הפתרונות הטכנולוגים לטיפול בחוסר עצם עבור שתלי שיניים

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד"ר לייסר
השאירו פרטים או חייגו
077-997-7716

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > רפואת שיניים

  הפתרונות הטכנולוגיים החדשים במצבים של חוסר עצם מאפשרים לטפל בכל מצב מורכב ככל שיהיה. ד"ר יואב לייסר רופא שיניים, רופא כללי ומומחה לכירורגית פה, פנים ולסתות בבית החולים "אסותא" תל-אביב מרחיב על גישות הטיפול הקיימות למצבים של חוסר עצם ועל גישה טיפולית חדשה, שפותרת גם את המצבים המורכבים ביותר

  צפו בד"ר יואב לייסר מתראיין על כך בתוכנית סטטוסקופ

  חוסר עצם מטופל ברוב המקרים באמצעות השתלת עצם או הרמת סינוס, עם זאת טיפול זה לא מתאים לכל מקרה רפואי מדוע?

  נכון. חוסר עצם מטופל באמצעות השתלת עצם או הרמת סינוס, אך לא בכל מקרה, בפרט כאשר קיים חוסר עצם קיצוני כתוצאה מכישלון או כתוצאה מניתוח "FESS" שמבוצע על ידי א.א.ג, או ניתוחי פה ולסת שנכנסים לסינוס ומנקים אותו, בתהליך הניקוי חלק מהרירית נהרסת, ונותרת רירית צלקתית.

  כמו כן, אם הרמת סינוס בוצעה בעבר ונכשלה, לא נבצע אותה שוב מחשש לכישלונות חוזרים, ונוסף על כך לא נבצע הרמת סינוס כשיש קונטרה-אינדיקציה  (התווית נגד)– שלא מאפשרת רפואית לבצע הליך זה.

  האם ניתן לחלק את חוסר העצם למדרגים או לרמות?

  בהחלט. ניתן לחלק מצב של חוסר בעצם לשלושה מדרגים:

  המקרה הראשון והפשוט: כאשר אנשים מגיעים עם מעל לעשרה ממילימטרים של עצם.

  המקרה השני: כאשר חוסר העצם בינוני ונע בין חמישה עד עשרה מילימטרים.

  המקרה השלישי והמורכב ביותר: כאשר חוסר העצם הוא קיצוני מקרוב לאפס עד חמישה מילימטרים.

  במדרג הראשון ניתן לטפל באמצעות שתלים רגילים בצורה של בורג, במדרג השני והמורכב יותר ניתן לטפל באמצעות שתלים קצרים ישנו למשל פיתוח ישראלי שכולל הכנסת שתל דמוי בורג ג'מבו קטנטן שנפתח בתוך העצם, כך ששטח הפנים שלו גדל כמעט כמו בשתל רגיל, ובמצב השלישי והמורכב ביותר ניתן לטפל באמצעות שתלים מודפסים.

  מהם אותם שתלים מודפסים?

  אלו הם שתלים בהתאמה אישית (PSI) שמתחברים אל הלסת באמצעות ברגים הוריזונטליים ולא ורטיקליים.

  השתלים מיוצרים באמצעות מדפסת לייזר תלת-ממדית שיורה לתוך אבקת טיטניום, פיקסל, פיקסל ומייצרת את השתל על סמך נתוני המטופל שנסרקים באמצעות צילום סי.טי.

  השתלים המודפסים מתאימים גם למטופלים שלא מעוניינים לבצע הרמת סינוס.

  מה היתרון של שתל מודפס המתחבר הוריזונטלית ביחס לשתלים האחרים?

  השתל המודפס זוכה למספר יתרונות ראשית הוא מתאים למקרים מורכבים ביותר של חוסר בעצם, ולמעשה משמש כפתרון איכותי למצבים שלא יכולנו לפתור במסגרת המרפאה בעבר.

  כמו כן, כיוון שהשתל מתחבר באופן הוריזונטלי לאזורים הבזאליים של הלסת שלעולם לא נספגים הרי שכמעט תמיד ניתן לחברם ואף להעמיס מיידית כיוון שאין צורך להמתין 6 חודשים לתהליך של אוסטאואינטגרציה – קליטת השתל וחיבורו לעצם על ידי חיבור התחמוצת שמצויה על פני שטח הטיטניום.

  לכן במקרה זה אין זמן המתנה ממושך, וניתן לקבל את השיניים הקבועות תוך פרק זמן של שבועיים.

  ד"ר לייסר מציין כי "השתל המודפס מותאם גם למצבים בהם נדרש לבצע העמסות מיידיות (שיניים "מיידיות" תוך 24-36 שעות) ולמעשה הפתרון פותר כל מצב מורכב ככל שיהיה, ומתאים מאוד במקרים בהם לא מעוניינים לבצע ניתוחים מורכבים של בניית עצם כדוגמת הרמת סינוס, בין אם יש די עצם ובין אם לא".


  ד"ר יואב לייסר
  כירורגיית פה ולסתות
  דר' יואב לייסר, רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות הוא בעל שלושה דוקטורטים, ד"ר ברפואת שיניים (DMD), ד"ר ברפואה כללית (MD) ודוקטורט בביולוגיה מולקולרית (PhD ). דר' יואב לייסר בעל רישיון ישראלי לשימוש בהיפנוזה מטעם...

  להתייעצות עם ד"ר לייסר
  השאירו פרטים או חייגו
  077-997-7716

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות