מאמי מייקאובר: לחזור לגוף שלפני הלידה

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר לירן
השאירו פרטים או חייגו
077-9979377

  מדיקו > כירורגיה פלסטית

  ”מאמי מייקאובר“ הוא טיפול המיועד להחזיר לאישה את המראה הצעיר והמתוח באמצעות ניתוח פלסטי משולב . ניתן לבצע כל ניתוח או טיפול בנפרד או גם לשלב מספר טיפולים באזורים שונים. כמו כן ניתן לעשות טיפולים לרענון הואגינה

  על הטיפול ומרכיביו השונים, מסביר ד”ר אלון לירן בתכנית סודות היופי

  גוף האישה עובר שינויים במהלך ההריון. אחרי הלידה ובעיקר לאחר מספר לידות, לא תמיד חוזר הגוף לעצמו, מה שמאלץ נשים רבות להתמודד עם צניחה של רקמות, עודפי עור, עודפי שומן ורפיון שרירים בשדיים, בטן, מותניים, אגן וירכיים. טיפול “מאמי מייקאובר” נותן מענה לבעיות אלו.

  למי מתאים טיפול מאמי מייקאובר?

  מרבית הנשים שואפות להיכנס להיריון ולהביא ילדים לעולם, אך לתהליך ההיריון ישנן השלכות אסתטיות, שבאות לידי ביטוי בעודפים שנותרים לאחר הלידה, צניחות עור ורקמות, שדיים שגדלים לצורך ייצור חלב ומתרוקנים לאחר מכן, עודפי עור בבטן לאחר הלידה וכדומה.

  בגילאים צעירים הגוף יודע בדרך כלל להתמודד עם השלכות אלו ולחזור לעצמו לאחר הלידה, אך בגיל מבוגר יותר נותרים העודפים ואיתם צריכה האישה להתמודד.

  מה עושים עם רפיון של הבטן לאחר לידה?

  את העודפים בבטן לאחר לידה ניתן לחלק לכמה קטגוריות. במידה ומדובר בעודף שומן ניתן לבצע שאיבת שומן, בשאיפה שהעור יתכווץ לאחר מכן וגם עודפי העור ייעלמו.

  במידה ומדובר בעודף עור וגם בעודף שומן, עודף שבא לידי ביטוי בעיקר באזור שמתחת לטבור, ניתן לבצע מיני מתיחת בטן שמסתכם בהסרת עודפי העור מתחת לטבור.

  במידה ומדובר ברפיון של השרירים עם עודף עור ועודף שומן, ניתן לבצע מתיחת בטן מלאה, במסגרתה מבוצע חתך מהטבור ומטה דרכו מוסרים עודפי השומן והעור ומחוזקים השרירים הרפויים.

  במקרה של אישה שילדה באמצעות ניתוח קיסרי, פעמים רבות ניתן לבצע את חתך הניתוח לאורך הצלקת שנוצרה בניתוח הקיסרי, ובכך לחסוך הותרת צלקת נוספת באזור הניתוח.

  ניתוח מאמי מייקאובר אחרי לידות

  למדריך “ניתוח מאמי מייקאובר – Mommy Makeover” הכולל גם את הרופאים המבצעים טיפול לכך

  כיצד מבוצעת התאמת הטיפול למטופלת?

  התאמת הטיפול למטופלת מתבצעת לאחר בדיקה גופנית במרפאה ותלויה במבנה הגוף ובסוג השינוי שחל. לדוגמא בשדיים, במידה ויש רק חסר של נפח התיקון יבוצע על ידי הגדלה באמצעות הכנסת משתל סיליקון.

  במידה וישנה בעיקר צניחה של השד ועודף עור נבצע הרמה של השדיים. במידה וישנה צניחה יחד עם חסר נפח התיקון המומלץ הינו הרמה עם הגדלה.

  במקרה של שדיים גדולים שגדלו עוד יותר במהלך ההיריון ולאחר הלידה עברו צניחה משמעותית, ניתן לבצע הקטנה עם הרמה של השד.

  האם ניתן לבצע את ניתוח הבטן במקביל לניתוח השד?

  קיימות כיום גישות שונות לביצוע ניתוחי מאמי מייקאובר. כאשר ישנה אפשרות, בהחלט מומלץ לבצע את שני הניתוחים בו זמנית ובכך לחסוך עוד הרדמה ועוד תקופת החלמה למטופלת.

  תוך כמה זמן לאחר הלידה ניתן לבצע את פרוצדורת מאמי מייקאובר?

  המועד המתאים לביצוע פרוצדורת מאמי מייקאובר לאחר הלידה, יכול להשתנות ממקרה למקרה.

  אצל נשים מניקות, יש להמתין כחצי שנה לאחר סיום ההנקה עד ביצוע הפרוצדורה, וזאת מאחר והשד הוא גדוש ויש להמתין עד שהשד יגיע לשיא ההתרוקנות שלו לפני שמבצעים את הניתוח.

  כמו כן, הנקה כרוכה בתהליכים הורמונליים בגוף, ולכן חשוב להמתין עד שתהליכים אלה מסתיימים לחלוטין לפני שניגשים לביצוע הפרוצדורה.

  אמהות אחרי לידות מאמי מייקאובר

  האם נכון לבצע מאמי מייקאובר עוד לפני סיום רצף ההריונות?

  ישנן נשים שבוחרות לבצע את הליך המאמי מייקאובר רק לאחר שסיימו את כל ההריונות המתוכננים שלהן, בעוד אחרות מבצעות את ההליך כבר לאחר הריון ראשון.

  במקרה השני, חשוב להבין שכניסה נוספת להריון לאחר ביצוע ההליך, עשויה להשפיע על התוצאות ולעתים גם נדרש תיקון לאחר הריון נוסף.

  ככלל, ההמלצה המקצועית היא להמתין עד סיום פרק הלידות בחייה של האישה ורק אז לבצע מאמי מייקאובר, אם כי נשים רבות עדיין פונות לקבלת הטיפול תוך כדי פרק הלידה למרות המלצה זו.

  האם הליך מאמי מייקאובר כולל גם טיפול בשינויים וגינליים?

  לאחר הריון ולידה עשויים להופיע שינויים וגינליים כדוגמת הופעת עודף עור ורירית בשפתיים. במסגרת מאמי מאייקאובר ניתן לבצע הסרת עודפי עור ורירית מאזור הווגינה כחלק מההליך הכולל.

  ניתוח זה בדרך כלל מבוצע בנפרד ולא יחד עם הפרוצדורות האחרות. במידת הצורך ניתן לשלב עם פרוצדורות נוספות.

  לתמונות לפני ואחרי ניתוח של ד”ר אלון לירן לחצו כאן 


  ד"ר אלון לירן
  כירורגיה פלסטית
  ד”ר לירן הינו מומחה לכירורגיה פלסטית, רופא בכיר ומנתח פלסטי במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא, במסגרת עבודתו בבית החולים עוסק בעיקר בניתוחים לשיחזור שדיים, מרכז את תחום הניתוחים להתאמה מגדרית (שינוי מין) בבית החולים שיבא והינו הרופא היחיד...

  להתייעצות עם ד”ר לירן
  השאירו פרטים או חייגו
  077-9979377

   תגובות