקפים המתקדמים והנפוצים ביותר בשנים האחרונות. והיא ידועה גם בשמה הלועזי- ליפוליזיס.

זהו הליך אשר עושה שימוש בטכנולוגיות שונות על מנת להרוס את תאי השומן בגוף ועל ידי כך, מפחית את מספרם ומקטין את נפח רקמת השומן.

מספר תאי השומן הקיימים בגופנו נקבע לאורך ילדותנו ונעצר בסיום גיל ההתבגרות. מאותה נקודת הזמן, מספר התאים איננו משתנה, ובנסיבות טבעיות הם אינם מתמעטים או מתרבים, אלא רק מתנפחים או מתכווצים.

המסת שומן מפחיתה את מספר התאים הקיימים, כך שלאחריה, כמות תאי השומן באזור המטופל היא נמוכה יותר מזו שהייתה בו לפניו.

אבדן נפח רקמת השומן עלול להיות כרוך ביצירת רפיון עורי ולכן לעתים נהוג לשלב טיפול המסת שומן עם טיפול למיצוק העור. בכל אחד מהטיפולים שאינם פולשניים ניתן להפחית עד מספר ס"מ מהיקף האזור כאשר התהליך כרוך לרוב במספר טיפולים.

צפו בסרטון: ד"ר להבית אקרמן על הטכנולוגיה החדשה להמסת שומן והצרת היקפים ללא ניתוח בתוכנית "סטטוסקופ"


תמונות לפני ואחרי של המסת שומן:

תמונות נוספות בתחתית העמוד


אלו שיטות קיימות להמסת שומן?

טיפולי המסת שומן נחלקים לשני סוגי טיפולים עיקריים:

  1. טיפולים המבוססים על ידי אנרגיה (כלומר מכשור המעביר אנרגיה לתאי השומן אשר הורסת אותם).
  2. טיפולים המבוססים על חומר כימי הפוגע באופן סלקטיבי ברקמת תאי השומן.

בכל סוגי הטיפולים (כימי או מבוסס אנרגיה) נוצרת פגיעה קטלנית בתאי השומן, המובילה לפירוקם. תכולת השומן שנמצאת בתוכם לרוב נשפכת החוצה מן התא ונשטפת אל הדם. משם לרוב היא נצרכת על ידי איברים שונים בגופינו או מתפנה דרך מסלולים אחרים.

לאחר הטיפול הגוף פולט בעצמו את תאי השומן המתים באופן טבעי. זו הסיבה שלאחר טיפול המסת שומן יעיל לא תתרחש שוב השמנה באזור שטופל.

יחד עם זאת, יש לזכור שחשוב לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, על-מנת שלא להשמין באזורי גוף אחרים, שכן ההליך אינו מבטיח ירידה במשקל אלא מטפל ב"כרית" שומן ממנה אנו מתקשים להיפטר דרך הדיאטה (לדוגמה, סנטר).

המסת שומן על ידי מכשור מבוסס אנרגיה נחלקת גם היא לשניים:

  1. המסת שומן בקור: שיטה זו הפכה לאחד מהטיפולים הנפוצים ביותר בישראל בשנים האחרונות. לעתים קרובות, ניתן למצוא אותה גם תחת השמות הקפאת שומן או קריוליפוליזיס (Cryolipolysis). הטיפול מבוסס על העובדה שכשטמפרטורת תאי השומן בגוף צונחת מתחת למינוס 10 מעלות צלסיוס, הם נהרסים ומומתים. ישנם מכשירים שונים המטפלים בשיטה זו וביניהם קולטק ו-CoolSculpting.
  2. המסה שומן בחום -שיטה זו מבוססת על מספר סוגי אנרגיות אפשריות- גלי רדיו (radio frequency), גלי קול (ultrasound) או אנרגיה חשמלית. כל אחת מסוגי אנרגיה זו למעשה נספגות על ידי רקמת השומן ומומרות לאנרגיית חום הפוגעת באופן קטלני בתאי השומן.

צפו בסרטון: ד"ר יאיר גילוני על המסת שומן בקור או בהקפאה ב"מילון הרפואי בוידאו"


איך אדע האם אני מתאים להמסת שומן?

ההליך מיועד לסובלות (ולסובלים) ממצבורי שומן עודף קטנים באזורים כמו הבטן, המותניים, הברכיים, הירכיים חיצוני ופנימי, הישבן, הגב ואזורים נוספים בגוף, לא כולל החזה או הפנים.

המסת שומן יעילה כטיפול במצבורי שומן מינוריים שאינם מגיבים לדיאטה. מטופלים יחסית רזים, עם אזור בעל "כרית" שומן שאינה פרופורציונלית לממדי הגוף.

כך לדוגמה: סנטר יכול להיות אזור קלסי לטיפול המסת שומן, וגם כרס קטנטנה שאינה מגיבה לירידה במשקל.


למי אינו מתאים הטיפול?

מטופלים הסובלים מעודף משקל משמעותי/השמנה אינם מתאימים להליך, כמו גם אלו הסובלים מבעיות זרימת הדם, מבעיות בקרישת דם, נשים הרות או מניקות. לסובלים מאלרגיה לקור או חום, המסת שומן בקור/חום אינה מתאימה, או למטופלים שיש להם צלקת בת פחות משנתיים באזור המטופל במקרים בהם מבוצעת המסת שומן באמצעות קור (הדורשת שאיבת האזור לתוך מתקן הקירור).

המסת שומן


באלו מצבים טיפול במרפאה לא יספיק ואצטרך לעשות זאת במסגרת חדר ניתוח?

המסת שומן אינו טיפול המתבצע בחדר ניתוח אלא במסגרת מרפאתית בלבד.

בחדר ניתוח מבוצעים טיפולים כגון: שאיבת שומן וכדומה. במצב בו ישנה כמות שומן גדולה יותר, טיפול המסת שומן לא יתאים ואז יש לשקול שאיבת שומן במסגרת מרפאתית ו/או שאיבת שומן המתבצעת תחת הרדמה כללית בחדר הניתוח.


האם יש משהו שעלי לציין בפני הרופא לפני תחילת הטיפול?

במידה וקיימת רגישות לתרופות מסוימות ו/או חומרי הרדמה חשוב לעדכן בכך את הרופא המטפל. פרט לכך, הטיפול בטוח ביותר ומהווה תהליך פגיעה סלקטיבי בתאי שומן.

המסת שומן


כמה זמן לוקח הטיפול במרפאה?

אורכו של טיפול בודד הוא 30-60 דקות. במהלך הטיפול מקבלים תאי השומן באזור המטופל טיפול הנחשבת להרסני עבורם אולם רק עבורם, לא מבוצעת פגיעה ברקמות או בתאים אחרים, בשל פגיעותם הייחודית של תאי השומן לטמפרטורה המושגת בתהליך או לחומר המוזרק.


לאלו תוצאות אפשר לצפות ותוך כמה זמן?

תהליך ההתפנות של תאי השומן המתים מהגוף אורך כחודש וחצי עד שלושה חודשים ולכן יש להמתין לפחות חודשיים מהטיפול עד לקבלת תוצאות. מרבית סדרות הטיפול המומלצות לאזור בודד הן בנות שלושה טיפולים ומעלה, כמספר שבועות (4-6) מפרידים בין טיפול אחד לבא אחריו.

גם לאחר הטיפול האחרון בסדרה יש להמתין כחודש וחצי, עד שתאי השומן המתים יסולקו מהגוף, כך שניתן לומר, כי את התוצאות הסופיות ניתן לראות כחמישה חודשים לאחר הטיפול הראשון הפותח את הסדרה.

המסת שומן


לכמה זמן מחזיקות התוצאות?

מספר תאי השומן בבגרותנו (לאחר גיל 8 שנים) איננו משתנה ובנסיבות טבעיות הם אינם מתמעטים או מתרבים, אלא רק מתנפחים או מתכווצים. המסת שומן מפחיתה את מספר התאים הקיימים, כך שלאחריה, כמות תאי השומן באזור המטופל היא נמוכה יותר מזו שהייתה בו לפניו ותוצאה זו נשמרת לאורך כל חיינו.

יחד עם זאת, יש לזכור שחשוב לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, על-מנת שלא להשמין מאחר וכל עליה במשקל יכולה להרוס את התוצאה שהושגה בטיפול.


האם הטיפול כרוך בתופעות לוואי או סיבוכים?

הטיפול נחשב לבטוח מאוד ואינו כרוך בתופעות לוואי משמעותיות, בייחוד בגלל סלקטיביות תהליכי הטיפול לרקמת השומן. בזמן (ומיד לאחר הטיפול) המטופל/ת עלולים לחוש תחושת עקצוץ או גירוד.

במרבית הטיפולים מיד לאחר הסיום, עיסוי יסודי יכול להחזיר את המצב לקדמותו, יעלים את תחושת הנימול / עקצוץ (במידה והיא קיימת) וישלח אתכם להמשיך את שגרת יומכם ללא כל הפרעה.

במקרים מסוימים, כמו בטיפולי המסת שומן בזריקות, עלולה להיות מעט נפיחות ו/או רגישות באזור המטופל.

המסת שומן


מה המחיר של המסת שומן?

עבור סדרת טיפולים לאזור בודד המחיר ינוע בין 4,500-8,000 ₪.

שאלות ותשובות בנושא

האם הטיפול כואב?

הטיפול איננו מלווה בכאב שאיננו נסבל. לעתים קיימת אי נוחות מסוימת והיא לרוב נעלמת בזמן קצר לאחר סיום הטיפול.

האם הטיפול כרוך בהרדמה?

הטיפול אינו כרוך בהרדמה.

האם מדובר בסדרה של טיפולים או טיפול אחד?

במרבית המקרים הטיפול לאזור בודד מבוסס על שלושה טיפולים ומעלה וטיפול בודד אינו יעיל מספיק. כמספר שבועות (4-6) מפרידים בין טיפול אחד לבא אחריו.

תגובות

 • מעיין 3 בפברואר 2023 7:31

  אשמח לשמוע עוד על המסת שומן בסנטר כפול

   הגב

  1. מערכת מדיקו 8 בפברואר 2023 17:07

   היי מעיין,
   בסוף המדריך מופיעים הרופאים המטפלים.
   תוכלי לבחור מרפאה לפי איזור, תחבורה ופרמטרים נוספים וליצור איתם קשר בטלפון או בטופס שמופיע באתר

    הגב

המדריך נכתב בתמיכה של

ד״ר גיא שלום
רפואת עור
ד"ר גיא שלום הינו מומחה לרפואת עור ואסתטיקה, בעל מרפאה פרטית בנס ציונה. ד"ר שלום שימש כעורך, חבר מערכת או סוקר בכתבי עת מדעיים ומקצועיים, נוטל חלק בפרסום מאמרים מדעיים ומקצועיים רבים בתחום רפואת העור...

תמונות לפני ואחרי של רופאים מהאתר