עברתם ניתוח לקיצור קיבה? תוספי התזונה שאתם חייבים לצרוך

למידע והתייעצות

למידע נוסף
השאירו פרטים או חייגו
077-4447317

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > תזונה ודיאטה

  יותר ויותר אנשים בשנים האחרונות עוברים ניתוח לקיצור קיבה ונדרשים לתוספי תזונה , הן לפני והן אחרי הניתוח. חשוב לזכור שאין להפסיק ליטול את התוספים גם שנים רבות לאחר הניתוח.

  אם בעבר היה עליהם ליטול בין שמונה לבין עשר טבליות שכוללות מגוון ויטמינים הרי שהיום הם יכולים למצוא את כל מה שהם צריכים להזנת גופם בטבלייה אחת בלבד שמכילה 24 ויטמינים שונים

  ד"ר כרמיל עזרן, הממונה על רוקחות קלינית במרכז ההשמנה "הרצליה מדיקל סנטר", מרחיבה אודות התוסף מולטי ויטמין בשם "בריאמיל" שפותח במיוחד למחלימים מניתוחים לקיצור קיבה, בשיתוף צוותים רפואיים. צפו בראיון המלא:

  מדוע חשוב לצרוך תוספי תזונה באופן קבוע לאחר לאחר ניתוחים בריאטריים?

  ניתוח בריאטרי הוא ניתוח לקיצור קיבה שמבוצע כחלק מהטיפול בהשמנת יתר ומוצע בסל הבריאות לאנשים שמדד ה-BMI שלהם עומד על 40 ומעלה אשר סובלים גם ממחלות רקע לרבות סוכרת.

  ישראל מובילה את היקף הניתוחים הבריאטריים לכל נפש ביחס לעולם, ואכן ישנה עלייה בהיקף הניתוחים מסוג זה שמבוצעים מדי שנה.

  שנם מספר סוגי ניתוחים, ובכולם עצם פעולת הניתוח גורמת לתת-ספיגה לא רק של מזון אלא גם של ויטמינים ומינרלים חיוניים לגוף. מסיבה זו מומלץ לכל מועמד ולכל מחלים מניתוח בריאטרי לצרוך באופן קבוע תוספי תזונה.

  מהו תוסף התזונה "בריאמיל"?

  תוסף התזונה "בריאמיל" נוצר כחלק משיתוף פעולה בין מומחים בכירורגיה, דיאטניות קליניות ורוקחים קליניים.

  התוסף נוצר מתוך צורך מהותי לתוסף תזונה איכותי ונוח לצריכה (ישנה אופציה לטבליות לעיסה וגם בליעה) תוך כדי עמידה בהנחיות הבינלאומיות למטופלים שעברו בריאטרי.

  תוסף התזונה "בריאמיל" מכיל 24 ויטמינים ומינרלים שונים הדרושים לכל אדם, ובפרט לאנשים שנותחו בניתוח בריאטרי, אשר סובלים מתת-ספיגה. התוסף מתאים להשלמת חוסרים כהכנה לניתוח וכן לתמיכה בהסתגלות למצב החדש לאחר הניתוח.

  תכולת המוצר

  תוסף התזונה "בריאמיל" מאגד  את כלל הויטמינים והמינרלים הנדרשים לאדם בטבלייה אחת, כולל סידן וברזל, מה שמאפשר חיסכון משמעותי בזמן ובכסף ומעלה את הסיכוי להתמיד בצריכת התוסף ובכך לדאוג לבריאותו של המטופל שעבר ניתוח.  ראוי להדגיש כי התוסף כשר ((OU, ללא גלוטן וללא לקטוז.  

   

  המלצות צריכה

  ברוב המקרים מטופלים חושבים שדי בתקופה של שנה אחת לאחר הניתוח כדי לחזק את הגוף ולהשיב את החוסרים בוויטמינים ובמינרלים שאבדו. זוהי טעות גדולה!

  אובדן הויטמינים והמינרלים הוא מצב בריאותי מתמשך משום שהקיבה סופגת פחות מזון וכפועל יוצא מכך גם פחות ערכים תזונתיים. מסיבה זו מרבית הבעיות הבריאותיות מתחילות לאחר שנתיים ממועד הניתוח ולכן חשוב לצרוך את תוסף התזונה "בריאמיל" לאורך כל תקופת החיים.

  מינונים מומלצים: המינון המומלץ הוא בין טבליה לבין שתי טבליות ביום בסמיכות לארוחה, כל מיכל "בריאמיל" מכיל 60 טבליות . התוסף זמין לרכישה בבתי המרקחת בישראל. יש לאחסן במקום קריר.

  *ילדים, נשים הרות, נשים מניקות ואלו הנוטלים תרופות מרשם נדרשים להיוועץ ברופא לפני השימוש.


  ד"ר כרמיל עזרן
  רוקחות קלינית
  ד"ר כרמיל עזרן הינה מנהלת מחלקת איכות, בטיחות ומניעת זיהומים, ממונה על רוקחות קלינית, מרכז בריאטרי, הרצליה מדיקל סנטר.

  למידע נוסף
  השאירו פרטים או חייגו
  077-4447317

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות