הרמת סינוס בשיטת IRaise : יותר מהר ופחות כואב בדרך להשתלת שיניים

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר אמינוב
השאירו פרטים או חייגו
077-230-9344

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > רפואת שיניים

  השתלת שיניים הפכה בשנים האחרונות לפרוצדורה מאוד נפוצה וכעת גם הרבה יותר פשוטה,פיתוח ישראלי חדש מאפשר ביצוע הרמת סינוס יחד עם השתלת שיניים בתוך פחות משעה אחת ועם תופעות לוואי מינימליות | מדריך לטיפול החדשני להרמת סינוס והשתלת שיניים 

  ד"ר עמנואל אמינוב מסביר על הרמת סינוס בשיטת IRaise

  היכולת להחדיר שתל דנטלי תלויה בכמות העצם הנמצאת בלסת. במידה ויש ספיגת עצם מוגברת, הלסת ורקמת החניכיים לא יקלטו את השתל והוא לא יחזיק את מבנה השן המורכב עליו.

  IRaise עושה שימוש בשתל ייחודי המוחדר לחניכיים בטכניקה זעיר פולשנית, ומאפשר לבצע פעילות שעד כה דרשה עבודה כירורגית מורכבת וארוכה.

  מהי הרמת סינוס ומה הקשר שלה להשתלת שיניים? מהי הרמת סינוס בשיטת iRaise ומהם היתרונות שלה לעומת הרמת סינוס בשיטה המסורתית? למי מתאימה שיטת iRaise ומהו שיעור ההצלחה של השיטה? על שאלות אלו ועוד נענה בכתבה הבאה.

  מהי הרמת סינוס?

  הסינוס, הוא למעשה חלל הממוקם בלסת העליונה מעל השיניים הטוחנות. עם הגיל או בעקבות אובדן שיניים, עלול חלל זה להתרחב ולהתפשט כשמסת העצם במקום הולכת ופוחתת.

  במקרה כזה, לא ניתן למקם שתל שיניים, מאחר ומסת העצם אינה מספיקה כדי לספק לו את התמיכה, החוזק והעמידות הנדרשים. הרמת סינוס הוא הליך שבמסגרתו מושתלת מסת עצם בחלל שנוצר, על מנת להגביה את גובה העצם בלסת העליונה.

  ד"ר אמינוב : " שיטת iRaise מנצלת למעשה את שתל השן עצמו כדי לבצע את ההגבהה הנדרשת של הסינוס. בשיטה זו אנו מייצרים חור קטן עד לרצפת הסינוס בצורה מבוקרת, הרופא מבריג אל החור את שתל השן החלול של iRaise שמתפקד כעת כצינור המחבר את החלל שמחוץ לשן אל חלל הסינוס". 

  כיצד פועלת שיטת IRaise?

  שיטת iRaise, מנצלת למעשה את שתל השן עצמו כדי לבצע את ההגבהה הנדרשת של הסינוס. בשיטה זו, קודח הרופא חור קטן עד להגעה לרצפת הסינוס בצורה מבוקרת. אל החור מבריג הרופא את שתל השן החלול של iRaise, שמתפקד כעת כצינור המחבר את החלל שמחוץ לשן אל חלל הסינוס.

  דרך השתל מזרים הרופא מים פיזיולוגיים, המיועדים לנתק את הרירית המפרידה את עצם הלסת מחלל הסינוס, במעין הליך הידראולי פשוט.

  לאחר הפרדת הרירית, מחדיר הרופא את חומר העצם דרך חלל השתל עד למילוי הסינוס והגבהתו כנדרש. לאחר סיום ההליך, מבריג הרופא את השתל עד הסוף ומקבע אותו במקומו. תהליך זה אינו אורך יותר מ-25 דקות, הוא קל מאוד לביצוע ועם תוצאות נהדרות שניתן לבחון באופן מיידי.

  מהם היתרונות של הרמת סינוס בשיטת iRaise?

  עד כה, היה כרוך ההליך של הרמת סינוס בהתערבות כירורגית מורכבת, שדרשה חיתוך של החניכיים, ביצוע הליך כירורגי ארוך יחסית, שלאחריו גם נדרש תהליך החלמה שמלווה בנפיחות וכאבים למשך ימים ואף שבועות.

  הרמת סינוס בשיטת iRaise מבוססת על טכניקה זעיר פולשנית, שאינה דורשת ביצוע חתכים בחניכיים. החדירה הפולשנית היחידה לחניכיים היא החדירה שבלאו הכי צריכה להתבצע, קרי החדירה של שתל השן ועל כן אין צורך בחתכים מיותרים ובתפרים כואבים.

  בתהליך המסורתי להרמת סינוס, נדרש המטופל להמתין מספר חודשים עד לבניית העצם, כדי לחזור להשתלת שתל השן, ובעקבות זאת להפסיד לא מעט ימי עבודה. הליך הרמת הסינוס בשיטת iRaise נמשך פחות מחצי שעה, והוא מאפשר ביצוע של הרמת סינוס פלוס השתלת שיניים בטיפול אחד ובתוך פחות משעה אחת.

  למדריך "הרמות סינוס סגורות ופתוחות" הכולל שאלות ותשובות, מחירים ואילו רופאים מבצעים את הטיפול

  שיניים יפות גבר

  למי מתאימה הרמת סינוס בשיטת iRaise?

  ככלל, הרמת סינוס הוא הליך נדרש בכל מקרה שבו יש לבצע השתלת שיניים טוחנות בלסת העליונה, ואין מספיק מסת עצם שתתמוך בשתל. שיטת iRaise היא שיטה שאינה כרוכה במורכבות מיוחדת ביחס לשיטה המסורתית, ולמעשה נחשבת משמעותית יותר קלה ופחות טראומטית למטופל, ולכן מתאימה לכל אדם הזקוק להרמת סינוס לפני השתלת שיניים.

  כמו כן, עלות הרמת הסינוס בשיטה זו דומה מאוד לעלות של הטיפול המסורתי, וחוסכת זמן טיפול רב ונסיעות לרופא השיניים.

  עד כמה נחשבת שיטת iRaise לשיטה מצליחה?

  השתלות שיניים בכלל הוא הליך שמציג שיעור הצלחה גבוה מאוד, עם שביעות רצון אצל 95% מהמטופלים כעבור 5 שנים מהטיפול, ו-82% אצל מטופלים כעבור 20 שנה מהטיפול.

  שיניים יפות לאחר טיפול כתר

  ד"ר אמינוב : "חשוב לציין,לא כל הליך השתלת שיניים מצריך הרמת סינוס, אך כאשר זו אכן נדרשת, שיטת iRaise מציגה רמת הצלחה גבוהה עם 97% מהמקרים בהם הפרוצדורה הרפואית משיגה את המטרה הנדרשת והמטופלים אינם מתלוננים על כאב או סיבוך כלשהו".

   


  ד"ר עמנואל אמינוב
  רפואת שיניים
  ד"ר עמנואל אמינוב הנו המנהל הרפואי של מרפאות ד"ר אמינוב בראשון לציון ובחולון. ד"ר אמינוב הינו בעל גישה מיוחדת וייחודית לאנשים חרדתיים. ד"ר עמנואל אמינוב ואשתו ד"ר אנג'לה אמינוב מתמידים לעבור השתלמויות ,קורסים, וימי עיון...

  להתייעצות עם ד"ר אמינוב
  השאירו פרטים או חייגו
  077-230-9344

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות