שחיקת סחוסים: הטיפול החדשני ללא ניתוח

להתייעצות השאירו פרטים
או חייגו
077-7277928

מדיקו > אורתופדיה

כאבי ברכיים על רקע דלקת מפרקים ניווני, אוסטאוארטריטיס או בקצרה שחיקת סחוס היא אחד מהמחלות הכרוניות הנפוצות ביותר בקרב בני 50 ומעלה הגורמת לנכות ומגבלות | לאחרונה נכנסה טכנולוגיה חדשנית מגרמניה לישראל המאפשרת טיפול בשחיקת סחוס ללא ניתוח וגם לטפל בספורטאים הסובלים מפגיעה בברך | מדריך לטיפול בשחיקת סחוסים בברכיים

חובבי ספורט וספורטאים רבים סובלים מכאבי ברכיים כתוצאה מנזקים לסחוס המפרקי, בעיה שפעמים רבות רק מחמירה, גם לאחר שהאדם חדל מפעילות ספורטיבית. מפרקי נושאי משקל כמו מפרקי הברך, הירך, הקרסול, הכתף, כפות הידיים ועמוד השדרה הם המפרקים הנפוצים ביותר הנפגעים בשכיחות הגבוהה ביותר.

טיפול ביולוגי שפותח בגרמניה וקרוי אורטוקין עוצר את הדלקת ושחיקת הסחוס ועשוי להציל מאות אלפי ישראלים משנים של סבל.

צפו ברופאים מומחים באורתופדיה מסבירים על הטיפול החדשני באורטוקין 

דלקת מפרקים ניוונית

במונח הרפואי אוסטאוארטריטיס באה לתאר תהליך בו מתרחשת שחיקת סחוס הדרגתית במפרקים ובעצמות השלד הסמוכות לו.

שחיקת הסחוס גורמת להיווצרות תהליכים דלקתיים, שמגבירים את היקף הפגיעה בסחוס ואף גורמים לכאבים חזקים המקשים לבצע פעולות יומיומיות, מה שפוגע בצורה דרסטית באיכות החיים.

עם החרפת התופעה עלולים הסובלים ממנה להידרש להחלפת מפרק.

אוסטאוארטריטיס הינה מחלת מפרקים מולטי פקטוראלית בעלת רבדים שונים כולל הפרעות ביו מכאניות, תורשתיות וביולוגיות.

הגורמים לדלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס) הם גנטיקה, עודף משקל, עומס יתר מעבודה פיזית, פעילות ספורטיבית מאומצת וקבועה. גם מפרקים שעברו טראומות כמו קריעת רצועה, קריעת מיניסקוס, שברים וכו’ עלולים להביא לעומס יתר מוקדם בסחוס המפרק ובכך לגרום לנזקי סחוס ושחיקה.

מהם הטיפולים השונים בשחיקת סחוס? 

הטיפול הראשוני בשחיקת סחוס הינו כדורים נוגדי דלקת ומשככי כאבים, הזרקות סטרואידים וחומצה היאלורונית.

שחיקת סחוסים בברך

אורטוקין הינה טכנולוגיה ייחודית שפותחה בשנות ה-90 בגרמניה המשפרת את האיזון בין גורמי הפירוק לבין גורמי הבניה של הסחוס וכך מאריכה את אורך חייו של המפרק הפגוע ומשפרת את תפקודו. בשיטה זו טופלו גדולי הספורטאים בעולם, ביניהם קובי ברייאנט, אנדרו ביינום, טייגר וודס ועוד.

מהו טיפול אורטוקין לשחיקת סחוסים?

כיום קיימים טיפולים מתקדמים לטיפול בשחיקת סחוס, והבולט מבניהם הוא הטיפול באורטוקין. כשהסחוס המפרקי מתחיל להישחק האיזון בין גורמי גדילה וגורמי הרס הקיימים ברקמת הסחוס והסיניובה משתבשים וכתוצאה מכך מופעלים אנזימים המפרקים את מרכבי הסחוס.

“הטכנולוגיה עצמה מתבססת על שימוש בתאי דם כדי ליצור מהם חלבונים נוגדי דלקת וחלבונים בעלי הגנה נוספת. זוהי שיטה ביולוגית המסייעת לגוף לרפא את עצמו”.

איך הטיפול באורטוקין לשחיקת סחוסים עובד?

כאשר נוצר תהליך דלקתי בסחוס המפרקי, הנוזל הדלקתי מפתח קולטנים שיודעים לקלוט חלבונים ספציפיים, שגורמים להרס נוסף של הסחוס. הגוף יודע לייצר גם חסמים לקולטנים אלה, אך כמותם אינה מספקת במצב של תהליך דלקתי.

טכניקת אורטוקין מבוססת על לקיחת דם רגילה מווריד החולה, ויצירת כמות גדולה של קולטנים (חלבונים הטובים), פי 140 ממה שהגוף מסוגל לייצר. לאחר ייצור החסמים, הם מוזרקים אל המפרק בתהליך של 3-6 הזרקות בהתאם לסוג המפרק הפגוע.

בצורה זו אנו חוסמים את יכולתם של החלבונים להמשיך ולהרוס את הסחוס, ומאפשרים להניע תהליך של בניית רקמות רכות המעודדות את הריפוי באותו מפרק.

באמצעות שיטת אורטוקין יכולים החלבונים הללו לעצור את התהליך הדלקתי, להפחית משמעותית את רמת הכאב ולעצור את המשך הנזק הנגרם לסחוס. הטכנולוגיה עצמה מתבססת על שימוש בתאי דם כדי ליצור מהם חלבונים נוגדי דלקת וחלבונים בעלי הגנה נוספת. בעצם זו שיטה ביולוגית אשר מסייעת לגוף לרפא את עצמו.

יתרונות הטיפול באורטוקין

יתרונותיה הבולטים של שיטת טיפול זו מתמקדים בעיקר בכך שמדובר במרכיב טבעי המצוי בגוף ואינו מצריך שימוש בחומרים מלאכותיים כלשהם ובניגוד לרוב הטיפולים הרפואיים המוצאים כיום.

אורטוקין פועל באופן ממוקד באזור הפגוע ועוצר את התהליך הדלקתי, כך שמלבד שיפור בתנועתיות ותפקוד המפרק, ישנה הגנה מפני שחיקה נוספת.
הטיפול אינו גורם לתופעות לוואי או אלרגיות ומתאים לכל גיל וללא הגבלות רפואיות.

בשיטה זו טופלו גדולי הספורטאים בעולם, ביניהם קובי ברייאנט, אנדרו ביינום, טייגר וודס ועוד.

היכן ניתן לקבל טיפול באורטוקין לשחיקת סחוסים?

ניתן לקבל את הטיפול היום בעשרות מרפאות מומחים של אורתופדים בבית החולים אסותא והרצליה מדיקל סנטר.

לסיכום, ישנה בשורה חדשנית לסובלים מכאבים ושחיקת סחוסים המאפשרת להם היום לטפל בבעיה ללא ניתוח באמצעות אורטוקין. לפרטים נוספים ניתן לפנות למרפאות המומחים המופיעים בכתבה זו.

דירוג:

192 גולשים דירגו 4.3
מערכת מדיקו
מדיקו הינו אתר בריאות מוביל אשר נועד לתת מידע עדכני ומקיף בתחום הבריאות לציבור הגולשים הישראלי זאת במטרה להוות צומת מרכזית המסייעת לגולשי האינטרנט בישראל בחיפוש המידע הרפואי ברשת וזאת בהתאם לתנאי השימוש באתר. במסגרת פעילות האתר, מדיקו מפעילה גם את תכני המילון הרפואי בוידאו בהנחיית פרופסור רפי קרסו. התוכן המוצג באתר מדיקו מוגן בזכויות יוצרים ואין לעשות בו שימוש ללא אישור מערכת האתר. לפניה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת: info@medico.co.il

להתייעצות השאירו פרטים
או חייגו
077-7277928

תגובות

דירוג: