חולמים על שיניים ישרות? המדריך ליישור שיניים

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר פינקלשטיין
השאירו פרטים או חייגו
077-2309326

מדיקו > רפואת שיניים

יישור שיניים נועד לטפל בבעיות אסתטיות ותפקודיות של מערכת הלעיסה ולפתור מראה שיניים עקומות או חופפות, מדובר לא רק במפגע אסתטי אלא גם בריאותי העלול לגרום לעששת, נסיגת חניכיים ואף לבעיות נשימה. טיפול חדשני מאפשר גם לבצע יישור שיניים שקוף ובלתי נגלה לעין. כל מה שרציתם לדעת על יישור שיניים | מדריך 

על כך מסבירה ד”ר תמר פינקלשטיין בתכנית המילון הרפואי בווידאו בהנחיית פרופ’ קרסו

יישור שיניים הינו פרוצדורה המתבצעת על ידי מומחה ליישור שיניים, אורתודונט, אשר בנוסף ללימודי רפואת השיניים, עבר התמחות ספציפית באורתודונטיה. משך ההתמחות הינו כארבע שנים ובסיומה עבר המומחה את בחינות ההתמחות של משרד הבריאות.

מתי מומלץ לעבור בדיקה של השיניים לצורך יישור?

בדיקה ראשונה מומלצת כבר בגילאים  7-8 וזאת על מנת לשלול בעיות היכולות להופיע כבר בשלב זה ואשר טיפול מוקדם בהן ימנע החמרה של הבעיה בעתיד.

לרוב, ההמלצה תהיה להמתין לשלב בו רוב השיניים הנשירות התחלפו, אך קיימות מספר אינדיקציות המחייבות התערבות מוקדמת.

הבעיה הנפוצה ביותר בגיל צעיר זה הינה חוסר התאמה ברוחב הלסת העליונה ביחס ללסת התחתונה הגורמת לסטיית הלסת התחתונה. הטיפול המוקדם יכלול שימוש מכשיר נשלף או קבוע שמטרתו להרחיב את הלסת העליונה וליצור איזון בין הלסתות.

בעיות נוספות המטופלות בגיל צעיר הינן בליטה חמורה של השיניים העליונות, מנח הגורר קושי בסגירת השפתיים וסיכון לשיניים הקדמיות , סגר צלבי באזור השיניים הקדמיות- מצב בו שן תחתונה נמצאת קדמית לשן עליונה, דבר העלול לגרור בעיית חניכיים ועידוד גדילה לא תקינה של הלסת התחתונה, צפיפות רבה או מצב של שיניים כלואות שאינן בוקעות בזמן.

שיניים יפות

טיפול ליישור שיניים נפוץ ביותר בקרב בני נוער בשלב בו רוב השיניים הנשירות התחלפו. יש להדגיש שמומלץ כאמור להיבדק לפני תחלופת כל השיניים שכן ניתן לנצל את תהליך התחלופה עצמו לפתרון חלק מהבעיה.

בקרב בני הנוער, המכשור הנפוץ הינו סמכים חיצוניים (מתכתיים או שקופים) וכן שימוש במכשור הנועד לשפר את היחס בין הלסתות במקרה הצורך (רסן, קפיצים או כל מכשור אחר הנועד לצורך זה). בגיל ההתבגרות אנו נמצאים בפרק זמן ייחודי בו ניתן לנסות לשנות את דפוס הגדילה של המתרפא.

כך, מתרפא שמגיע עם לסת תחתונה אחורית ופער גדול בין שיניים עליונות ותחתונות, יוכל ליהנות ממכשור הנועד להקטין את הפער בין הלסתות.

אצל מבוגרים שסיימו את תהליך הגדילה, הדרך היחידה לצמצם פער בין הלסתות הינה על ידי ניתוח של הלסתות ומכאן החשיבות להגיע לטיפול לפני שיא הגדילה.

בשנים האחרונות עולה מספר המבוגרים המגיעים לטיפול אורתודונטי. הסיבות לטיפול בגילאים אלה הינם אסתטיים ברובם אך גם כטיפול מקדים לשיקום ולצורך שיפור היגיינת הפה והשיניים.

כתרים לשיניים

קיימות היום שיטות חדשניות המאפשרות יישור שיניים שאיננו נראה המאפשר המשך שגרת החיים “מבלי שכולם ידעו”.

שיטות חדשות אלה מבוססות על טכנולוגיות מתקדמות המשלבות תכנות תלת מימד והמאפשרות ייצור מכשיר המותאם אישית למטופל ספציפי.

בין השיטות ניתן למצוא את אינקוגניטו בה משתמשים בסמכים פנימיים המודבקים על גבי הצד הפנימי של השיניים וכן את אינויזליין הכוללות שימוש בפלטות שקופות נשלפות אשר לא נראות לעין ובכך היתרון המשמעותי של הטיפול.

למדריך “יישור שיניים שקוף” הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

יישור שיניים INVISALIGN
קשתיות שקופות INVISALIGN

טיפול בשיטת Invisalign כולל סדרה של קשתיות יישור שקופות כמעט בלתי נראות, הניתנות להסרה, שיש להחליפן כל שבועיים לקשתית הבאה בסדרה. כל קשתית מיוצרת באופן מותאם אישית לשיניים שלכם בלבד. בהרכבת הקשתית, השיניים שלכם יזוזו לאט לאט, שבוע אחר שבוע עד שיתיישרו למקומם הסופי שנקבע על ידי רופא השיניים שלכם

הטיפול האורתודונטי מתחיל תמיד בבדיקת ייעוץ בה המומחה בודק את המתרפא ומפנה לתיק צילומים הכולל צילומי פנים ושיניים.

לאחר מכן נלקחות מידות של השיניים ויחד עם הצילומים וממצאי הבדיקה ניתנות למתרפא חלופות הטיפול השונות. לאחר החלטה לגבי תכנית הטיפול הנבחרת נקבע תור למסירת המכשיר ותחילת הטיפול.

כמה זמן אורך הטיפול?

משך טיפול ממוצע הינו שנתיים אך ישנם מקרים המסתיימים לאחר פרק זמן קצר בהרבה וישנם מקרים מסובכים שעלולים להמשך זמן רב יותר. תדירות הביקורים אצל האורתודנט הינה בין 4-6 שבועות עד לסיומו המוצלח של הטיפול.

יישור שיניים ילדים

הצלחת הטיפול האורתודונטי תלויה בגורמים רבים. חומרת הבעיה ההתחלתית, שיתוף פעולה של המתרפא והקפדה על ההנחיות בשימוש במכשור, הגעה קפדנית לתורים וכמובן שמירה על היגיינה ללא רבב. כל אלה יבטיחו תוצאות מקסימליות

לאחר סיום הטיפול מתחיל שלב הרטנציה או השמירה על התוצאה. יש להדגיש שמנח השיניים כמו כל דבר אחר בגופינו (עור, שיער, עצמות) איננו יציב.

אם רוצים לשמר את תוצאת הטיפול האורתודונטי ליישור השיניים, יש להשתמש בקיבועים קבועים ובפלטה לשימוש בלילה. האחריות על שימור התוצאה הינה של המטופל. ככל שיקפיד על ההוראות ויאריך את השימוש בפלטות, כך יאריך את שימור התוצאה אליה הגענו בסיומו של הטיפול.

דירוג:

5 גולשים דירגו 5.0
ד"ר תמר פינקלשטיין
אורתודונטיה
ד”ר תמר פינקלשטיין הינה מומחית לאורתודונטיה, בעלת ניסיון רב שנים, מאות מטופלים ומרפאת מומחים ליישור שיניים בגבעת שמואל, סביון ואלקנה. ד”ר פינקלשטיין משמשת כמדריכה קלינית בתכנית ההתמחות הבינלאומית ללימודי אורתודונטיה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת...

להתייעצות עם ד”ר פינקלשטיין
השאירו פרטים או חייגו
077-2309326

תגובות

דירוג: