איפור קבוע: המדריך שלך

למידע והתייעצות

להתייעצות עם דינה גומל
השאירו פרטים או חייגו
077-9973346

  הנני מאשר את תקנון אתר
  יש לאשר את תקנון האתר

  מדיקו > טיפוח ויופי

  איפור קבוע, כשמו כן הוא, נועד להישאר קבוע על פני העור באופן שמייתר את הצורך באיפור יומיומי. איפור קבוע מבוצע באמצעות טכניקה של קעקוע ומחזיק מעמד לטווחי זמן שבין שנתיים ועד 20 שנה בהתאם לגוון, אזור בגוף, מאפייני העור ואיכות החומרים והביצוע. איפור קבוע משמש לאיפור עיניים, גבות, שפתיים ואף לכיסוי קרחות בגבות ובקרקפת. האיפור הקבוע אינו ניתן להסרה, אך ניתן לתיקון בידיים מיומנות

  צפו בדינה גומל מסבירה על כך בתכנית סודות היופי

  מהו איפור קבוע?

  איפור קבוע, שנקרא גם דרמו-פיגמנטציה או מיקרו-פיגמנטציה, היא טכניקה קוסמטית ליישום של איפור על אברי הגוף באמצעות שיטות של קעקוע, קרי החדרת פיגמנט אל העור באמצעות מחט ייעודית.

  איפור קבוע היא פרקטיקה המחייבת הכשרה ייעודית ורמת מיומנות גבוהה, הן לאור המורכבות הטכנית של יישום האיפור הקבוע והן לאור פרק הזמן שלאורכו נשמרות התוצאות, עם יכולת מוגבלת למדי לשנות אותן.

  לכמה זמן נשאר האיפור הקבוע?

  המידה בה נשמר האיפור קבוע, תלויה ב-6 פרמטרים מרכזיים:

  • איבר הגוף בו מבוצע האיפור הקבוע – איפור קבוע בקו הריסים יכול להישמר לפרק זמן של עד 20 שנה, בעוד איפור קבוע באזור השפתיים יחזיק מעמד לשנתיים בלבד
  • גוון האיפור – פיגמנטים בהירים נוטים לדהות מהר יותר מאשר פיגמנטים כהים
  • מאפייני העור של המטופל/ת
  • סוג האיפור – הדגשות והצללות מחזיקות מעמד לפרק זמן קצר יותר מאשר איפור מלא
  • איכות החומרים והמכשור, באמצעותם מתבצע האיפור הקבוע
  • רמת המיומנות של הגורם המבצע/ המאפר

  פרקי הזמן שלאורכם נשמר האיפור הקבוע, יכולים להשתנות בצורה דרמטית בהתאם לפרמטרים המפורטים לעיל, ולכן מומלץ לבחון מראש עם הגורם המטפל מהו פרק הזמן לו ניתן לצפות ביחס לעמידות האיפור, בהתאם לאזורי ואופי האיפור המבוקש.

  צילום: 123RF

  איפור קבוע – למי זה מתאים?

  איפור קבוע הוא טיפול אסתטי לכל דבר ועניין. יחד עם זאת, נהוג לחלק את הסיבות לביצוע איפור קבוע לשתיים:

  איפור קבוע אסתטי

  איפור קבוע אסתטי מתאים לנשים המעוניינות ליהנות ממראה מטופח באופן קבוע, לאורך כל שעות היום, יום אחרי יום, ללא מאמץ.

  כמו כן, מתאים סוג זה של איפור לנשים הסובלות מאלרגיה לחומרי האיפור הרגיל, לנשים הסובלות מהזעת יתר, לנשים בעלות משקפיים המתקשות להתאפר בתדירות הנדרשת, ולנשים הסובלות מא-סימטריה בפנים ומעוניינות לקבע מראה סימטרי יותר.

  בקטגוריה זו של איפור קבוע ניתן לבצע שני סוגים מרכזיים של טיפולי איפור קבוע:

  • איפור קבוע מלא – טיפול כולל של כלל מרכיבי האיפור, להענקת מראה מטופח על בסיס קבוע. איפור זה הוא בדרך כלל כהה יותר, ולכן מחזיק מעמד לזמן ארוך יותר.
  • הדגשת תווי פנים – הדגשה סלקטיבית של תווי הפנים הטבעיים, תוך שימוש במרכיבי איפור מעודנים ורכים יותר, שלכן גם מחזיקים מעמד לפרק זמן קצר יותר.

  איפור פארא-רפואי

  איפור פארא-רפואי מתבסס על אותם העקרונות כמו האיפור האסתטי, אך מיועד בדרך כלל למטרות רפואיות שאינן מקבלות מענה מתאים בעולם הרפואה, לרבות טשטוש צלקות, טשטוש שפה שסועה, תיקון פגמי פיגמנטציה, מילוי אזורי התקרחות בקרקפת ושחזור פטמות או עטרות פטמה לאחר ניתוח כריתת שד.

  מהם סוגי האיפור שניתן לבצע באמצעות איפור קבוע?

  טכניקת האיפור הקבוע ניתנת ליישום לכל סוג של איפור בכל אזורי הפנים והגוף בכלל.

  יחד עם זאת, ישנם 4 סוגי איפור קבוע נפוצים במיוחד:

  איפור קבוע שפתיים

  איפור קבוע שפתיים מאפשר הדגשה של הקונטור הטבעי של השפתיים או עיצוב של קונטור מבוקש, וכן מאפשר מילוי שטח פני השפתיים כתחליף לשפתון.

  איפור זה מבוצע באמצעות החדרת פיגמנטים טבעיים בגוון מדויק לאזור השפתיים כולו או לחלקים ספציפיים שלו. איפור השפתיים מהווה חלק ניכר במשימת האיפור היומיומית, צורך זמן ותיקונים לאורך היום.

  איפור קבוע בשפתיים מייתר את הצורך למרוח שפתון בכל יום ולאורך היום.

  עיצוב והדגשת גבות

  אזור הגבות נחשב לאזור חשוב מאוד בתהליך האיפור, שכן ביכולתן של הגבות לשוות לפנים מראה צעיר, רענן ומואר, או לחלופין מראה עצוב, עייף ומבוגר.

  התהליך של עיצוב ואיפור גבות אמור להתמודד עם שורה של אתגרים כמו שיער גבות דליל, קרחות בגבות או מבנה גבות לקוי.

  איפור קבוע בגבות, עושה שימוש בגוונים מדויקים נבחרים, אותם מחדירים אל שכבת העור באזור הגבות, בצורה שמאפשרת לעצב את הגבות, להגדיר את עוביין ואת מידת צפיפות השיער על פי הקונטור הנבחר.

  איפור קבוע בגבות צפוי להישמר לאורך 3-5 שנים, ולכן חשוב מאוד לבצע אותו בצורה מקצועית ומדויקת מאוד, החל משלב התכנון וכלה בשלב הביצוע והגימור.

  איפור קבוע עיניים

  איפור העיניים מהווה מרכיב חשוב נוסף במשימת האיפור היומיומית, מרכיב בעל השפעה דרמטית על מראה הפנים כולו, ואשר דורש בדרך כלל את הזמן הרב ביותר בתהליך האיפור היומיומי.

  איפור קבוע עיניים מייתר את הצורך באיפור חוזר של העיניים, ומלווה את המטופלת באופן קבוע בהשכמת הבוקר, ביציאה מהמקלחת או מהבריכה ובכל עת אחרת.

  עמידות איפור קבוע לעיניים יכולה להשתנות בהתאם למרכיב האיפור, כשאייליינר למשל, יכול להחזיק למשך שנים ארוכות מאוד, בעוד צלליות בהירות ידהו מהר יותר. על כן, יש לתכנן היטב את האיפור ועל פי הצורך להגיע לטיפולים חוזרים בכל מספר שנים.

  שיטת השערה

  שיטת השערה היא טכניקת איפור קבוע, המיועדת לדמות את המראה של שערה טבעית. טכניקה זו מיושמת בתהליכים של עיצוב גבות וכיסוי קרחות ראש באמצעות איפור קבוע.

  הטכניקה מבוססת על שימוש במחט דקיקה ומחייבת רמה מקצועית ואמנותית גבוהה של הגורם המבצע, על מנת להשיג מראה מדויק של שערה טבעית ומראה אחיד בין כלל השערות המקועקעות לאורך התהליך כולו.

  שיטה זו מצוינת למטרות של עיבוי גבות, כיסוי קרקפות קרחות, שיער דליל בגבות או בראש וכן הלאה.

  האם ניתן למחוק/ להסיר איפור קבוע?

  בשונה מאיפור רגיל, איפור קבוע לא ניתן למחיקה או הסרה. ביצוע לא מדויק או לא איכותי של איפור קבוע, עלול להוביל למפח נפש משמעותי כשקווי האיפור אינם מדויקים באורכם או עוביים, כשהגוון אינו מדויק או כשהוא מתחלף או דוהה לאורך זמן וכן הלאה.

  במקרים אלה, ניתן לבצע איפור קבוע מחדש באופן שיסתיר את האיפור הקודם ויותיר את המראה המבוקש.

  על מנת להבטיח שמצבים כאלה לא קורים, חשוב מאוד לבצע את האיפור הקבוע אצל איש מקצוע מיומן ומנוסה, ולוודא שהאיפור מבוצע באמצעות החומרים הטובים והאיכותיים ביותר.


  דינה גומל
  אסתטיקה
  דינה גומל הינה קוסמטיקאית פרא רפואית ומאסטר לאיפור קבוע כבר למעלה משלושה עשורים. את ראשית דרכה התחילה דינה כקוסמטיקאית פרא רפואית בארה”ב, שם התנסתה במהלך עבודתה בטיפולים מתקדמים ובחומרים איכותיים של החברות המובילות בעולם הקוסמטיקה....

  להתייעצות עם דינה גומל
  השאירו פרטים או חייגו
  077-9973346

   הנני מאשר את תקנון אתר
   יש לאשר את תקנון האתר

   תגובות