טיפולים מתקדמים בצלקות פוסט אקנה: לעור פנים חלק

למידע והתייעצות

להתייעצות עם אליסה
השאירו פרטים או חייגו
077-7299021

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > טיפוח ויופי

  צלקות פוסט אקנה מהוות בעיה נפוצה לנשים וגברים רבים היום. צלקת פוסט אקנה -היא צלקת הנגרמת כתוצאה מדלקת אקנה המתפרצת לרוב בגילאי ההתבגרות המוקדמים, למרות שבחלק מהמקרים גם מאוחר יותר בגילאי 30-40

  צפו באליסה מסבירה על כך בראיון עם פרופ' קרסו בתכנית המילון הרפואי

  פצעי אקנה

  פצעי אקנה הינם דלקות המאופיינות בפצעים שמקומם בשכבת עור עמוקה הנקראת דרמיס. בשכבה זו מתרחש זיהום של כלל האזור המלווה בפצעים פנימיים בכינוי "פאפולות" המלוות באדמומיות שאינן מאופיינות בראש לבן הגורמות בעיקר לכאב ותסכול מהמראה.

  מה גורם לצלקות פוסט אקנה?

  דלקות ממושכות עלולות לשבש את תהליכי בנייה תקינה של רקמת החיבור האחראית לתקינות דרמלית. כתוצאה מכך תהליך הריפוי לא נעשה בשלמותו ובין הרקמות התקינות והלא תקינות נוצרים בורות וחורים, שאלה למעשה צלקות פוסט אקנה.

  אך זה לא התנאי היחיד ליצירת צלקות פוסט אקנתיות. בשל העובדה שפצעים הללו אינם מטופלים כראוי ו/או כתוצאה מטיפול כושל  ו/או נטייה לחיטוט והתעסקות של המטופל/ת בפצעים למטרה "לפוצץ" אותם גורמים להחמרה נוספת של מצב הקיים.

  הצלקות פוסט אקנתיות גורמות לחוסר ביטחון עצמי אצל המטופל/ת והשתעבדות להסוואת התופעה בכמויות גדולות של מייק-אפ המכילים חומרים שאוטמים את העור, ואינם מועילים כלל ואף מחמירים את הדלקת ומעקבים את תהליך הריפוי.

  ככל שהדלקת הייתה פעילה יותר זמן בעומק העור ללא שום טיפול (או טיפול לא נכון), נוצר שק מוגלתי המשתרש באזור הפעיל והדלקתי ברבדים העמוקים יותר של העור (שכבת הדרמיס), ונוצר מעין "בור" שזו הצלקת.

  עומק הצלקת תלוי במשך הזמן בו סבל/ה המטופל/ת מהדלקת ומרמת חומרתה.

  למדריך "טיפול בצלקות אקנה" הכולל תמונות לפני ואחרי, מחירים ושיטות טיפול

  הגורמים העיקריים לצלקות הינם:

  טיפול כושל ולא יעיל.

  חיטוט בפצעי האקנה.

  ניסיון לפוצץ את הפצעים ללא הכנה נכונה של העור לפני הניקוז ואחריו, וכמובן ללא חיטוי ואיחוי.

  אי טיפול בזמן וכתוצאה מכך זיהום והתפשטות הדלקת לרבדים העמוקים.

  כיצד ניתן לטפל בצלקות פוסט אקנה?

  באמצעות שיטת טיפול ייחודית אשר משלבת טיפול במכשיר שעובד על טכנולוגיית גלי רדיו ממוקדים עם ידית הנקראת RF FRACTIONAL ותכשירים ייעודים עם חומרים פעילים להמשך טיפול בבית המטופל.

  איך עובד התהליך?

  מטרת הטיפול בידית הזו היא לייצר הרס מבוקר של הרקמה הפגומה תוך כדי גירוי לדלקת מבוקרת בעור.

  כתוצאה מכך נוצר הליך של התחדשות וסטימולציה תקינה של העור. השכבה הפגומה עולה כלפי מעלה ואילו בשכבה התחתונה נוצרת שכבה תקינה ובריאה.

  התהליך מתבצע על ידי חירור מזערי של חלק מהרקמה וחימום אזור הטיפול.

  הטיפול מייצר גירוי לתאים לייצור קולגן חדש (החלבון ממנו מורכב העור) אלסטין וחומצה היאלרונית כתוצאה מכך נבנית שכבת עור חדשה לגמרי והצלקת מתמלאת בצורה טבעית ופיזיולוגית.

  טקסטורת העור נעשית אחידה ונוצר אפקט של הידוק מתיחה והחלקה של העור.

  צלקות פוסט אקנה

  מהו משך הטיפול?

  הטיפול מתבצע כשעה במסגרת סדרת טיפולים.

  פרוטוקול הטיפול נעשה באופן פרטני לאחר אבחנה של מצב העור, בניית תכנית טיפול וקביעת הפרמטרים הרצויים.

  חשוב לציין שטיפול זה יעשה רק לאחר ריפוי מלא של דלקת האקנה, במידה ויש עדיין תופעת אקנה פעילה יש תחילה למגר אותה לחלוטין ורק לאחר מכן להתחיל עם הליך ריפוי הצלקות.

  בצלקות קלות עד בינוניות יבוצעו 5- 6 טיפולים בהפרש של 4 שבועות, ובצלקות עמוקות כ- 6 עד 9 טיפולים כל 4 שבועות.

  הסוד להצלחת הטיפול הוא התמדה ויצירת אמון בין המטפל למטופל. יש חשיבות לשיתוף פעולה של המטופל ולהיותו קשוב להנחיות ופרוטוקול הטיפול.


  אליסה יצחקוב
  אסתטיקה
  אליסה יצחקוב הינה קוסמטיקאית מוסמכת בכירה מייסדת הקליניקה "אליסה קליניק" בחולון. לאליסה הכשרה כאחות מעשית, בעלת ניסיון של מעל 10 שנים בתחום הקוסמטיקה ומומחית בפתרון בעיות עור שונות עבור נשים. אליסה מתמחה ברמה הגבוהה ביותר...

  להתייעצות עם אליסה
  השאירו פרטים או חייגו
  077-7299021

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות