מתיחת בטן: הסוף למראה הרפוי

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר וולף
השאירו פרטים או חייגו
077-9976402

  מדיקו > כירורגיה פלסטית

  ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שמטרתו לעצב מחדש את אזור הבטן אצל נשים אחרי לידה, או אחרי תהליך הרזיה. הניתוח יכול לשלב שאיבת שומן ממקומות עקשניים, ויכול לשלב גם ניתוח חזה בהתאם לצורכי המטופלת. מושקע מאמץ רב בהפחתת כאב וישנו דגש משמעותי על חזרה לשגרה מהירה, כל זאת על מנת להקל על תהליך ההחלמה

  צפו בד”ר עומר וולף מסביר על כך בראיון לתכנית “סודות היופי”.

  עולם הכירורגיה הפלסטית החדשני והמתקדם מאפשר לבצע הדמיות מבעוד מועד, כדי לתכנן בצורה מדויקת את התוצאה הרצויה. האישה עומדת מול המראה ורואה כיצד תראה לאחר הניתוח. זה עוזר לא רק בתכנון תהליך הניתוח ותוצאותיו, אלא גם בהפחתת חששות ופחדים.

  מהי מטרת ניתוח מתיחת בטן?

  ניתוח מתיחת בטן מתאים לאנשים שסיימו תהליך הרזיה, אך עדיין לא נהנים ממנו עד הסוף, עקב מספר בעיות שנוצרות בעקבות הליך ההרזיה, ושלא ניתן לתקן בלא התערבות כירורגית.

  שלושת הבעיות המרכזיות שהניתוח מטפל בהן:

  1. רפיון העור באזור הבטן. מצב זה קורה בין היתר, בעקבות עור עודף שנותר לאחר הרזיה או לידה. העור נמתח והאלסטיות שלו נפגעת, על כן הוא אינו מסוגל לחזור למצבו הקודם.
  2. ריחוק בין שרירי הבטן- מצב פחות מוכר המתרחש כתוצאה מנזק שנגרם לדופן הבטן.
  3. הסרת מצבורי שומן עקשניים- קיימת אפשרות לשלב שאיבת שומן נקודתית מאזור “עקשן” בגוף, בו נשאר שומן עודף.

  אילו שילובים נוספים פופולריים יחד עם ניתוח מתיחת בטן?

  מלבד שאיבות שומן נקודתיות ניתן להוסיף גם ניתוח חזה. השילוב מתאים לנשים צעירות ובריאות, ובאמצעותו חוסכים את הסיכונים בביצוע ניתוח נוסף.

  זהו טרנד נפוץ מאוד, אשר שכיחותו עולה בשנים האחרונות וקיבל את המונחmommy makeover. הרעיון הוא לטפל גם בבטן וגם בחזה באותו הניתוח.

  האפשרויות לניתוח החזה יכולות להיות, הקטנה, הגדלה, הרמה, עם או בלי הוספת שתל, בהתאם למקרה ועל פי רצונה של המטופלת וזאת בכדי להשיב לה את המראה הקודם שלה לפני הלידה או ההרזיה.

  בניתוח משולב אנו חוסכים בעלויות בהשוואה לשני ניתוחים, וכן מקצרים את זמן ההחלמה בהשוואה לשני ניתוחים נפרדים.

  למדריך “ניתוח מתיחת בטן” הכולל תמונות לפני ואחרי ומחירים

  ירדן משה: “אחרי הניתוח, את מסתכלת על עצמך ועל הגוף שלך ואומרת וואו! איזה שינוי עברתי”

  כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

  ניתוח מתיחת בטן מתבצע באמצעות חתך אופקי או חתך בצורת סמיילי. הרופא והמטופלת בוחרים את המקום שהכי מתאים למקם בו את הצלקת.

  הדבר תלוי בהעדפות אישיות כגון גזרות בגדיה ו/או בגד הים של המטופלת. הרעיון הוא להצניע את הצלקת בצורה כזו שלא יראו אותה אפילו כאשר היא לובשת ביקיני.

  ההחלטות היכן לבצע את החתך ובאיזה אופן הן החלטות שמתקבלות בשיתוף פעולה בין המטופלת והרופא, ונקבעות טרם ביצוע הניתוח. הניתוח עוסק למעשה בהפרדה של מרכיבי דופן הבטן השונים.

  דרך החתך מפרידים את העור והשומן מהדופן השרירית של הבטן. את השרירים שהתרחקו תופרים בחזרה ולאחר מכן מותחים מחדש את העור שהפרדנו כלפי מטה, תוך סילוק כל העודפים. כך נפטרים מרוב סימני המתיחה.

  כיצד מתכננים ניתוח מתיחת בטן?

  ניתוח פלסטי מוצלח מתחיל מפגישת ייעוץ שבה מציפה המטופלת את חלומותיה וציפיותיה. לאחר מכן ממשיכים לביצוע בדיקה גופנית מקיפה שתפקידה לברר מה הם התנאים האופטימליים שיאפשרו למטופלת להביא לידי ביטוי את החלום שלה בצורה הבטוחה ביותר ולאורך זמן.

  ירדן: אחרי ניתוח מתיחת בטן וירידה במשקל לעומת התקופה שלפני: באדיבות ד”ר עומר וולף

  בעוד שבעבר הרופאים היו מתאמצים  להסביר למטופלים איך בדיוק הם יראו לאחר הניתוח, ומנסים להמחיש להם את תוצאותיו על פי הדמיון בעיקר, כיום, הודות לטכנולוגיות מתקדמות, המטופלים יכולים להרכיב משקפי תלת ממד ולראות את עצמם לאחר הניתוח מזוויות שונות.

  אם בעבר מטופלת הייתה מודדת שתלים והיה נאמר לה שהמראה אינו משקף את התוצאה שתתקבל באופן מדויק, כיום קיימת טכנולוגית virtual reality המאפשרת למטופלת לראות על עצמה את השתלים בהדמיה בצורה מדויקת.

  כיום ניתן ליהנות מהדמיות מציאות מדומה augmented reality שמאפשרות למטופלת לראות את עצמה ב- live מול המראה עם השתלים החדשים.

  כך למטופלים יש את האפשרות לקבל החלטה מושכלת לגבי הניתוח ויודעים בדיוק למה לצפות.

  האם הניתוח כואב?

  עדיין לא הומצאה הטכנולוגיה המונעת לחלוטין כאבים לאחר ניתוח, אך השאיפה היא שהמטופלת תהיה במצב של נינוחות, כזה שיאפשר לה להתנייד בחופשיות מהיום הראשון ולנשום היטב.

  הצלחת הניתוח והקטנת כאבים וסיבוכים קשורה גם לחזרה מהירה של המטופלת לשגרה. הרעיון הוא לחזור במהירות למעגל העבודה ולא להישאר זמן רב בחוסר תנועה, דבר שיכול לייצר סיבוכים כגון קרישי דם ברגליים או דלקת ריאות.

  תהליך ההחלמה מלווה בטיפול תרופתי שמותאם לרמת הכאב של המטופלת, וישנן גם טכניקות שונות שאפשר לשלב בניתוח עצמו שיקטינו בצורה משמעותית את הכאב.

  ניתוח מתיחת בטן לאחר לידות

  ד”ר עומר וולף: “הניתוח מתאים גם לאימהות אחרי לידות וניתן אף לבצע שילוב עם ניתוח הגדלה והרמת חזה מה שקרוי ניתוח מאמי מייקאובר mummy makeover surgery”

  כיצד נראה מצב של הצלחה מרבית לאחר ניתוח מתיחת בטן?

  תהליך ההתאוששות המלאה עד התוצאה הרצויה לוקח מספר חודשים. במרוצת הזמן הצלקת תחלים ותהפוך לפחות בולטת. בחירה נכונה של מיקום הצלקת לצד טיפול מסור בפצע יכולים להפוך אותה לכמעט בלתי מורגשת.

  הצלחה פסיכולוגית מצד המטופלת תהיה כאשר היא מרגישה שהביטחון העצמי שלה הולך ועולה ואיכות חייה משתפרת בהתאם. היא מרוצה מהמראה החדש שלה וחווה את ההצלחה הזאת באספקטים השונים של החיים ביומיום.

  רופא מקצועי ומסור יישאר בקשר עם המטופלת גם חודשים לאחר הניתוח כדי לעקוב אחר התקדמות ההחלמה ואחר שביעות רצונה של המטופלת.


  ד"ר עומר וולף
  כירורגיה פלסטית
  ד”ר עומר וולף הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, רופא בכיר ביחידה לכירורגיה פלסטית באסף הרופא ובעל מרפאה פרטית ברמת גן. ד”ר וולף משתתף פעיל בהשתלמויות וכנסים בינלאומיים בתחום כירורגיה פלסטית, אסתטית ומשחזרת. ד”ר וולף עוסק בשחזורים...

  להתייעצות עם ד”ר וולף
  השאירו פרטים או חייגו
  077-9976402

   תגובות