מהפכה בתחום הטיפול בסרטן כליה

למידע והתייעצות

להתייעצות עם ד”ר ניימן
השאירו פרטים או חייגו
077-8042862

  מדיקו > אונקולוגיה

  התפתחות הטיפולים האימונותרפיים בשנים האחרונות, הובילה למהפכה של ממש באחד מסוגי הסרטן שעד כה לא ניתן היה להעניק לו כל טיפול אפקטיבי – סרטן הכליה. על הטיפול החדשני והמהפכה שהוא מוביל בתחום הטיפול בסרטן הכליה

  צפו בד"ר ויקטוריה ניימן מסבירה על כך לתכנית סטטוסקופ

  הכתבה מוגשת כשירות לציבור מטעם חברת BMS, למידע נוסף יש לפנות לרופא המטפל שלכם

  מהו הטיפול האימונותרפי בסרטן הכליה?

  לאורך שנים, לחולים בסרטן כליה גרורתי לא ניתן היה להציע אף טיפול אפקטיבי למעט המון תקווה ואמפטיה. בשנת 2006 נכנסו לשימוש הטיפולים הביולוגיים, שאפשרו לתקוף באופן ממוקד את תאי הסרטן. טיפולים אלה מוצו עד תום והצליחו לשפר את השרידות עד כדי שנתיים לכל היותר, אך בסוג סרטן ספציפי זה גם טיפולים אלה נתקלו, בסופו של דבר, בתקרת זכוכית אותה לא ניתן היה לפרוץ. בשנים האחרונות, נכנס לשימוש הטיפול האימונותרפי, שמיועד להפעיל את מערכת החיסון של המטופל כנגד תאי הסרטן בגופו, ממש כמו שהיא תוקפת נגיפים, חיידקים וגורמים זרים אחרים שחודרים אל הגוף.

  כיצד באה לידי ביטוי המהפכה האימונותרפית בטיפול בסרטן כליה?

  הטיפול האימונותרפי הוביל מהפכה של ממש בהיבטים שעד כה לא ניתן היה בכלל לדמיין בכל הקשור לסרטן הכליה. טיפול זה הפך את המחלה ממחלה סופנית עם סיכויי הישרדות מזעריים למחלה שאפשר לחיות איתה – לחיות טוב ולחיות הרבה. לא ימים, לא שבועות ולא חודשים, אלא שנים. אבל מעבר לכל זה, המהפכה הגדולה ביותר באה לידי ביטוי בעיקר ביכולותו של הטיפול האימונותרפי להוביל לריפוי מלא מהמחלה והיעלמות הסרטן מהגוף, תוצאה שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה אפילו לקוות לה.

  טיפול בסרטן כליה

  מהו שיעור הריפוי של המחלה באמצעות טיפול אימונותרפי?

  לאדם מן השורה זה יכול להישמע מעט מאוד, אך מדובר במהפכה של ממש – אחד מתוך עשרה חולים בסרטן הכליה יכול ליהנות מריפוי מלא מהמחלה, היעלמות של כל גרורות הסרטן מגופו וחזרה לחיים בריאים באופן מלא והכל, בזכות הטיפול האימונותרפי. גישה חדשנית של שילוב בין שתי תרופות אימונותרפיות המחזקות זו את זו (אימונו – אימונו), צפויה להעצים את המהפכה בשנים הקרובות ולהגדיל עוד יותר את שיעורי היעילות והריפוי של הטיפול האימונותרפי, גם בחולים בסרטן הכליה.


  ד"ר ויקטוריה ניימן
  אונקולוגיה
  ד"ר ויקטוריה ניימן הינה מומחית ברפואה פנימית ואונקולוגיה, מנהלת שירות האשפוז במכון לאונקולוגיה במרכז דוידוף, מרכז רפואי רבין.

  להתייעצות עם ד”ר ניימן
  השאירו פרטים או חייגו
  077-8042862