אסתטיקה דנטלית ואסתטיקה של הפנים: לטפל בשיניים ולהיראות צעירים

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר בר-חן
השאירו פרטים או חייגו
077-9965792

מדיקו > רפואת שיניים

בעשורים האחרונים גילינו את התפקיד המרכזי שיש לגילויים מדעיים והתפתחויות טכנולוגיות במאבק העיקש מול סימני הזמן- ההזדקנות. תעשיית הקוסמטיקה מסייעת באמצעות קרמים המיועדים להצעיר את העור, הרפואה הפלסטית מסייעת מצדה בטכניקות חדשות המבוססות על כירורגיה וחומרים שנועדו להילחם בקמטים, וגם התזונאים מציעים מצדם שימוש במרכיבי מזון המסייעים לעור להישאר חלק וחיוני. לצד כל אלה אנו עדים לאחרונה לחשיבות המכרעת בהצערת מראה הפנים מכיוון אחר- הרפואה הדנטלית

צפו בד”ר בר חן מסביר על כך בראיון לתכנית סודות היופי

על מנת להבין את תפקידה של תעשיית זו בתחום האנטי-אייג’ינג נכיר את עקרונות תפיסת האסתטיקה בעין האנושית וכיצד רפואת השיניים מהווה חלק מהותי בשימור האסתטיקה של הפנים.

תפיסת האסתטיקה בעין האנושית

כאשר אנו בוחנים את הדרך בה המוח מזהה פנים יפות מסתבר כי קביעת מראה פנים “יפה”, “אסתטי” או פרופורציונלי טבוע בגנים שלנו. למעשה, מדובר בפרמטרים הניתנים למדידה.

כבר מגיל 5 חודשים תינוקות מסוגלים להגיב בצורה שונה לפנים “יפות”. מומחים שבחנו את תפיסת הפנים לאורך השנים גילו כי חלוקה שווה של שלושת שלישי הפנים מהווה פרופורציה “מושלמת”, כאשר השליש התחתון של הפנים הוא המשמעותי במיוחד בקביעה האם האדם “יפה”, “צעיר” או מבוגר.

בשליש התחתון של הפנים אנו עדים למספר נתונים המשפיעים על תפיסת האדם כצעיר ואסתטי.

הראשון הוא החיוך- עובי השפתיים, בריאות השיניים- לרבות צורה וצבע וכן גובה החלקים השונים בלסת והמרווח ביניהן.

החדשות הטובות עבור המעוניינים להיראות צעירים יותר הן שבאמצעות טיפולי אסתטיקה דנטלית על ידי רופא מיומן בטכניקות הצערת הפנים ניתן להעניק לפנים מראה צעיר בעשור.

רופא השיניים כאסתטיקאי של הפנים

תפקידו של רופא השיניים שהתמקד עד לפני שני עשורים בשימור היגיינת הפה, טיפול בכאבים ובריאות החניכיים והשיניים, התרחב בעשור האחרון.

רופא מיומן שרכש את הידע והכלים מסוגל ללא ניתוח, להצעיר את מראה הפנים ולשפר את גובה שליש הפנים התחתון, את הרמוניית החיוך לצד הטיפולים הדנטליים הקלאסיים שנועדו לשמור על בריאות השן.

כל זאת מתבצע באמצעות שילוב של שיטות שמרניות וחדישות של חומרי מילוי ומיצוק העור.

באילו סוגי טיפולים משתמש רופא השיניים על מנת להצעיר את מראה הפנים?

שינוי של המרווח הבין לסתי וטיפולי הרמת גובה מסוגלים להחזיר את מראה הצעיר. זאת מכיוון ששליש הפנים התחתון “נשחק” וגובהו קטן לאורך השנים.

בין השאר ניתן לזהות כי שפתיים קמוצות, זוויות פה נפולות ואספקטים נוספים משפיעים על אובדן הפרופורציה בין שליש הפנים התחתון לשאר הפנים ויוצרים מראה מבוגר.

טכניקות דנטליות אלו, מסוגלות ללא ניתוח פלסטי ולעתים ללא התערבות כירורגית, להחזיר את גלגלי הזמן אחורה ולשוות לפנים את הפרופורציות שהיו להן כאשר המטופל היה צעיר יותר.

מטופלים רבים מעל גיל ארבעים לוקים בהפחתה של המרווח הבין לסתי, כתוצאה משחיקה טבעית או מטיפולי שיניים בעבר.

באמצעות הדמיות ממוחשבות ניתן כיום, לראות את ההבדל במראה הפנים לפני ואחרי הרמת הגובה והשבת המרווח הבין לסתי התקין, עוד לפני התחלת הטיפול ולהבחין בהבדל המשמעותי הנוצר לאחר שינוי זעיר במבנה הפנים.

נוסף על כך, חלוקה הרמונית מחודשת של היחסים בין השיניים ויחסי גובה- רוחב בשיניים עצמן יחזקו את תוצאות הטיפול.

טיפולי חזיתות חרסינה

מעבר לטיפולים המשנים את הפרופורציה בין חלקי הפנים ישנו טיפול אסתטי נוסף שנועד להחזיר את המראה הטבעי של שיניים שנשחקו. לאורך השנים השיניים דוהות, נסדקות או מאבדות את צורתן.

כיום, באמצעות עלי חרסינה דקיקים המודבקים על גבי השן ניתן לשוות לשן צורה מושלמת, לתקן פגעי צבע וליצור ללא ניתוח, השתלה או עקירה- חיוך מושלם.

לסיכום ניתן לומר כי טיפולי הצערת הפנים אינם עוברים בהכרח דרך סכין המנתחים של הרפואה הפלסטית.

רופא שיניים מיומן מסוגל להחזיר את הפרופורציות הטבעיות לשליש התחתון של הפנים ולסייע להצעיר אותו בעשור לפחות ואפילו יותר. למרבה המזל, כיום החיוך המושלם נמצא בהישג ידו של כל אחד ואחת.

דירוג:

1 גולשים דירגו 5.0
ד"ר דורון בר חן
אסתטיקה דנטלית
ד”ר דורון בר חן הינו מומחה לשיקום הפה, בעל מרפאות פרטיות בקיסריה ובנתניה. לאורך שנות פעילותו הרפואית בארץ ובחו”ל הקים מרכזים רפואיים מתקדמים, שימש כמדריך קליני באוניברסיטאות, ניהל רשת מרפאות ארצית ומשמש כמרצה מבוקש בתחום....

להתייעצות עם ד”ר בר-חן
השאירו פרטים או חייגו
077-9965792

תגובות

דירוג: